Budujemy Dom

Deska barliniecka - w 100% naturalna podłoga

Artykuł na: 4-5 minut

Deska barliniecka to w 100% naturalna podłoga zaprojektowana, by w pełni wykorzystać walory drewna. To produkt określany w Europie jako "engineered wood" bądź deska wielowarstwowa. Wywodzi się ze Skandynawii, gdyż mieszkańcy tego regionu przekonali się, że zwykłe lite podłogi drewniane, mimo że są piękne, to zaraz po położeniu - pod wpływem zmieniającej się wilgotności powietrza - pracują, co może powodować ich rozsychanie, wybrzuszanie i skrzypienie.

Deska barliniecka - w 100% naturalna podłoga

Praktyczni Skandynawowie stworzyli jednak produkt, który łączy piękno naturalnego drewna z odpornością na odkształcanie pod wpływem zmian wilgotności. To właśnie "enginereed wood". Połączenie warstwy wierzchniej wykonanej z twardego drewna litego - dębu, jesionu czy buka - z przeciwstawnie sklejonymi dwoma warstwami sosny powoduje, że otrzymujemy w 100% drewnianą, naturalnie piękną i trwałą podłogę odporną na zmiany wilgotności. Rozwiązanie to jest tak skuteczne, ze pozwala stosować deskę wielowarstwową nawet na ogrzewanie podłogowe.

Deska barliniecka - warstwy

WARSTWA WIERZCHNIA (DEKORACYJNA)

Tworzy zewnętrzna, użytkowa cześć deski podłogowej. Warstwa ta może być wykonana z przylegających do siebie trzech pasów lameli, przypominających wyglądem tradycyjny parkiet. Nazywa się ja wtedy 3-pasmowa. Wykonana z jednolitego elementu, wyglądająca jak podłoga lita, nazywana jest 1-pasmowa (patrz zdjęcie obok). Warstwa dekoracyjna, wykonana jest zdrewna drzew rodzaju liściastego.

UKŁAD WARSTWY GÓRNEJ - lamele warstwy górnej układane są jeden lub trzy pasy.

Deska barliniecka - warstwa górna

WARSTWA ŚRODKOWA (WEWNĘTRZNA, STABILIZUJĄCA)

Umiejscowiona jest miedzy warstwa górna i dolna deski. Warstwę te tworzą listewki z drewna drzew rodzaju iglastego oraz sklejki.

UKŁAD WARSTWY ŚRODKOWEJ - listewki warstwy środkowej układane są prostopadle do elementów warstwy górnej i dolnej, tworząc tym samym stabilna konstrukcje krzyżowa.

Deska barliniecka - warstwa środkowa

WARSTWA DOLNA (PRZECIWPRĘŻNA)

Jest to warstwa deski stykająca się z podłożem. Wykonana jest z listew lub obłogu drewna drzew rodzaju iglastego.

UKŁAD WARSTWY DOLNEJ - elementy warstwy dolnej układane są równolegle do warstwy górnej.

Dachówka barliniecka - warstwa dolna

Ogrzewanie podłogowe

Łączenie trzech warstw deski w stabilna krzyżowa konstrukcje, trwała i wytrzymała spoina klejowa na bazie żywicy, powoduje ze podłogi warstwowe Barlinka idealnie sprawdzają się na systemach ogrzewania podłogowego.

Deska barliniecka - ogrzewanie podłogowe

Kolekcje

Tastes Of Life

Kolekcja Tastes Of Life dla ludzi z pasja, ceniących styl i piękno, pragnących intensywnie smakować życie. Najnowsza, 5. edycja Smaków Życia, powstała przy udziale finalistek, organizowanego przez Barlinek Institute of Design konkursu Kreacje z Natury. Cztery projektantki, cztery wysmakowane, lecz zupełnie odmienne spojrzenia na design. Łącznie 21 wyjątkowych produktów w nowej kolekcji.

Deska barliniecka - kolekcja Tastes Of Life
Jesion

Senses

Kolekcja Senses łączy w sobie 3 silne trendy współczesnego designu: duży rozmiar, stonowana kolorystykę oraz naturalność prawdziwego drewna. Deski maja ponadstandardowa szerokość (207 mm), wyraźnie zaznaczone krawędzie oraz widoczna naturalna strukturę drewna, podkreślona naturalnymi olejami lub matowym lakierem.

Deska barliniecka - kolekcja Senses
Dąb

JMA

Jean Marc Artisan to drewniane podłogi w stylu vintage, ręcznie wykańczane metodami stosowanymi przez legendarnych francuskich rękodzielników. Mimo "wiekowego" wyglądu podłogi JMA to produkt zaawansowany technologicznie.

Deski zbudowane w 100% z dębu, którego 3 warstwy ułożono w nowoczesnej konstrukcji krzyżowej. Podłoga ma wyjątkowo gruba warstwę wierzchnią oraz jest trudnopalna, przez co sprawdzi się w apartamentach i rezydencjach, a także w miejscach takich jak restauracje, kluby, hotele czy galerie handlowe.

Deska barliniecka - kolekcja JMA
Dąb

***

BARLINEK S.A. to największy i najbardziej znany polski producent podłóg drewnianych. Podłogi z logo marki można kupić w ponad 55 krajach na 5 kontynentach. Każda kolekcja łączy w sobie wieloletnie doświadczenie ekspertów firmy, najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne oraz znajomość aktualnych trendów. Barlinek oferuje pełna gamę podłóg z prawdziwego drewna - Deska Barlinecka to drewno w najczystszej postaci dostępne w ofercie katalogowej jak i w kolekcjach np. Tastes of life, Senses czy wykańczanej ręcznie Jean Marc Artisan.

Logo Barlinek Barlinek - deska barlinecka
Al. Solidarności 36
25-323 Kielce
41 333 11 11
41 333 00 00
biuro@barlinek.com.pl
www.barlinek.com.pl
aktualizacja: 2018-01-15
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Dom Energooszczędny Vademecum ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Budujemy Dom
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Budujemy Dom".
W każdy czwartek otrzymasz darmowy
poradnik budowlany, a w nim:
  • aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
  • porady budowlane,
  • najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl,
  • zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie
    w pełnej wersji.

Czas na wnętrze