Budujemy Dom
Instalacje / Pompy ciepła / Topowe produkty

NIBE - największa oferta pomp ciepła ARTYKUŁ PROMOCYJNY

NIBE-BIAWAR to największy w Polsce producent zaawansowanych technologicznie rozwiązań grzewczych do domów jednorodzinnych, budynków wielorodzinnych, obiektów przemysłowych i usługowych. Rozwijamy energooszczędne produkty, które w znacznym stopniu wykorzystują odnawialne źródła energii. W ofercie firmy znajdują się najwyższej klasy pompy ciepła, kotły peletowe, podgrzewacze wody oraz systemy solarne.

NIBE - największa oferta pomp ciepła

Pompy ciepła NIBE - najwyższa jakość, bogata oferta

Firma NIBE-BIAWAR oferuje kilkadziesiąt modeli pomp ciepła NIBE o zróżnicowanej mocy od 1,5 aż do 160kW, w jednej jednostce i wg danych statystycznych BRG Building Solutions, jest liderem sprzedaży pomp ciepła w Polsce.

Powietrzne pompy ciepła NIBE - pracują do -25°C, szybki zwrot inwestycji

NIBE oferuje obecnie największy na rynku wybór powietrznych pomp ciepła dostosowanych do pokrycia różnego rodzaju potrzeb grzewczych, niezależnie czy jest to mały domek, blok mieszkalny czy duży budynek z basenem.

Urządzenia te jako źródło ciepła wykorzystują powietrze zewnętrzne, w związku z czym wykonywanie dolnego źródła w postaci sond pionowych lub kolektora gruntowego jest zbędne, a produkcja ciepła jest możliwa nawet, gdy temperatura na zewnątrz spada do -25°C. Oferta powietrznych pomp ciepła NIBE z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością.

W segmencie pomp ciepła typu monoblok, NIBE oferuje aktualnie pompy powietrze/woda o niewiarygodnie wysokim współczynniku sprawności, porównywalnym z pompami gruntowymi. Dla przykładu podam, że SCOP najnowszej pompy ciepła NIBE F2120 wynosi aż 5,1 (najwyższa klasa efektywności A+++ w zestawie ze sterownikiem, zgodnie z ErP, klimat umiarkowany, system niskoparametrowy).

W ofercie pomp powietrznych dedykowanych dla budownictwa jednorodzinnego znaleźć można również pompy ciepła typu monoblok z modulowaną mocą grzewczą i wbudowaną funkcją chłodzenia NIBE F2040 o mocy do 8, do 12 i do 16 kW, które z kolei cieszą inwestorów niską ceną (NIBE F2040-8kW kosztuje tylko 18 000zł netto!). Pompy ciepła NIBE F2040 w połączeniu ze sterownikiem SMO 20 i zbiornikiem c.w.u. są świetnym rozwiązaniem również do budynków modernizowanych.

NIBE - największa oferta pomp ciepła

Doskonałym rozwiązaniem do nowych budynków są pompy ciepła typu split. Jest to urządzenie typu powietrze/woda składające się z jednostki zewnętrznej i wewnętrznej, które utrzymuje komfort cieplny w budynku przez cały rok, zapewniając jednocześnie ogrzewanie, chłodzenie i ciepłą wodę użytkową nawet przy temperaturze -200C. Powietrzne inwerterowe pompy ciepłą NIBE utrzymują 100% nominalnej wydajności grzewczej nawet przy -15oC, w związku z czym tylko w kilku najzimniejszych dniach w roku, ich pracę wspomaga wbudowany w jednostce wewnętrznej moduł elektryczny. Efektem tego jest niski koszt ogrzewania domu (<300zł/m-c).

NIBE SPLIT spośród innych pomp ciepła wyróżnia elastyczność lokalizacji, prostota instalacji (pompa napełniona jest fabrycznie czynnikiem chłodniczym), a także "kompletność" urządzenia, które może stanowić samodzielne źródło energii cieplnej potrzebnej do ogrzewania budynku i produkcji ciepłej wody użytkowej. System NIBE SPLIT zapewnia tanie ogrzewanie i przygotowywanie c.w.u. (oszczędności do 75% kosztów), a dzięki możliwości rewersu (odwrócenia obiegu) także chłodzenie w okresie letnim.

