Budujemy Dom
Wykańczanie / Podłogi i posadzki / Aktualności

Nowości Profile VOX

Firma Profile VOX postanowiła wzbogacić swoją ofertę handlową o dwa nowe gatunki drewna egzotycznego marki GlobalWood, jakimi są Jatoba oraz Tiger Wood oraz listwę przypodłogową wykonaną z litego drewna Merbau.

Jatoba to drewno pochodzące z Ameryki PołudniowejEgzotyka Jatoba 

Jatoba to drewno pochodzące z Ameryki Południowej – głównie Brazylii, ale rośnie także w Meksyku, Peru, Boliwii oraz Indiach. Jest to drewno o barwach od jasnej do ciemno brązowej lub czerwono brązowej z widocznymi ciemnymi smugami (taki kolor osiąga po wyschnięciu). Jatoba to egzotyczne drewno charakteryzujące się, dużą twardością, trwałością i naturalną gęstością, co w połączeniu z naturalnym, ciepłym pięknem sprawia, że jest jednym z najpopularniejszych gatunków używanych przy produkcji podłóg.

Ze względu na swoją twardość, jest dość trudne w obróbce, ale właśnie dlatego drewno znajduje również  zastosowanie w produkcji bardzo trwałych mebli.

Drewno Tiger Wood

Tiger Wood, czyli Drewno Tygrysie (Muiracataria)Kolejną nowością w ofercie handlowej Profile VOX jest drewno, które, w pełni oddaje swój charakter w nazwie - Tiger Wood, czyli Drewno Tygrysie (Muiracataria). Gatunek drewna rosnący w dżungli amazońskiej – głównie Brazylii. Charakteryzuje się pięknym jasnobrązowym ubarwieniem, przetykanym ciemnymi (brązowymi i czarnymi) pasami, które przypominają umaszczenie tygrysa.

Podłogi z drewna Tiger Wood mają niepowtarzalny oryginalny wygląd. Tiger Wood jest gatunkiem twardym i odpornym na uszkodzenia mechaniczne, o które bardzo łatwo podczas codziennego eksploatowania podłogi.

Duża stabilność wymiarowa sprawia, że Tiger Wood jest odpowiednim drewnem na podłogi oraz tarasy zewnętrzne.

Listwa przypodłogowa Merbau

Dodatkowym uzupełnieniem dla podłóg marki GlobalWood jest wprowadzana właśnie listwa przypodłogowa Merbau wykonana z litego drewna, występującego w Indonezji oraz Malezji. Ma szlachetny ciemnobrązowy kolor, dzięki czemu doskonale komponuje się we wnętrzach zarówno tradycyjnych jak i tych nowoczesnych.

Drewno bardzo stabilne wymiarowo, nie rozsychające się nawet po wielu latach używania, dzięki czemu listwa przypodłogowa Merbau jest bardzo trwała, odporna na uderzenia i uszkodzenia mechaniczne. Jej barwa harmonizuje z kolorem podłogi.

Listwa przypodłogowa Merbau

Przebywając w pomieszczeniach wykończonych drewnem Tiger Wood lub Jatobą z pewnością poczujecie Państwo klimat amazońskiej dżungli oraz wzmocniony aromat świeżo palonej kawy. Pełną ofertę podłóg marki GlobalWood odnajdą Państwo na stronie i

Profile VoxGlobalWood

 

Firma powiązana: VOX INDUSTRIE
aktualizacja: 2009-04-01

Dodaj komentarz

Zobacz też:

Firma Effector uruchomiła kolejną anodownię oraz rozbudowała centrum obróbki aluminium
Firma Effector uruchomiła kolejną anodownię oraz rozbudowała centrum obróbki aluminium Effector S.A. zakończył inwestycję w nową linię przeznaczoną do uszlachetniania powierzchni aluminiowych. Umożliwia ona zwiększenie ilości ...
Effector w Złotej Setce dziennika Echa Dnia
Effector w Złotej Setce dziennika Echa Dnia W 2017 roku redakcja kieleckiego dziennika regionalnego "Echa Dnia" po raz dziesiąty opublikowała ranking 100 największych przedsiębiorstw ...
Nowe listwy w ofercie marki Effector
Nowe listwy w ofercie marki Effector Kolekcja Standard firmy Effector ma nowe listwy i profile: kątownik schodowy z aluminium, wyposażony we wkładkę antypoślizgową oraz listwy ...
Najbardziej znane marki
Panele podłogowe i parkiet - ranking rozpoznawalności firm i produktów
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Budujemy Dom
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Budujemy Dom".
W każdy czwartek otrzymasz darmowy
poradnik budowlany, a w nim:
  • aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
  • porady budowlane,
  • najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl,
  • zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie
    w pełnej wersji.

Czas na wnętrze