Budujemy Dom
Instalacje / Pompy ciepła / Artykuły

Technologia w zgodzie z naturą - pompy ciepła Immergas ARTYKUŁ PROMOCYJNY

Odnawialne źródła energii, jak również technologie na nich oparte, cieszą się coraz większą popularnością i są coraz powszechniej stosowane. Główną przyczyną rosnącego zainteresowania tym zagadnieniem jest znikoma szkodliwość dla środowiska urządzeń wykorzystujących odnawialną energię oraz jej niewyczerpywalna ilość.

Technologia w zgodzie z naturą - pompy ciepła Immergas

Odnawialne źródła energii dostępne są praktycznie za darmo, dzięki czemu stanowią ważny aspekt w kontekście krajowej gospodarki i znajdują zastosowanie w wielu dziedzinach życia codziennego, przede wszystkim w budownictwie. Są idealną alternatywą dla konwencjonalnych źródeł energii, których zasoby prędzej czy później zostaną wyczerpane i których eksploatacja szkodliwie wpływa na środowisko.

Jednymi z najbardziej wydajnych, a zarazem najdynamiczniej rozwijających się rodzajów urządzeń wykorzystujących odnawialne źródła energii, są pompy ciepła. Stanowią one ekonomiczne i ekologiczne rozwiązania do ogrzewania oraz chłodzenia pomieszczeń, jak również podgrzewania wody użytkowej. W obu przypadkach do uzyskania zamierzonego efektu wykorzystywane są zasoby odnawialnych źródeł energii w postaci ciepłego powietrza.

Pompa ciepła Immergas - aranżacja

Pompy ciepła Immergas

Wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniu na tego typu urządzenia firma Immergas oferuje dwie serie pomp powietrze-woda: IMMERWATER oraz AUDAX TOP. Dzięki niewielkim gabarytom, urządzenia te mogą być zainstalowane praktycznie wszędzie. IMMERWATER to pompy powietrze-woda, wykorzystujące ciepło z otoczenia do ogrzewania wody użytkowej w sposób ciągły.

Pompa ciepła IMMERWATER 300 V3

Pompy ciepła IMMERWATER są nowoczesnymi urządzeniami charakteryzującymi się prostą obsługą oraz kompaktowym, ciekawym wyglądem. Do ich wykonania zastosowano komponenty z materiałów o wysokiej jakości i trwałości. Przez ograniczenie emisji szkodliwych zanieczyszczeń do otoczenia, pompy IMMERWATER są przyjazne środowisku, a ponieważ nie wymagają zasilania łatwopalnym medium (gaz, olej itp.) są również bezpieczne.

Pompa ciepła pracuje wydajnie bez względu na porę dnia czy niekorzystne warunki atmosferyczne, takie jak deszcz czy pochmurne niebo. Jedynym czynnikiem, jaki wpływa na sprawność pracy pompy (COP), jest temperatura powietrza zasysanego przez urządzenie. Pompy IMMERWATER są przystosowane do pracy w szerokim zakresie temperatur zewnętrznych. Dzięki znajdującej się w zbiorniku grzałce elektrycznej, nie ma potrzeby stosowania dodatkowego źródła ciepła do ogrzewania wody użytkowej.

Pompa ciepła IMMERWATER jest podgrzewaczem wody użytkowej, przystosowanym do montażu w pozycji stojącej. Występuje w dwóch wersjach: z wbudowanym zasobnikiem c.w.u. o pojemności 190 lub 300 litrów. Pompa IMMERWATER może zarówno zasysać, jak i odprowadzać powietrze bezpośrednio do pomieszczenia, w którym jest zainstalowana. „Zużyte” powietrze może zostać wykorzystane do chłodzenia budynku podczas upałów, przy zastosowaniu specjalnego przyłącza kierunkowego.

Zaawansowane funkcje automatyki umożliwiają wybór pomiędzy różnymi trybami pracy pompy (automatyczny, ogrzewanie grzałką elektryczną), pełną autodiagnostykę, funkcję automatycznego wygrzewu antybakteryjnego, funkcję „wakacje”, a także możliwość zaprogramowania cyklu czasowego dla przygotowania ciepłej wody.

W pompie w wersji z zasobnikiem 300-litrowym została zainstalowana dodatkowa wężownica umożliwiająca współpracę urządzenia z dodatkowym źródłem ciepła, na przykład z instalacją solarną. Dzięki takiemu rozwiązaniu przygotowanie ciepłej wody użytkowej pochłania jeszcze mniej energii elektrycznej.

Drugą serię pomp powietrze-woda firmy Immergas tworzą pompy AUDAX TOP o mocy: 6, 8, 12, 16, 18 i 21 kW. Zbudowane z materiałów wysokiej jakości i trwałości, są przeznaczone do instalacji na zewnątrz budynku. Automatyka została wyposażona w funkcje autodiagnostyki i sygnalizacje usterek, co w znacznym stopniu ułatwia prace serwisowe. Pompy AUDAX TOP mogą pracować w dwóch trybach pracy: grzania i chłodzenia. Mogą też z powodzeniem zastąpić klimatyzator.

Ze względu na warunki klimatyczne i dolne źródło ciepła - powietrze pompy ciepła AUDAX TOP nie mogą być jedynym źródłem ciepła w instalacji. Mogą za to pracować w zintegrowanym systemie, w którego skład wchodzą inne źródła ciepła: kocioł grzewczy (gazowy, olejowy itp.), kolektory słoneczne, zasobnik c.w.u., grzałka elektryczna czy np. inne pompy ciepła. W skład tego systemu może wchodzić także osuszacz powietrza, który swoim działaniem wpływa na zwiększenie odczucia komfortu termicznego przez domowników, a także nie dopuszcza do kondensacji pary wodnej na ścianach pomieszczeń, a w konsekwencji zapobiega rozwijaniu się szkodliwej dla zdrowia pleśni.

