Budujemy Dom

Pompa ciepła Neoheat - funkcje, koszty eksploatacyjne ARTYKUŁ PROMOCYJNY

Artykuł na: 6-9 minut

Wybór systemu ogrzewania nie jest łatwy, niezależnie od tego czy dom jest w fazie projektu, czy też chcemy zmienić obecny sposób ogrzewania. Najnowocześniejszym i najwydatniejszym rozwiązaniem dla ogrzania domu jednorodzinnego jest pompa ciepła, która może być wykorzystywana jako główne lub dodatkowe źródło ciepła. Pompa ciepła Neoheat pozyskuje energię z atmosfery i przekazuje ją do wody w układzie grzewczym.

Pompa ciepła Neoheat - funkcje, koszty eksploatacyjne

Wielofunkcyjność pomp ciepła Neoheat

Pompy ciepła są instalowane w celu ogrzania domu, ale ich funkcje zostały dostosowane również do innych potrzeb użytkowników. Pompa ciepła Neoheat powietrze-woda może mieć wiele zastosowań, a jej wykorzystanie może odbywać się na kilka sposobów.

Urządzenie zapewnia kompletne ogrzewanie domu bądź może stanowić uzupełnienie układu grzewczego, dając wybór użytkownikowi w jaki sposób ciepło ma być dostarczane do pomieszczeń (ogrzewanie podłogowe, grzejniki, klimakonwektory). Dodatkowo, istnieje możliwość włączenia w układ grzewczy domu kilku wymienników w różnych kombinacjach (np. ogrzewanie podłogowe i grzejniki albo grzejniki i klimakonwektory), także przy ustawieniu innych temperatur na każdym z nich.

Pompa ciepła Neoheat może być także świetnym rozwiązaniem dla podgrzewania wody użytkowej, które odbywa się przy bardzo korzystnych warunkach roboczych. System do wytworzenia od 3 do 5 kW energii grzewczej wymaga zaledwie 1 kW energii elektrycznej.

Podgrzewanie wody użytkowej za pomocą pompy ciepła Neoheat wiąże się z wieloma zaletami. Pompa posiada specjalną funkcję eliminowania groźnych bakterii legionelli, podnosząc temperaturę wody do 60°C za pomocą grzałek elektrycznych. Dzięki wykorzystaniu zaworu 4-drogowego, pompa ciepła Neoheat może służyć jako urządzenie chłodzące w upalne dni, co oznacza, że jest alternatywą dla klimatyzatorów, których instalacja wymagałaby stworzenia dodatkowego układu.

Dowiedz się więcej o zaletach pompy ciepła Neoheat

Pompa ciepła Neoheat to ekologiczne ogrzewanie domu.

Pompa ciepła Neoheat - komfort i ekologia

Kompaktowa konstrukcja i design pompy ciepła Neoheat sprawiają, że urządzenie idealnie wpasuje się w każdą przestrzeń. Zależnie od preferencji i możliwości użytkownika może ona znajdować się w pomieszczeniu gospodarczym bądź w miejscu przebywania ludzi. Pompę ciepła cechuje bardzo cicha praca, więc nie zakłóca ona domowego spokoju.

Sterowanie urządzeniem odbywa się za pomocą wbudowanego intuicyjnego dużego wyświetlacza, dzięki któremu można zmienić ustawienia temperatury, rozplanować okres grzania/chłodzenia przy pomocy programatora tygodniowego, a także zmieniać tryby pracy (np. grzanie, chłodzenie, ciepła woda). Sterownik posiada kolorowy, dotykowy wyświetlacz, co sprzyja łatwej obsłudze. Nowoczesna technologia daje możliwość komunikowania się z urządzeniem poprzez sieć Wi-Fi bądź zdalne sterowanie. Dzięki tej dodatkowej opcji sterowanie może odbywać się przy pomocy smartfona bądź tableta z każdego miejsca, nawet wtedy kiedy użytkownik przebywa poza domem.

Pompa ciepła Neoheat to ekologiczne ogrzewanie domu. W porównaniu z innymi systemami jej działanie nie przyczynia się do zanieczyszczenia środowiska, nie produkuje również odpadów, jak to ma miejsce w tradycyjnych układach grzewczych. Korzystanie z pompy ciepła nie wymaga ciągłego nadzoru, ani sprzątania. Istotnym jest aby pamiętać o systematycznym serwisie, który zapewni bezawaryjną pracę urządzenia.

Pompa ciepła Neoheat Basic, Neoheat Standard, Neoheat Standard Plus.
Pompa ciepła Neoheat Basic, Neoheat Standard, Neoheat Standard Plus

Ekologiczne rozwiązania są opłacalne i to w nich leży przyszłość ogrzewnictwa. Świat powoli zmierza do całkowitego wycofania metod tradycyjnego dostarczania ciepła. Urządzenie może kontrolować drugie źródło ciepła tj. kolektory słoneczne, co jest nie tylko przyjazne dla środowiska, ale i korzystne pod względem ekonomicznym. Decyzja o zakupie pompy ciepła może być również poparta możliwością dofinansowania. Jako urządzenie ekologiczne kwalifikuje się bowiem do uczestnictwa w wielu programach.

