Budujemy Dom
Instalacje / Pompy ciepła / Artykuły

Airmax2 pompa ciepła do potęgi 2 ARTYKUŁ PROMOCYJNY

Artykuł na: 4-5 minut

Kolejny dowód na to, że Galmet tworzy rzeczy mądre: pompa ciepła Airmax². Na jakie potrzeby użytkownika odpowiada? Czy jest gwarancją konkretnych oszczędności? I czy rzeczywiście to urządzenie do potęgi? Odpowiedzi znajdą Państwo poniżej. Nasz niewielki poradnik przyda się bez względu na to, czy są Państwo instalatorami, hurtownikami czy potencjalnymi użytkownikami pompy.

Airmax2 pompa ciepła do potęgi 2

Czy moja pompa ciepła to urządzenie zarówno do c.w.u., jak i c.o.?

Tak, Airmax² jest przeznaczony do ogrzewania pomieszczeń i wody użytkowej.

Mam 4-osobową rodzinę. Czy pompa ciepła na pewno sprawdzi się w naszym przypadku?

Jest to głównie uzależnione od zapotrzebowania cieplnego budynku, gdyż większą część czasu urządzenie pracuje właśnie na potrzeby ogrzewania.

Wyobraźmy sobie sytuację: mieszka Pani/Pan w budynku o powierzchni 160 m² (o wymaganej mocy grzewczej 8 kW), a z ciepłej wody użytkowej korzysta czterech mieszkańców. Pompa Airmax² 15GT sprawdzi się nawet w przypadku, gdy temperatura na zewnątrz wynosić będzie -15°C. W razie niskich temperatur zewnętrznych (co ma miejsce bardzo rzadko) może Pani/Pan wspomagać pompę ciepła grzałką elektryczną, która w standardzie zabudowana jest w urządzeniu. W budynku o mniejszym zapotrzebowaniu na energię może Pani/Pan zainstalować pompę Airmax²: 6, 9 lub 12 GT. Dla bardziej wymagających dedykowane są pompy ciepła: 16, 21, 26 lub 30 GT.

Czy montaż tej pompy ciepła jest skomplikowany?

Nie. Airmax² to pompa powietrzna do zainstalowania na zewnątrz budynku. Nie wymaga więc wykonywania dolnego źródła (wymiennika gruntowego czy kosztownych odwiertów). Żeby ją zamontować, nie musi Pani/Pan posiadać dużej działki czy dostępu do wód podziemnych lub powierzchniowych. Montaż urządzenia trwa krótko, bo zazwyczaj 1-2 dni.

Jakie najważniejsze funkcje ma moja pompa ciepła?

Funkcje, jakie ma pompa ciepła to m.in.: programowanie różnych schematów ogrzewania (z buforem, ogrzewanie podłogowe, c.w.u.), sterowanie godzinowe pracą (c.o. i c.w.u.), możliwość sterowania obiegami grzewczymi, możliwość realizacji funkcji "Antylegionella", sterowanie pompą cyrkulacyjną c.w.u., automatyczny proces odszraniania parownika. Poza tym, urządzenie wyposażono w intuicyjny i funkcjonalny sterownik, który zdecydowanie ułatwi Pani/Panu użytkowanie.

Czy parametry pracy pompy ciepła będę mogła/mógł ustawiać przez internet?

Tak, będzie Pani/Pan miała/miał taką możliwość. Moduł internetowy umożliwia sterowanie pompą ciepła drogą internetową z poziomu przeglądarki lub jeszcze wygodniej poprzez dedykowaną aplikację w tablecie czy smartfonie.

Czy moja pompa ciepła będzie pracować cicho?

Pompa ciepła została tak skonstruowana, żeby pracować maksymalnie cicho. Jej działanie nie jest uciążliwe dla domowników również dlatego, że urządzenia tego typu montowane są na zewnątrz budynku.

Jak dużo zaoszczędzę na eksploatacji pompy ciepła?

Nie da się w każdym przypadku tak samo obliczyć wynikających z użytkowania pompy oszczędności. Weźmy pod uwagę Airmax² 15 GT, której SCOP wynosi 4 przy ogrzewaniu podłogowym. Pompa ciepła, pobierając średnio 1kWh energii elektrycznej, wytworzy 4kWh energii cieplnej. Zdecydowana większość energii jest więc darmowa i pochodzi ze źródeł odnawialnych.

Czy będę mógł/mogła postarać się o dofinansowanie do zakupu pompy ciepła?

Pompa ciepła Airmax² idealnie wpasowuje się w Hybrydowe Systemy Grzewcze Galmet. Jako urządzenie korzystające z OZE, posiada wysoki wskaźnik efektywności energetycznej, potwierdzony certyfikatem. Pompa ciepła Airmax² kwalifikuje się do dotacji na terenie całego kraju. Pomoc w uzyskaniu dotacji oferuje dział dofinansowań firmy Galmet.

mgr inż. Julia Sobaszek
Krajowy doradca ds. pomp ciepła
kom. +48 784 941 146
j.sobaszek@galmet.com.pl

Logotyp Galmet
galmet.com.pl
aktualizacja: 2018-04-04

Dodaj komentarz

Zadaj pytanie naszemu ekspertowi
 
Akcja ekoDotacja STOP SMOG - nowa akcja promocyjna Stiebel Eltron
Akcja ekoDotacja STOP SMOG - nowa akcja promocyjna Stiebel Eltron Akcja ekoDotacja STOP SMOG jest nową akcją promocyjną wprowadzoną przez firmę Stiebel Eltron, która ma na celu walkę ze smogiem i dbanie ...
Pompa ciepła serii PCWB firmy Hewalex
Pompa ciepła serii PCWB firmy Hewalex Wielu właścicieli domowych basenów sezonowych przekonało się, że nawet przy upalnej pogodzie woda w nich długo pozostaje zimna, a sezon ...
Pompa ciepła KOTREM PC AIR monoblock
Pompa ciepła KOTREM PC AIR monoblock Oferta firmy Kotrem z Kłobucka to m.in. powietrzne pompy ciepła PC AIR typu monoblock.

Nawet 10 000 zł dotacji do pomp ciepła NIBE

Od 1 marca do 31 maja 2018 r. można się ubiegać o Szwedzką Dotację na system NIBE. Dotacja obejmuje 150 sztuk gruntowych pomp ciepła i tyle samo powietrznych pomp ciepła NIBE. Każdy, kto chce ekologicznie ogrzać swój dom, może ubiegać się o wsparcie.

topowe produkty

Efektywne ogrzewanie z pomocą natury. Nowe powietrzne pompy ciepła w ofercie marki Buderus

Pompy ciepła Logatherm WLW zapewniają efektywne ogrzewanie poprzez wykorzystanie naturalnego źródła energii - ciepła z naszego otoczenia. Wysoka efektywność i nowoczesny wygląd to główne zalety nowych pomp ciepła marki Buderus.
Najbardziej znane marki
Pompy ciepła - ranking rozpoznawalności firm i produktów
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Budujemy Dom
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Budujemy Dom".
W każdy czwartek otrzymasz darmowy
poradnik budowlany, a w nim:
  • aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
  • porady budowlane,
  • najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl,
  • zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie
    w pełnej wersji.

Czas na wnętrze