Budujemy Dom
Wykańczanie / Podłogi i posadzki / Aktualności

Płyty Kingspan Kooltherm K3 Izolacja Posadzek

Jednym z najważniejszych etapów prac budowlanych jest zadbanie o właściwą izolację. Gdy o niej myślimy, nasze myśli najczęściej skupiają się na ścianach. Równie ważna jest jednak izolacja posadzki, do wykonania której należy wybrać tylko najlepsze materiały. Kingspan Kooltherm K3 Izolacja Posadzek to płyta zalecana do termoizolacji posadzek na gruncie i stropie, a także balkonów oraz tarasów.

Płyty Kingspan Kooltherm K3 Izolacja Posadzek

Odpowiednia izolacja posadzki jest bardzo ważna, gdyż błędy w jej wykonaniu mogą zostać odkryte nawet po wielu latach użytkowania. O ten element należy zadbać już podczas projektowania, ponieważ ewentualny brak izolacji lub jej nieumiejętne wykonanie mogą okazać się brzemienne w skutkach. Wszystko dlatego, że rozkuwanie posadzki jest długotrwałe oraz kosztowne.

By uniknąć problemu niespodziewanych kosztów naprawy oraz zmniejszyć koszty ogrzewania domu, warto zdecydować się na użycie wysokiej jakości materiałów. Kooltherm K3 Izolacja Posadzek od firmy Kingspan to rozwiązanie, które już zawczasu rozwiąże problemy związane z izolacją posadzki.

Rozwiązanie do nowych i starych budynków

Kooltherm K3 Izolacja Posadzek od Kingspan to płyta ze sztywnej pianki rezolowej w obustronnej okładzinie z białego welonu szklanego. Charakteryzuje ją wyjątkowa wartość przewodzenia ciepła równa λ = 0,020 W/mK. Zalecana jest do wykonania termoizolacji posadzek ogrzewanych i nieogrzewanych na gruncie i stropie, a także balkonów oraz tarasów. Kooltherm K3 Izolacja Posadzek znajduje swoje zastosowanie w budynkach mieszkalnych, jak również użyteczności publicznej i przemysłowych. Natomiast wysoka odporność ogniowa w klasie C-s1,d0 oraz struktura cel zamkniętych równa minimum 90% zapewnia trwałą i bezpieczną termoizolację na lata.

Płyty Kooltherm K3 Izolacja Posadzek

Płyty Kooltherm K3 Izolacja Posadzek wyróżnia zmniejszona grubość, dzięki której rozwiązanie firmy Kingspan nadaje się nie tylko do izolacji nowopowstałych budynków, ale również do remontowanych obiektów. Użycie cienkich płyt Kingspan Kooltherm K3 Izolacja Posadzek znajduje swoje zastosowanie w przypadku termorenowacji. W istniejącej już podłodze maksymalną grubość warstwy ocieplenia wyznacza bowiem wysokość istniejących otworów drzwiowych, co znacznie ogranicza pole termoizolacji.

Płyty Kingspan Kooltherm K3 Izolacja Posadzek są również polecane dla posadzek ogrzewanych. Źle izolowane ogrzewanie podłogowe, zamiast ocieplać jej górną warstwę, zaczyna ogrzewać również podłoże, co znacznie zmniejsza jego efektywność i powoduje straty.

Płyty Kooltherm K3 Izolacja Posadzek od Kingspan produkowane są w wymiarach 1200x600mm dla grubości 20 mm ≤ d ≤ 160 mm z prostymi krawędziami. Produkt posiada znak CE świadczący o zgodności produktu z normami europejskimi. O wysokiej jakości płyt mówi przyznana przez producenta dziesięcioletnia ubezpieczona gwarancja.

Już na etapie budowy lub gruntownych prac remontowych należy zadbać o odpowiednie wykonanie oraz zaizolowanie posadzki. Do efektywnego ocieplenia podłoża najlepiej wykorzystać płyty Kingspan Kooltherm K3 Izolacja Posadzek o zmniejszonej grubości, których współczynnik przewodzenia ciepła gwarantuje trwałą termoizolację na dużo wyższym poziomie niż w przypadku płyt o standardowej grubości.

Firma powiązana: Kingspan Insulation
aktualizacja: 2016-11-03

Dodaj komentarz

Zobacz też:

Nowe listwy w ofercie marki Effector
Nowe listwy w ofercie marki Effector Kolekcja Standard firmy Effector ma nowe listwy i profile: kątownik schodowy z aluminium, wyposażony we wkładkę antypoślizgową oraz listwy ...
Deski podłogowe w niewielkim rozmiarze to gorący trend!
Deski podłogowe w niewielkim rozmiarze to gorący trend! Jednym z najważniejszych trendów przewidzianych zarówno na obecny sezon, jak i przyszłe lata, jest wykańczanie podłóg deskami w niewielkim ...
Listwa przypodłogowa Hi-Line Prestige firmy Cezar
Listwa przypodłogowa Hi-Line Prestige firmy Cezar Wśród kilkunastu nowości przygotowanych przez firmę Cezar Przedsiębiorstwo Produkcyjne Dariusz Bogdan Niewiński na rok 2017 są listwy ...
Najbardziej znane marki
Panele podłogowe i parkiet - ranking rozpoznawalności firm i produktów
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Budujemy Dom
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Budujemy Dom".
W każdy czwartek otrzymasz darmowy
poradnik budowlany, a w nim:
  • aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
  • porady budowlane,
  • najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl,
  • zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie
    w pełnej wersji.

Czas na wnętrze