Gruntowe pompy ciepła NIBE - pewna inwestycja

Typoszereg gruntowych pomp ciepła NIBE, niewątpliwie króluje wśród najlepszych tego typu urządzeń, nie tylko w Polsce. Pompy wyróżniają się wysoką efektywnością, funkcjonalnością, ale przede wszystkim prostotą instalacji i obsługi. Sterownik pomp ciepła NIBE, sam optymalizuje pracę systemu, co oznacza że pompa ciepła jest niemal urządzeniem "plug and play".

Cechą charakterystyczną pomp ciepła NIBE jest wyjątkowy, duży, kolorowy i niezwykle intuicyjny panel sterowania. Wyświetlacz pokazuje pełne informacje o statusie pompy ciepła, czasie pracy, wszystkich temperaturach odczytywanych w urządzeniu. Prosty w obsłudze panel nawigacyjny, ułatwia poruszanie się po menu sterownika i zmianę parametrów pracy w celu dostosowania komfortu cieplnego do swoich potrzeb.

Gruntowe pompy ciepła NIBE

"Mercedesem" wśród gruntowych pomp ciepła jest niewątpliwie pompa ciepła NIBE F1255. Jest to inteligentne urządzenie, wyposażone w inwerterowo sterowaną sprężarkę i elektroniczne pompy obiegowe z płynną regulacją prędkości. Urządzenie dopasowuje się automatycznie do zmiennego zapotrzebowania na ciepło w ciągu roku, bez skoków poboru energii, co powoduje jeszcze niższe rachunki za ogrzewanie i ciepłą wodę.

Zastosowana technologia sprawiła że inwerterowa pompa ciepła NIBE osiąga bardzo wysoki średnioroczny współczynnik sprawności SCOP, który zgodnie z nową normą EN 14825 , przy 0/35 dla klimatu zimnego i mocy obliczeniowej 12 kW, wynosi aż 5,5 !!!, co oznacza że rachunki za ogrzewanie przeciętnego domu mogą wynosić nawet poniżej 150zł miesięcznie.

Rekuperatory NIBE - wentylacja z odzyskiem ciepłaRekuperatory NIBE - wentylacja z odzyskiem ciepła

Inwestorzy indywidualni, decydując się na rozwiązania energooszczędne, coraz częściej myślą o nich jako o sieci współpracujących urządzeń i wybierają coraz bardziej złożone systemy. Z doświadczeń instalatorów pomp ciepła NIBE wynika, że połowa domów jednorodzinnych z pompami ciepła wyposażona jest także z system wentylacyjny z rekuperacją. Dlatego firma NIBE-BIAWAR wprowadziła do oferty wysokiej klasy rekuperator NIBE ERS, jako rozwiązanie uzupełniające do pomp ciepła NIBE.

NIBE ERS to wysokiej klasy rekuperator, wyposażony w przeciwprądowy wymiennik ciepła o sprawności do 96%, energooszczędne wentylatory EC oraz automatyczny bypass. We współpracy z pompami ciepła NIBE, kontrolowana wentylacja z odzyskiem ciepła, zapewnia wysoki komfort użytkowania budynku oraz niskie koszty eksploatacji.

Kotły PELMAX – ekologiczne, w pełni automatyczne kotły c.o.

Kotły PELMAX - ekologiczne, w pełni automatyczne kotły c.o.

Głównymi przedstawicielami kotłów c.o. z oferty NIBE-BIAWAR są kotły peletowe, bazujące na skandynawskiej myśl technologicznej oraz wieloletnim doświadczeniu tamtejszych konstruktorów. Przedstawicielem tej grupy urządzeń jest w pełni automatyczny kocioł Pelmax o mocy 12 kW.

Dla urządzenia przeznaczony jest zasobnik pe­letu o pojemności 200 l wraz z podajnikiem umieszczonym w nowoczesnej obudowie. Przedstawione urządzenie jest idealnym źró­dłem ogrzewania do domów o powierzchni grzewczej do 150-180 m2.

