Budujemy Dom

Prosta w instalacji pompa ciepła All-in-One ARTYKUŁ PROMOCYJNY

Artykuł na: 6-9 minut

Aquarea All-in-One to nowa generacja pomp ciepła firmy Panasonic przeznaczonych do ogrzewania, chłodzenia i produkcji ciepłej wody użytkowej. Urządzenie jest odpowiednie zarówno dla nowych, jak i modernizowanych budynków, a dzięki zintegrowanej konstrukcji może być zainstalowane w ograniczonej przestrzeni.

Prosta w instalacji pompa ciepła All-in-One

Pompa ciepła All-in-One to nowatorski, energooszczędny system zapewniający idealną temperaturę w domu oraz ciepłą wodę użytkową. Jednostka w jednej obudowie integruje moduł hydrauliczny z podgrzewaczem wody o pojemności 185l. Dzięki temu urządzenie zajmuje znacznie mniej miejsca niż układ stworzony z oddzielnych komponentów. Konstrukcja została ograniczona do możliwie najmniejszych rozmiarów i zaprojektowana na wzór urządzeń AGD, dzięki czemu jednostkę z powodzeniem można zainstalować nie tylko w garażu, ale również w kuchni czy łazience.

Pompy All-in-One dostępne są w ramach serii High Performance oraz T-CAP. Te pierwsze charakteryzują się najwyższymi wskaźnikami efektywności energetycznej, o czym świadczy między innymi współczynnik COP równy 5 (w przypadku modelu o mocy 3 kW). Oferowane w ramach linii High Performance jednostki o małej wydajności sprawdzą się zwłaszcza w przypadku domów energooszczędnych. Modele 3 i 5 kW charakteryzują się klasą energetyczną A+++ (czyli najwyższą według rozporządzenia, które wejdzie w życie w sierpniu 2019 r.). Stanowią również bardzo dobre rozwiązanie dla domu wyposażonego w grzejniki niskotemperaturowe lub ogrzewanie podłogowe.

Nowością w przypadku pomp Aquarea All-in-One High Performance jest wbudowany zestaw dwustrefowy. Chociaż ich obudowa zachowała dotychczasowy rozmiar, to mieści w sobie dwie pompy wody i dwa filtry obsługujące dwa niezależne obwody grzewcze. Dzięki temu można podłączyć do niej ogrzewanie grzejnikowe i podłogowe jednocześnie, przy czym dla obu obwodów możliwe są dwie różne nastawy temperatury wody. To rozwiązanie, w odróżnieniu od podstawowej wersji pompy, eliminuje konieczność zastosowania zbiornika buforowego czy dodatkowego zestawu dwustrefowego, a jednocześnie nie zwiększa powierzchni, które trzeba poświęcić na jego instalację.

Z kolei urządzenia T-CAP zostały zaprojektowane do samodzielnej pracy w skrajnie niskich temperaturach. T-CAP, czyli Total Capacity oznacza, że jednostki są zdolne utrzymać wydajność nominalną nawet w temperaturze -20°C bez konieczności wspomagania grzałką elektryczną. Ponadto mogą pracować z bardzo wysoką sprawnością w temperaturach do -28°C, dostarczając ciepłą wodę o temperaturze 55°C. Zakres mocy od 9 do 16kW pozwala zaspokoić potrzeby cieplne domów o większej powierzchni lub wyposażonych w grzejniki.

Pompa ciepła Aquarea All-in-One

Jednostki T-CAP stanowią doskonały wybór w przypadku modernizacji. Mogą całkowicie zastąpić stare kotły gazowe lub olejowe. Z kolei w nowych instalacjach z ogrzewaniem podłogowym - grzejniki niskotemperaturowe czy nawet klimakonwektory. Można je także podłączyć do instalacji ogrzewania solarnego lub fotowoltaicznej, co podnosi sprawność układu i redukuje wpływ na środowisko.

Wszystkie jednostki typu All-in-One są fabrycznie wyposażone w podstawowe elementy instalacji hydraulicznej takie jak manometr, zawór bezpieczeństwa, automatyczny odpowietrznik, naczynie wzbiorcze, grzałkę przepływową, pompę obiegową elektroniczną klasy A, filtr z zaworami odcinającymi oraz zawór trójdrogowy. Dzięki temu montaż jednostki jest stosunkowo szybki i prosty, co jest atutem z punktu widzenia instalatora, jak również właściciela budynku, dla którego krótszy czas instalacji oznacza niższy koszt.

Jedną z kluczowych zalet pomp ciepła Aquarea, w tym All-in-One, jest zaawansowana możliwość sterowania. Jednostka wewnętrzna posiada indywidualny sterownik z pełnopunktowym, podświetlanym wyświetlaczem o przekątnej 3,5 cala. Co ważne, panel ten ma wbudowany czujnik temperatury i można odłączyć go w całości od urządzenia, a następnie zamontować w dowolnym miejscu w odległości do 50 m od jednostki, dzięki czemu instalacja termostatu nie jest konieczna.

