Budujemy Dom

Sięgnij po Szwedzką Dotację i walcz ze smogiem

Artykuł na: 2-3 minuty

Sezon grzewczy jeszcze się dobrze nie rozpoczął, ale już notuje się wzrost szkodliwych substancji w powietrzu. Nic w tym dziwnego - kotły i piece poszły w ruch, węgiel i drewno wesoło buzują w komorach, a wszyscy wokoło ponosimy tego konsekwencje, oddychając śmiertelnie niebezpiecznymi pierwiastkami.

Sięgnij po Szwedzką Dotację i walcz ze smogiem

Głównym źródłem smogu w Polsce są gospodarstwa domowe ogrzewane kotłami na węgiel lub drewno. To właśnie wykorzystywanie tych paliw powoduje niską emisję, a więc uwalnianie do atmosfery szkodliwych pyłów i gazów, mających bezpośredni wpływ na najbliższe otoczenie. W połączeniu z jesiennymi mgłami charakterystycznymi dla naszej strefy klimatycznej, niska emisja tworzy zawiesinę, którą określamy mianem "smogu".

Czy jest skuteczny sposób na walkę z takimi zanieczyszczeniami? Oczywiście, że tak. Najbardziej efektywnym sposobem walki ze smogiem jest jednak sięgnięcie po odnawialne źródła energii, bezsprzecznie ekologiczny sposób ogrzewania, który nie powoduje negatywnych skutków dla środowiska naturalnego.

Do najbardziej efektywnych urządzeń grzewczych wykorzystujących OZE zaliczają się pompy ciepła szwedzkiej marki NIBE. Te zaawansowane technologicznie urządzenia pozwalają na efektywne generowanie energii niezbędnej do ogrzania domu przy jednoczesnym zachowaniu maksimum ekologiczności, właśnie dzięki wykorzystaniu odnawialnych źródeł energii.

Czerpiąc ze skandynawskiej tradycji wspomagania rozwiązań ekologicznych, firma NIBE-BIAWAR przygotowała wyjątkową ofertę dla tych, którzy jesienią postanowią zmienić swoje życie na bardziej ekologiczne i sięgną po sprawdzone rozwiązania. Każdy zainteresowany może liczyć na specjalną obniżkę ułatwiającą wyposażenie domu w energooszczędny, efektywny i ekologiczny system grzewczy.

Od 1.09.2017 r. do 15.12.2017 r. trwa akcja "Szwedzka dotacja do systemów NIBE". Polega ona na obniżeniu ceny katalogowej zestawu pompy ciepła z rekuperatorem o dotację w wysokości 1000 zł netto - wyjaśnia Małgorzata Smuczyńska, Menedżer ds. marki NIBE.

Połącznie pompy ciepła z rekuperatorem daje kompletny system, zapewniający ogrzewanie, produkcję c.w.u., chłodzenie oraz wentylację z odzyskiem ciepła, czyli pełen komfort termiczny w budynku, w którym energia pozyskiwana jest w sposób przyjazny dla środowiska i portfela - tłumaczy Smuczyńska. - Ze względu na wysoką efektywność ogrzewania, wysoką sprawność odzysku ciepła oraz zerową emisję CO2, jest to najbardziej ekonomiczny i ekologiczny system - wyjaśnia.

Więcej informacji o promocji:

www.nibe.pl
www.szwedzkadotacja.pl

Firma powiązana: Nibe-Biawar
aktualizacja: 2018-09-19

Dodaj komentarz

Dom bez rachunków tematem przewodnim VII Kongresu PORT PC
Dom bez rachunków tematem przewodnim VII Kongresu PORT PC 28 lutego 2019 r. w ramach Targów Enex w Kielcach odbędzie się VII Kongres Polskiej Organizacji Rozwoju Technologii Pomp Ciepła (PORT PC) ...
Nowy harmonogram szkoleń NIBE-BIAWAR
Nowy harmonogram szkoleń NIBE-BIAWAR Firma NIBE-BIAWAR opublikowała harmonogram szkoleń produktowych z pomp ciepła NIBE na rok 2019. Kompleksowe szkolenia techniczne kierowane ...
Dofinansowanie do pomp ciepła! Można uzyskać nawet do 90% dotacji!
Dofinansowanie do pomp ciepła! Można uzyskać nawet do 90% dotacji! Zielona-Eskadra.pl propaguje rozwiązania, które mogą przyczynić się do zmniejszenia lub uniknięcia emisji pyłów i innych zanieczyszczeń ...

Jak doprowadzić powietrze do pompy ciepła?

Jak najlepiej doprowadzić powietrze do pompy ciepła? Czy kolektor poziomy można zastosować pod budynkiem w warstwie piasku stabilizowanego pod posadzką parteru? Doprowadzenie powietrza z czerpni tuż przy budynku. 

polecane produkty i technologie

Pompa ciepła, rekuperator czy fotowoltaika? A może wszystko razem? Ogrzej dom minimalnym kosztem

Pompa ciepła, rekuperator czy fotowoltaika? A może wszystko razem? NIBE dzieli się swoim rozwiązaniem, które pozwoli ogrzać dom minimalnym kosztem.
Najbardziej znane marki
Pompy ciepła - ranking rozpoznawalności firm i produktów

Budujemy Dom 11-12/2018

Tradycyjnie nasze ostatnie wydanie w roku poświęcone jest remontom i modernizacjom. Informacje zawarte w artykułach przydadzą się przede wszystkim...

Tylko 9,95 zł

Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Dom Energooszczędny Vademecum ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Przeczytaj najnowsze wydanie magazynu Budujemy Dom
Magazyn BudujemyDom
Zamów cotygodniowy poradnik
Cotygodniowy poradnik
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany, a w nim:
- aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
- porady budowlane,
- najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl
i odbierz prezent
Odbierz prezent
Zapisz się do bezpłatnego poradnika BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Czas na Wnętrze".