Budujemy Dom

Pompa ciepła, rekuperator czy fotowoltaika? A może wszystko razem? Ogrzej dom minimalnym kosztem ARTYKUŁ PROMOCYJNY

Artykuł na: 4-5 minut

Pompa ciepła, rekuperator czy fotowoltaika? A może wszystko razem? NIBE dzieli się swoim rozwiązaniem, które pozwoli ogrzać dom minimalnym kosztem.

Pompa ciepła, rekuperator czy fotowoltaika? A może wszystko razem? Ogrzej dom minimalnym kosztem

Niemal darmowa energia w Twoim domu? To możliwe

W 2018 r. NIBE wprowadziło do oferty systemy fotowoltaiczne, które mogą współpracować z pompami ciepła. Proponowany system NIBE, składa się z gruntowej lub powietrznej pompy ciepła NIBE, rekuperatora NIBE ERS lub ECO i zestawu fotowoltaicznego NIBE PV o mocy 3,5,6,9,12 lub 21kW i zapewnia komfortowe, ekonomiczne i ekologiczne ogrzewanie, chłodzenie, produkcję c.w.u. i wentylację z odzyskiem ciepła, wykorzystując energię słoneczną.

Zestawy fotowoltaiczne NIBE PV zawierają innowacyjny moduł komunikacyjny EME do współpracy z pompą ciepła NIBE, umożliwiający wzrost wydajności jej pracy, podczas bieżącej produkcji energii elektrycznej ze słońca.

Dzięki współpracy pompy ciepła z panelami fotowoltaicznymi, uzyskujemy najwyższy komfort przebywania w budynku i niemal zerowe rachunki za energię (pozostaje opłata stała 250 zł za energię elektryczną) oraz zerową emisję CO² i innych zanieczyszczeń do atmosfery, ponieważ energia potrzebna w domu w 100% pochodzi z OZE.

System jest znakomitym rozwiązaniem problemu SMOGU w Polsce i nadaje się do stosowania zarówno w budynkach poddawanych termomodernizacji jak i w budynkach nowych. Cały system jest sterowany za pomocą jednego sterownika pompy ciepła, a także zdalnie przez Internet poprzez witrynę nibeuplink.com lub za pomocą smartfona i darmowej aplikacji mobilnej NIBE Uplink.

Dzięki NIBE Uplink można w pełni wykorzystać technologię inteligentnego domu, tworząc algorytmy pracy pomiędzy urządzeniami sterowanymi cyfrowo (np. zwiększ wydajność wentylacji jeżeli czujnik wilgotności wskaże przekroczenie zadanego poziomu wilgotności), wykorzystując nową bezpłatną usługę internetową IFTTT (If This Than That).

System ma wbudowaną funkcję SMART HOME i SMRAT GRID i jest gotowy do wpięcia w inteligentne sieci i  systemy inteligentnego zarządzania budynkiem BMS, a także może współpracować z innymi urządzeniami podłączonymi w chmurze obliczeniowej za pomocą innowacyjnego interfejsu programowania aplikacji NIBE API.

Ten inteligentny system grzewczy NIBE został nagrodzony złotym medalem Międzynarodowych Targów Poznańskich 2018.

Inteligentny system grzewczy NIBE

Powietrzna pompa ciepła

Pompy powietrzne, jak sama nazwa wskazuje, jako źródło ciepła wykorzystują powietrze zewnętrzne. Cieszą się one coraz większą popularnością ze względu na brak konieczności wykonywania dolnego źródła. Temperatura, w jakiej mogą produkować ciepło, może przy tym sięgać nawet do -25°C na zewnątrz.

Aktualnie najlepszą pompą ciepła w ofercie jest NIBE F2120 osiągająca sprawność na poziomie pompy gruntowej (SCOP=5,05). Z kolei najbardziej popularną pompą powietrzną jest NIBE SPLIT, który cieszy inwestorów niską ceną zakupową. Zestaw przeznaczony do ogrzewania budynku NIBE SPLIT 6kW można kupić już za 13 000 zł netto.

Powietrzna pompa ciepła NIBE

Gruntowa pompa ciepła

Gruntowe pompy ciepła NIBE wyróżnia wysoka efektywność, funkcjonalność, a także prostota instalacji oraz obsługi. Stanowi ona najtańsze w eksploatacji źródło ciepła. Energia cieplna pozyskiwana jest z gruntu, zbiorników wodnych lub wód gruntowych. Sterownik pompy ciepła NIBE jest tak stworzony, aby optymalizować pracę systemu. Charakteryzuje się dużym kolorowym oraz niezwykle intuicyjnym wyświetlaczem pokazującym wiele informacji odnośnie pracy pompy ciepła i umożliwia bardzo proste programowanie czasowe urządzenia względem swoich potrzeb.

Gruntowa pompa ciepła NIBE

Rekuperator

Coraz częściej instalatorzy wybierają rekuperatory, co jest związane z niskimi kosztami eksploatacji, a także wysokim komfortem użytkowania budynku. Obecnie co drugi dom jest wyposażony w system wentylacyjny z rekuperacją.

Firma NIBE-BIAWAR ma w swojej ofercie rekuperatory ECO i ERS, które są odpowiedzią na zapotrzebowanie rynkowe. Ofertę rekuperatorów NIBE wyróżnia możliwość podłączenia rekuperatora do pompy ciepła i sterowania całym systemem z poziomu sterownika pompy ciepła. Taki układ zapewnia optymalizację pracy i możliwość zarządzania całym systemem przez internet za pomocą systemu NIBE Uplink.

 

Rekuperator NIBE

Fotowoltaika

Firma NIBE wprowadziła do sprzedaży systemy fotowoltaiczne. NIBE PV to kompletne zestawy do produkcji energii elektrycznej z odnawialnego źródła energii, jakim jest promieniowanie słoneczne.

NIBE - Systemy fotowoltaiczne

Firma NIBE-BIAWAR obchodzi w tym roku 50. jubileusz i jest liderem w Polsce pod względem sprzedaży zaawansowanych technologicznie rozwiązań grzewczych do domów jednorodzinnych, wielorodzinnych, obiektów komercyjnych, usługowych i przemysłowych. Firma oferuje energooszczędne produkty, wykorzystujące odnawialne źródła energii.

Logo Biawar

Al. Jana Pawła II 57
15-703 Białystok
(85) 662 84 90
sekretariat@biawar.com.pl
www.biawar.com.pl
www.nibe.pl

aktualizacja: 2018-07-19
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Dom Energooszczędny Vademecum ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Przeczytaj najnowsze wydanie magazynu Budujemy Dom
Magazyn BudujemyDom
Zamów cotygodniowy poradnik
Cotygodniowy poradnik
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany, a w nim:
- aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
- porady budowlane,
- najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl
i odbierz prezent
Odbierz prezent
Zapisz się do bezpłatnego poradnika BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Czas na Wnętrze".