Panel sterujący oprócz informacji o aktualnej temperaturze pomieszczenia, ciepłej wody i temperaturze panującej na zewnątrz zapewnia dostęp do takich parametrów, jak współczynnik COP, zużycie energii oraz generowana moc grzewcza. Dane te są pokazywane w czasie rzeczywistym oraz zbierane w skali dnia, tygodnia i roku.

Wśród jego podstawowych funkcji znajduje się również program czasowy, funkcja QUIET umożliwiająca okresową pracę z obniżeniem hałasu, automatyczne przełączanie trybów ogrzewania i chłodzenia, automatyczna regulacja wydajności w zależności od temperatury panującej w pomieszczeniu, a także możliwość konfiguracji trybu wakacyjnego czy też suszenia betonu.

Dodatkowo sterownik może być zintegrowany z funkcją Aquarea Smart Cloud, która umożliwia kontrolowanie pracy jednostki z dowolnego miejsca za pomocą smartfonu, tabletu bądź komputera. Narzędzie pozwala zdalnie zarządzać wszystkimi parametrami związanymi z ogrzewaniem i CWU. Oferuje między innymi monitoring zużycia energii, powiadomienia o usterkach oraz ostrzeżenia o możliwej awarii.

Jednocześnie Aquarea Smart Cloud umożliwia pełną zdalną konserwację systemu Aquarea. Dzięki temu specjaliści ds. serwisu mogą prowadzić działania z zakresu konserwacji zapobiegawczej i precyzyjnie regulować ustawienia systemu.

aktualizacja: 2018-11-21

Dodaj komentarz

Zdaniem naszych Czytelników

Sposobów na ogrzewanie domów jest wiele, jednak w ogromie możliwości warto postawić na rozwiązania ekonomiczne, praktycznie bezobsługowe i przy okazji przyjazne dla środowiska naturalnego.   Powietrzne pompy ciepła to rozwiązanie przede wszystkim szybkie i łatwe w montażu, ...

Eksperci De Dietrich - systemy grzewcze, OZE

30 Lis 2018, 12:15

Wszystko się zgadza, teraz pora na zmianę świadomości inwestorów i wsparcie projektantów, którzy powinni proponować dom z pompą ciepła już na etapie wyboru projektu domu. Producenci zrobili już bardzo dużo bo oferta jest obszerna. Teraz pora na drugą grupę, która bierze udział ...

Budujemy Dom - budownictwo ogólne

26 Lis 2018, 11:56

Pompa ciepła to świetne rozwiązanie do ogrzewania domu i ekonomicznie i ekologicznie

Gość krys

26 Lis 2018, 09:53

Chcesz wiedzieć więcej - zajrzyj na Forum.BudujemyDom.pl

Zadaj pytanie naszemu ekspertowi
 
 
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Zasobnik do pomp ciepła SWPC Thermo Magnum
Zasobnik do pomp ciepła SWPC Thermo Magnum Firma Kospel wprowadziła do oferty wymiennik SWPC Termo Magnum. Zbiornik wyposażony został w bardzo dużą wężownicę, której powierzchnia ...
Zielona-eskadra.pl w nowej odsłonie! Podpowiadamy, jak zaoszczędzić na ogrzewaniu!
Zielona-eskadra.pl w nowej odsłonie! Podpowiadamy, jak zaoszczędzić na ogrzewaniu! Zielona-eskadra.pl podsuwa kilka sposobów na to, by zaoszczędzić na ogrzewaniu. Jako portal promujący ekologiczne rozwiązania techniczne ...
Pompa ciepła NIBE z podwójnym dofinansowaniem
Pompa ciepła NIBE z podwójnym dofinansowaniem Pompy ciepła to urządzenia, które umożliwią redukcję zużycia konwencjonalnej energii na cele grzewcze o 80%, czyli o tyle obniżają rachunki. ...

Jak doprowadzić powietrze do pompy ciepła?

Jak najlepiej doprowadzić powietrze do pompy ciepła? Czy kolektor poziomy można zastosować pod budynkiem w warstwie piasku stabilizowanego pod posadzką parteru? Doprowadzenie powietrza z czerpni tuż przy budynku. 

polecane produkty i technologie

Pompa ciepła, rekuperator czy fotowoltaika? A może wszystko razem? Ogrzej dom minimalnym kosztem

Pompa ciepła, rekuperator czy fotowoltaika? A może wszystko razem? NIBE dzieli się swoim rozwiązaniem, które pozwoli ogrzać dom minimalnym kosztem.
Najbardziej znane marki
Pompy ciepła - ranking rozpoznawalności firm i produktów

Budujemy Dom 11-12/2018

Tradycyjnie nasze ostatnie wydanie w roku poświęcone jest remontom i modernizacjom. Informacje zawarte w artykułach przydadzą się przede wszystkim...

Tylko 9,95 zł

Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Dom Energooszczędny Vademecum ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Przeczytaj najnowsze wydanie magazynu Budujemy Dom
Magazyn BudujemyDom
Zamów cotygodniowy poradnik
Cotygodniowy poradnik
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany, a w nim:
- aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
- porady budowlane,
- najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl
i odbierz prezent
Odbierz prezent
Zapisz się do bezpłatnego poradnika BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Czas na Wnętrze".