Budujemy Dom

Palenie śmieci przez sąsiada. Co zrobić?

Artykuł na: minutę
Palenie śmieci przez sąsiada. Co zrobić?

Mieszkam w zadbanej okolicy domków jednorodzinnych. Co roku, mam problem z sąsiadem, który zanieczyszcza powietrze, paląc szkodliwe odpady, a nawet opony. Zwracałam sąsiadowi uwagę wielokrotnie, ale to nic nie pomogło. Chcę zareagować w ostry sposób – co mogę zrobić?

Odpowiedź eksperta: Termiczne przekształcanie odpadów powinno prowadzić się wyłącznie w spalarniach albo we współspalarniach odpadów.

 

Nie dotyczy to jedynie określonych grup odpadów, takich jak odpady roślinne z rolnictwa i leśnictwa, korek, drewno (z wyjątkiem zanieczyszczonego impregnatami i powłokami ochronnymi, które mogą zawierać związki chlorowcoorganiczne lub metale ciężkie, w skład których wchodzą w szczególności odpady drewna pochodzącego z budowy, remontów i rozbiórki obiektów budowlanych oraz infrastruktury drogowej).

 

Kto wbrew powyższemu obowiązkowi spala odpady – podlega karze aresztu albo grzywny. Może Pani zatem zawiadomić policję o popełnieniu przez sąsiada wykroczenia i wskazać na uporczywość jego zachowań.

ALEKSANDRA KORCZAK
fot. terimakasih0 / pixabay.com

aktualizacja: 2016-09-05

Dodaj komentarz

Zdaniem naszych Czytelników

Wobec powyższego ze ściętego drzewa można spalaćkonary,gałęzie itp ?

Gość wiliam

12 Wrz 2016, 18:23

Cytat kaj to jeJadymy tam za 3 miesiące na Boże Narodzenie. Może być fajnie! Racja Poprawiłem.

Redakcja

05 Wrz 2016, 06:18

Cytat Nadchodzi wiosna i, jak co roku, mam problem z sąsiadem kaj to jeJadymy tam za 3 miesiące na Boże Narodzenie. Może być fajnie!

bobiczek

04 Wrz 2016, 22:16

Pokaż wszystkie komentarze Chcesz wiedzieć więcej - zajrzyj na Forum.BudujemyDom.pl
Zadaj pytanie naszemu ekspertowi
 
 
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej

Jakie pomieszczenia wlicza się do powierzchni użytkowej w domu jednorodzinnym?

Odpowiedź eksperta: Pojęcie powierzchni użytkowej nie jest dokładnie zdefiniowane i w rożnych aktach prawnych jest ona różnie określana.

Budujemy Dom 11-12/2018

Tradycyjnie nasze ostatnie wydanie w roku poświęcone jest remontom i modernizacjom. Informacje zawarte w artykułach przydadzą się przede wszystkim...

Tylko 9,95 zł

Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Dom Energooszczędny Vademecum ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Przeczytaj najnowsze wydanie magazynu Budujemy Dom
Magazyn BudujemyDom
Zamów cotygodniowy poradnik
Cotygodniowy poradnik
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany, a w nim:
- aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
- porady budowlane,
- najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl
i odbierz prezent
Odbierz prezent
Zapisz się do bezpłatnego poradnika BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Czas na Wnętrze".