Nowością jest kocioł Pelmax Touch 20 kW z mikroprocesorowym regulatorem wyposażonym w kolorowy panel dotykowy. Nowe urządzenie będzie stanowiło następcę kotła Pellux 200 o mocy 20kW.

Kocioł w standardzie posiada m.in. wbudo­waną pompę obiegową c.w.u., trójdrogowy zawór mieszający z siłownikiem do współ­pracy z instalacją c.o., system automatycz­nego czyszczenia rusztu i wymiennika kotła oraz automatyczny system sterowania po­godowego, zawierający czujniki tempera­tury zewnętrznej oraz czujniki temperatury wody grzewczej.

Ogrzewcze, zasobniki, wymienniki, bufory - wysoka jakość i dobra cenaOgrzewcze, zasobniki, wymienniki, bufory - wysoka jakość i dobra cena

Uzupełnieniem oferty NIBE-BIAWARogrzewacze, wymienniki, zasobniki, zbiorniki buforowe i multiwalentne dające niemal nieograniczone możliwości rozbudowy systemów grzewczych i instalacji ciepłej wody użytkowej.

Duża liczba typów urządzeń oraz pojemności od niemal 10 do 1000 l, powoduje, że urządzenia te z powodzeniem mogą być stosowane zarówno w domach jedno- i wielorodzinnych, jak i w dużych zakładach przemysłowych, szkołach czy hotelach.

Ogrzewacze z pompą ciepła F130 i OW-PC- tanie źródło ciepłej wody

Energia potrzebna do przygotowania ciepłej wody użytkowej, w typowym budynku mieszkalnym w Polsce, stanowi około 15% energii zużywanej w tym budynku. Dlatego szukamy alternatywnych i ekonomicznych źródeł energii, które mogą wyraźnie poprawić ten bilans. Do takich właśnie urządzeń należą elektryczne podgrzewacze wody z pompą ciepła.

Podgrzewacz wody z pompa ciepła BIAWAR pobiera powietrze zewnętrzne, powietrze z pomieszczenia, w którym się znajduje lub powietrze z sąsiednich pomieszczeń i wykorzystuje je do produkcji ciepłej wody użytkowej, w zintegrowanym lub zewnętrznym zbiorniku c.w.u.

Ogrzewacze z pompą ciepła F130 i OW-PC- tanie źródło ciepłej wody Ogrzewacze z pompą ciepła F130 i OW-PC- tanie źródło ciepłej wody

Idealnym źródłem powietrza, potrzebnego do działania podgrzewacza wody z pompa ciepła, są pomieszczenia, w których występuje tzw. ciepło odpadowe, np. pralnie lub suszarnie. Jednym z efektów pracy tego typu urządzeń, jest obniżenie temperatury powietrza, przepływającego przez podgrzewacz. Takie darmowe schłodzone powietrze można wykorzystywać w pomieszczeniach typu spiżarnie lub schowki.

Istotną zaletą podgrzewaczy z pompą ciepła jest fakt, że na 1,8 kW energii uzyskiwanej z urządzenia, tylko 0,41 kW to energia elektryczna, reszta to darmowa energia zakumulowana w otaczającym nas powietrzu. W związku z tym efektywność energetyczna urządzenia wynosi aż 4,38 (dla pompy ciepła typu OW-PC, przy A15/W45, wg EN 255-3). Pobór energii elektrycznej do produkcji ciepłej wody użytkowej przez OW-PC, stanowi jedynie 28% całkowitego zużycia energii przez elektryczny ogrzewacz wody.

Zapraszamy do obejrzenia filmów prezentujących pompy ciepła NIBE, na naszej stronie internetowej: www.nibe.pl oraz innych produktów na naszym kanale YouTube/NibeBiawar.

Logo Biawar

Al. Jana Pawła II 57
15-703 Białystok
(85) 662 84 90
sekretariat@biawar.com.pl
www.biawar.com.pl
www.nibe.pl

aktualizacja: 2017-12-08
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Budujemy Dom
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Budujemy Dom".
W każdy czwartek otrzymasz darmowy
poradnik budowlany, a w nim:
  • aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
  • porady budowlane,
  • najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl,
  • zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie
    w pełnej wersji.

Czas na wnętrze