Pompa ciepła AUDAX TOP

MAGIS PRO

Jeszcze innym z proponowanych przez Immergas rozwiązań jest powietrzna pompa ciepła typu split Magis Pro, składająca się z jednostki zewnętrznej oraz jednostki wewnętrznej. Zasada działania tego typu pompy jest taka sama, jak w pompach typu monoblok, natomiast różnica kryje się w budowie urządzenia. W pompach Magis Pro hydrauliczna część układu jest oddzielona od układu chłodniczego i umieszczona w jednostce wewnętrznej. Jednostka wewnętrzna realizuje wymianę ciepła między jednostką zewnętrzną (układ chłodniczy) a instalacją grzewczą.

W porównaniu do pomp ciepła typu monoblok układ hydrauliczny zabezpieczony jest przed zamarzaniem, ponieważ w całości znajduje się w pomieszczeniu. Co więcej, rozwiązania konstrukcyjne i technologiczne pozwalają na pracę pompy ciepła do temperatury zewnętrznej -20°C. Magis Pro posiada możliwość pracy w trybie ogrzewania i chłodzenia pomieszczeń.

Pompa ciepła Magis Pro

Inteligentne rozwiązania hybrydowe

Aby sprostać najwyższym wymaganiom użytkowników, firma Immergas posiada w swojej ofercie również nowoczesny system hybrydowy Magis Combo – łączący elementy kotła kondensacyjnego zintegrowane z modułem hydraulicznym powietrznej pompy ciepła typu Split. Magis Combo posiada możliwości ogrzewania, chłodzenia oraz produkcji ciepłej wody użytkowej. Tego typu rozwiązania cieszą się coraz większym zainteresowaniem z wielu powodów.

Hybryda gwarantuje: wysoką efektywność energetyczną, a więc jest ekonomicznym i ekologicznym rozwiązaniem; duże łączne moce grzewcze (np. przy podgrzewie wody użytkowej); oszczędność miejsca montażowego, którego tak brakuje w nowym budownictwie i w końcu w najlepszy możliwy sposób wykorzystuje ciepło z obu źródeł.

Jednostka zewnętrzna powietrznej pompy ciepła jest dostępna w trzech wersjach o mocy: 5, 8 i 10 kW. Jednostka wewnętrzna zawiera elementy kotła kondensacyjnego o mocy 27 kW na potrzeby podgrzewu ciepłej wody i 24 kW na potrzeby centralnego ogrzewania, zintegrowane z modułem hydraulicznym pompy ciepła.

Rozwiązania konstrukcyjne i technologiczne pozwalają na pracę pompy ciepła do temperatury zewnętrznej -20°C.

Pompa ciepła Magis Combo

MAGIS COMBO występuje w 2 wersjach:

 • dwufunkcyjnej (Magis Combo)
 • jednofunkcyjnej (Magis Combo Plus) z możliwością podłączenia zasobnika c.w.u.

Pompa ciepła to rozwiązanie z dużym potencjałem. Jest najtańszym w eksploatacji sposobem ogrzewania domu, pozwala znacznie zmniejszyć emisję CO2, ponadto może spełniać bardzo wiele funkcji, potrafi zarówno grzać, chłodzić, jak i wytwarzać c.w.u. Dobrze dobrana i zainstalowana pompa ciepła jest urządzeniem właściwie bezobsługowym.

Dowiedz się więcej na immergas.pl i dobierz urządzenie dopasowane do Twojego domu.

Immergas SERVICE - Pompa ciepła Magis Combo

Immergas - logo
Immergas

ul. Dostawcza 3a
93-231 Łódź
tel. 42 649 36 00
www.immergas.pl

aktualizacja: 2018-01-26

Dodaj komentarz

Zadaj pytanie naszemu ekspertowi
 
Logatherm WLW - nowe powietrzne pompy ciepła Buderus
Logatherm WLW - nowe powietrzne pompy ciepła Buderus Pompy ciepła Logatherm WLW196i AR zapewniają efektywne ogrzewanie poprzez wykorzystanie naturalnego źródła energii: ciepła z naszego otoczenia. ...
Nowa pompa ciepła solanka-woda Logatherm WSW196iT marki Buderus
Nowa pompa ciepła solanka-woda Logatherm WSW196iT marki Buderus Innowacyjna pompa ciepła solanka-woda Buderus Logatherm WSW196iT zapewni wysoki komfort w zakresie ogrzewania i ciepłej wody w domach jedno- ...
Promocja Szwedzka Dotacja do systemów NIBE
Promocja Szwedzka Dotacja do systemów NIBE Do 15 grudnia 2017 r. dostępna jest "Szwedzka dotacja do systemów NIBE", przeznaczona dla końcowych użytkowników, którzy dokonają zakupu ...
Najbardziej znane marki
Pompy ciepła - ranking rozpoznawalności firm i produktów
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

 • Polecamy również
  Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Budujemy Dom
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Budujemy Dom".
W każdy czwartek otrzymasz darmowy
poradnik budowlany, a w nim:
 • aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
 • porady budowlane,
 • najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl,
 • zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie
  w pełnej wersji.

Czas na wnętrze