Budujemy Dom

Sięgnij po Szwedzką Dotację i walcz ze smogiem

Artykuł na: 2-3 minuty

Sezon grzewczy jeszcze się dobrze nie rozpoczął, ale już notuje się wzrost szkodliwych substancji w powietrzu. Nic w tym dziwnego - kotły i piece poszły w ruch, węgiel i drewno wesoło buzują w komorach, a wszyscy wokoło ponosimy tego konsekwencje, oddychając śmiertelnie niebezpiecznymi pierwiastkami.

Sięgnij po Szwedzką Dotację i walcz ze smogiem

Głównym źródłem smogu w Polsce są gospodarstwa domowe ogrzewane kotłami na węgiel lub drewno. To właśnie wykorzystywanie tych paliw powoduje niską emisję, a więc uwalnianie do atmosfery szkodliwych pyłów i gazów, mających bezpośredni wpływ na najbliższe otoczenie. W połączeniu z jesiennymi mgłami charakterystycznymi dla naszej strefy klimatycznej, niska emisja tworzy zawiesinę, którą określamy mianem "smogu".

Czy jest skuteczny sposób na walkę z takimi zanieczyszczeniami? Oczywiście, że tak. Najbardziej efektywnym sposobem walki ze smogiem jest jednak sięgnięcie po odnawialne źródła energii, bezsprzecznie ekologiczny sposób ogrzewania, który nie powoduje negatywnych skutków dla środowiska naturalnego.

Do najbardziej efektywnych urządzeń grzewczych wykorzystujących OZE zaliczają się pompy ciepła szwedzkiej marki NIBE. Te zaawansowane technologicznie urządzenia pozwalają na efektywne generowanie energii niezbędnej do ogrzania domu przy jednoczesnym zachowaniu maksimum ekologiczności, właśnie dzięki wykorzystaniu odnawialnych źródeł energii.

Czerpiąc ze skandynawskiej tradycji wspomagania rozwiązań ekologicznych, firma NIBE-BIAWAR przygotowała wyjątkową ofertę dla tych, którzy jesienią postanowią zmienić swoje życie na bardziej ekologiczne i sięgną po sprawdzone rozwiązania. Każdy zainteresowany może liczyć na specjalną obniżkę ułatwiającą wyposażenie domu w energooszczędny, efektywny i ekologiczny system grzewczy.

Od 1.09.2017 r. do 15.12.2017 r. trwa akcja "Szwedzka dotacja do systemów NIBE". Polega ona na obniżeniu ceny katalogowej zestawu pompy ciepła z rekuperatorem o dotację w wysokości 1000 zł netto - wyjaśnia Małgorzata Smuczyńska, Menedżer ds. marki NIBE.

Połącznie pompy ciepła z rekuperatorem daje kompletny system, zapewniający ogrzewanie, produkcję c.w.u., chłodzenie oraz wentylację z odzyskiem ciepła, czyli pełen komfort termiczny w budynku, w którym energia pozyskiwana jest w sposób przyjazny dla środowiska i portfela - tłumaczy Smuczyńska. - Ze względu na wysoką efektywność ogrzewania, wysoką sprawność odzysku ciepła oraz zerową emisję CO2, jest to najbardziej ekonomiczny i ekologiczny system - wyjaśnia.

Więcej informacji o promocji:

www.nibe.pl
www.szwedzkadotacja.pl

Firma powiązana: Nibe-Biawar
aktualizacja: 2018-09-19

Dodaj komentarz

Podwójna dotacja na powietrzne pompy ciepła
Podwójna dotacja na powietrzne pompy ciepła Od września do listopada 2018 r. można się ubiegać o Szwedzką Dotację na powietrzny system NIBE. Dotacja obejmuje 150 sztuk powietrznych ...
Pompy ciepła powietrze/woda z serii Dual LWD - zakres mocy 5-9 kw
Pompy ciepła powietrze/woda z serii Dual LWD - zakres mocy 5-9 kw Ogrzewanie, chłodzenie i przygotowywanie ciepłej wody użytkowej - seria alira LWD to niezawodne i efektywne rozwiązanie. Modele z rewersem ...
Gruntowa pompa ciepła Bosch Compress 6000 LW z kompaktową obudową i zasobnikiem
Gruntowa pompa ciepła Bosch Compress 6000 LW z kompaktową obudową i zasobnikiem Kompaktowa obudowa, nowoczesne sprężarki i wbudowane pompy o najwyższej sprawności - to wszystko sprawia, że gruntowa pompa ciepła Bosch ...

Jak doprowadzić powietrze do pompy ciepła?

Jak najlepiej doprowadzić powietrze do pompy ciepła? Czy kolektor poziomy można zastosować pod budynkiem w warstwie piasku stabilizowanego pod posadzką parteru? Doprowadzenie powietrza z czerpni tuż przy budynku. 

polecane produkty i technologie

Pompa ciepła, rekuperator czy fotowoltaika? A może wszystko razem? Ogrzej dom minimalnym kosztem

Pompa ciepła, rekuperator czy fotowoltaika? A może wszystko razem? NIBE dzieli się swoim rozwiązaniem, które pozwoli ogrzać dom minimalnym kosztem.
Najbardziej znane marki
Pompy ciepła - ranking rozpoznawalności firm i produktów

Budujemy Dom 9/2018

Tradycyjnie już tematem numeru jesiennego wydania naszego miesięcznika jest smog w Polsce. Już niedługo zaczyna się sezon grzewczy i informacje na...

Tylko 9,95 zł

Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Dom Energooszczędny Vademecum ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Budujemy Dom
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Budujemy Dom".
W każdy czwartek otrzymasz darmowy
poradnik budowlany, a w nim:
  • aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
  • porady budowlane,
  • najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl,
  • zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie
    w pełnej wersji.

Czas na wnętrze