Budujemy Dom
Wykańczanie / Podłogi i posadzki / Topowe produkty

Elementy jastrychowe FERMACELL - ciepła i cicha podłoga w twoim domu ARTYKUŁ PROMOCYJNY

Wykonywanie prac podłogowych zawsze wiąże się z poważnymi utrudnieniami ograniczającymi częściowe bądź całkowite użytkowanie pomieszczeń. Idealnym rozwiązaniem tego problemu będzie zastosowanie gotowych elementów jastrychowych FERMACELL.

Elementy jastrychowe FERMACELL - ciepła i cicha podłoga w twoim domu

System jastrychowy FERMACELL stanowi atrakcyjną alternatywę dla różnych podłoży realizowanych na stropach monolitycznych i lekkich stropach drewnianych, zarówno w budynkach nowych, jak i w obiektach modernizowanych. W przypadku starych budynków z drewnianymi stropami belkowymi, gotowy system jest często jedynym rozwiązaniem, umożliwiającym kontynuację prac remontowych i modernizacyjnych bez wcześniejszego demontażu poszycia lub elementów konstrukcyjnych stropów.

Poddasze
Płyty suchego jastrychu FERMACELL pozwalają na bardzo szybki postęp prac wykonawczych, dzięki czemu znacznie skraca się czas robót budowlanych. Wszystko jest zasługą systemu, który nie wymaga stosowania długich przerw technologicznych związanych z pracami mokrymi. Element suchego jastrychu składa się z dwóch przesuniętych względem siebie i sklejonych fabrycznie płyt gipsowo-włóknowych FERMACELL. Zastosowane rozwiązanie pozwala na szybkie ułożenie i gwarantuje trwałe połączenie systemowe, zapewniające, nawet w miejscu łączenia się spoin, wysoką odporność na obciążenia punktowe.
Łazienka
Gotowe elementy podłogowe, oprócz szybkiego montażu oraz możliwości przenoszenia znacznych obciążeń, gwarantują także znakomitą ochronę przed przenikaniem wilgoci na części konstrukcyjne budynku. Dodatkowo płyty jastrychowe dobrze izolują akustycznie, zapewniają odpowiednią ochronę przeciwpożarową, a ich niewielki ciężar wyklucza problemy dotyczące właściwości statycznych stropów. Rozwiązanie to jest czterokrotnie lżejsze od mokrych wylewek. Nie ma też najmniejszego problemu ze stosowaniem elementów FERMACELL w połączeniu z wodnym ogrzewaniem podłogowym. Dzięki odpowiedniej przewodności cieplnej rozwiązania te pozwalają szybko ogrzać wnętrze pomieszczenia bez niepotrzebnych strat energetycznych.

Salon
Elementy suchego jastrychu FERMACELL produkowane są w formacie 1,50x0,5 m, co pozwala na ich wygodne przenoszenie, obracanie i pasowanie, a w efekcie zapewnia bezproblemowy montaż. Elementy jastrychowe składają się z dwóch połączonych fabrycznie płyt gipsowo-włóknowych, które przesunięte są względem siebie o 5 cm dla uzyskania zakładki, umożliwiającej sklejenie krawędzi kolejnych elementów.

Układanie płyt jastrychowych - krok po kroku

Układanie płyt jastrychowych Fermacell

Układanie płyt jastrychowych rozpoczyna się od narożnika pomieszczenia. Kolejne elementy układamy wykorzystując tzw. zakładkę, na którą nanosimy specjalny klej do suchych jastrychów FERMACELL. Następnie na pokrytą klejem zakładkę nakładamy kolejną płytę, mocno ją dociskając. Elementy jastrychowe należy w ciągu 10 minut połączyć ze sobą.

W celu zapewnienia odpowiedniego docisku, należy obciążyć górną zakładkę elementu jastrychowego ciężarem własnego ciała i skręcić wkrętami lub połączyć klamrami z dolną zakładką. Elementy jastrychowe FERMACELL montowane są na stropie w systemie ciągłym. Dzięki temu nie ma strat w materiale, zaś na placu budowy nie powstają praktycznie żadne odpady. Jest to nie tylko ekologiczne, ale także bardzo korzystne dla kieszeni inwestora.

Para na podłodze

Na podłogę wykonaną w systemie suchego jastrychu FERMACELL można nakładać różne typy posadzek i pokryć: od wykładzin dywanowych, płytek PVC, linoleum i korka, poprzez płytki kamionkowe, płytki z naturalnego kamienia i terakotę, aż po parkiety i inne rozwiązania oparte na drewnie.

Logotyp Fermacell
Fermacell
Telefon: 22 645 13 38-39, 22 645 15 58
Faks: 22 645 15 59
fermacell-pl@xella.com
www.fermacell.pl
www.budowaniedoskonale.pl
aktualizacja: 2018-02-12
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Budujemy Dom
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Budujemy Dom".
W każdy czwartek otrzymasz darmowy
poradnik budowlany, a w nim:
  • aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
  • porady budowlane,
  • najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl,
  • zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie
    w pełnej wersji.

Czas na wnętrze