Ministerstwo Środowiska uruchomiło nowy program "Czyste Powietrze", dzięki któremu istnieje możliwość uzyskania aż 90% dofinansowania. Celem programu jest zmniejszenie lub uniknięcie emisji pyłów i innych zanieczyszczeń wprowadzanych do atmosfery. Dofinansowanie inwestycji wynosi nawet 30 000 zł! Firma Iglotech pomaga w załatwieniu wszelkich formalności i pomoże wybrać najlepszego instalatora dla twojej inwestycji, wystarczy, że skontaktujesz się z nami i wypełnisz wniosek.

Dowiedz się więcej o dofinansowaniu!

Koszty eksploatacyjne pompy ciepła

Eksploatacja pompy ciepła Neoheat jest korzystna również z uwagi na koszty konsumpcji. Zużycie energii jest dużo niższe niż w przypadku kotłów olejowych, gazowych czy węglowych. Zdecydowanie mniejsze są także nakłady przeznaczone na obsługę tego urządzenia. W przypadku zainwestowania w pompę ciepła odchodzą koszty budowy komina czy przyłącza gazowego.

Rewolucyjne rozwiązania zastosowane w pompie ciepła Neoheat sprawiają, że jest ona coraz częściej wykorzystywana jako główne źródło ogrzewania w domach jednorodzinnych. Zmniejsza się również koszt zakupu tego urządzenia. Budowa nowego domu, czy przebudowa instalacji z wykorzystaniem pompy ciepła jest bardzo opłacalna.

Kalkulator

Sprawdź na kalkulatorze, jak zmienią się twoje koszty ogrzewania dzięki pompie ciepła Neoheat

Koszty eksploatacyjne pompy ciepła
Iglotech logotyp
Iglotech Sp. z o.o.
ul. Toruńska 41, 82-500 Kwidzyn
tel. 55 645 73 00,
www.iglotech.com.pl,
e-mail: iglotech@iglotech.com.pl
aktualizacja: 2018-10-15

Dodaj komentarz

Zadaj pytanie naszemu ekspertowi
 
 
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Zasobnik do pomp ciepła SWPC Thermo Magnum
Zasobnik do pomp ciepła SWPC Thermo Magnum Firma Kospel wprowadziła do oferty wymiennik SWPC Termo Magnum. Zbiornik wyposażony został w bardzo dużą wężownicę, której powierzchnia ...
Zielona-eskadra.pl w nowej odsłonie! Podpowiadamy, jak zaoszczędzić na ogrzewaniu!
Zielona-eskadra.pl w nowej odsłonie! Podpowiadamy, jak zaoszczędzić na ogrzewaniu! Zielona-eskadra.pl podsuwa kilka sposobów na to, by zaoszczędzić na ogrzewaniu. Jako portal promujący ekologiczne rozwiązania techniczne ...
Pompa ciepła NIBE z podwójnym dofinansowaniem
Pompa ciepła NIBE z podwójnym dofinansowaniem Pompy ciepła to urządzenia, które umożliwią redukcję zużycia konwencjonalnej energii na cele grzewcze o 80%, czyli o tyle obniżają rachunki. ...

Jak doprowadzić powietrze do pompy ciepła?

Jak najlepiej doprowadzić powietrze do pompy ciepła? Czy kolektor poziomy można zastosować pod budynkiem w warstwie piasku stabilizowanego pod posadzką parteru? Doprowadzenie powietrza z czerpni tuż przy budynku. 

polecane produkty i technologie

Pompa ciepła, rekuperator czy fotowoltaika? A może wszystko razem? Ogrzej dom minimalnym kosztem

Pompa ciepła, rekuperator czy fotowoltaika? A może wszystko razem? NIBE dzieli się swoim rozwiązaniem, które pozwoli ogrzać dom minimalnym kosztem.
Najbardziej znane marki
Pompy ciepła - ranking rozpoznawalności firm i produktów

Budujemy Dom 10/2018

Tematem tego numeru jest budowa domu dla alergika. Spełniając kilka warunków można znacznie ulżyć tym mieszkańcom nowego domu, którzy borykają...

Tylko 9,95 zł

Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Dom Energooszczędny Vademecum ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Przeczytaj najnowsze wydanie magazynu Budujemy Dom
Magazyn BudujemyDom
Zamów cotygodniowy poradnik
Cotygodniowy poradnik
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany, a w nim:
- aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
- porady budowlane,
- najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl
i odbierz prezent
Odbierz prezent
Zapisz się do bezpłatnego poradnika BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Czas na Wnętrze".