Budujemy Dom

Remont małej łazienki za 7500 zł

Artykuł na: 4-5 minut

Zgodnie z naszymi priorytetami, ekipa remontowa wykorzystała specjalne, przeznaczone do łazienek, materiały sanitarne - płyty g-k, folię w płynie, zaprawę klejową, fugi, silikony itp. Na nich nie oszczędzaliśmy - mówi Marcin, Czytelnik Budujemy Dom, łazienkę remontował w 2014 r.

Remont małej łazienki za 7500 zł

Zakres remontu i czas jego trwania: rozebranie starych elementów wyposażenia, ułożenie nowej instalacji wodnej, kanalizacyjnej, wentylacyjnej, elektrycznej; montaż nowych ścian, posadzki, urządzeń i mebli. Łącznie intensywne prace trwały 3 tygodnie.

Łazienka wspólna przy strefie dziennej:

 • Pow. 3,35 m2. 
 • Wentylacja - grawitacyjna i wentylator sprzężony ze światłem. 
 • Ogrzewanie - na ścianie drabinka z zaworem termostatycznym. 
 • Posadzka i ściany - z płyt gresu, imitującego trawertyn. 
 • Armatura sanitarna - wiszący sedes; komplet umywalka ceramiczna z wiszącą szafką; kabina prysznicowa o wym. 1,2 × 0,8 m. 
 • Baterie - chromowane; pod prysznicem natynkowa z termostatem, deszczownicą i głowicą prysznicową. 
 • Meble - z płyty MDF, otwierane na klik. 
 • Oświetlenie - reflektorki halogenowe w suficie.
W kabinie prysznicowej o wym. 1,2 × 0,8 m zamontowano baterię z termostatem, deszczownicą i głowicą prysznicową
W kabinie prysznicowej o wym. 1,2 × 0,8 m zamontowano baterię z termostatem, deszczownicą i głowicą prysznicową.

Decyzja: przed rozpoczęciem remontu, sporą zagwozdką było dobranie do małego pomieszczenia nowej kabiny prysznicowej. Głównie chodziło o brodzik. Wykluczaliśmy z żoną głęboki, podobają się nam współczesne rozwiązania z samym odpływem liniowym w posadzce. Po zdemontowaniu starego brodzika i odsłonięciu rur wodnych i kanalizacyjnych okazało się jednak, że najlepsze i najtańsze będzie zastosowanie kabiny z niską podstawą.

Ponieważ pod tą łazienką znajduje się część segmentu sąsiada, szczególny nacisk położyliśmy na wymianę rur oraz zastosowanie możliwie najskuteczniejszych zabezpieczeń przeciwwilgociowych, chroniących od zalania, przecieków.

Właściciele wybrali model kabiny z niskim brodzikiem, szklaną ścianą i jednym skrzydłem
Właściciele wybrali model kabiny z niskim brodzikiem, szklaną ścianą i jednym skrzydłem.

Remont małej łazienki - rady i przestrogi:

Zgodnie z naszymi priorytetami, ekipa remontowa wykorzystała specjalne, przeznaczone do łazienek, materiały sanitarne - płyty g-k, folię w płynie, zaprawę klejową, fugi, silikony itp. Na nich nie oszczędzaliśmy, więc posadzka i ściany są szczelne. Do wykończenia podłogi i ścian wybrałem z żoną gres imitujący trawertyn.

Z tej łazienki korzystają goście, dlatego zależało nam na uzyskaniu wrażenia elegancji i czystości. Stąd wzięła się stonowana kolorystyka oraz elementy ze szlachetnej porcelany i szkła. Baterie umywalkowa i prysznicowa mają proste wzornictwo i powstały z solidnych materiałów. W kabinie prysznicowej zamontowaliśmy baterię natynkową, wyposażoną w termostat. Sama kabina jest dostatecznie przestronna, ma również wygodne wejście przez jedno skrzydło uchylane na zewnątrz. Powierzchnia brodzika jest antypoślizgowa, więc nie położyliśmy na niej dodatkowej maty. Taki prysznic w praktyce wygląda perfekcyjnie.

Małe pomieszczenie celowo optycznie powiększyliśmy lustrami wykonanymi na zamówienie - znajdują się nad umywalką i na drzwiczkach wiszącej szafki. To nad umywalką oświetliliśmy z góry taśmą LED. Bardzo fajna opcja. Wysokiej jakości materiały wykończeniowe i urządzenia ułatwiają pielęgnację łazienki. Do jej umycia wystarczy pół godziny!

Remont małej łazienki - koszty:

 • 7500 zł.

Lilianna Jampolska

aktualizacja: 2018-12-19

Dodaj komentarz

Zdaniem naszych Czytelników

Strasznie malutka ta łazienka ja mam odrobinę większą i niedawno ją remontowałam koszty trochę większe były. zdecydowałam się na lepszy sprzęt i na biobidet do łazienki już wcześniej planowałam jego zakup ale jakoś dopiero teraz sie zdecydowałam. Mam odobne płytki co na zdjęciu ...

Gość Małgosia

15 Lis 2018, 11:36

Chcesz wiedzieć więcej - zajrzyj na Forum.BudujemyDom.pl

Zadaj pytanie naszemu ekspertowi
 
 
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Remontowe must have - nagrzewnica i osuszacz MASTER
Remontowe must have - nagrzewnica i osuszacz MASTER Nagrzewnica i osuszacz to uniwersalny, prosty w obsłudze i bardzo kompaktowy zestaw urządzeń włoskiej marki MASTER, który usprawni prace ...
BUDMA 2019. Fachowe targi nowych możliwości.
BUDMA 2019. Fachowe targi nowych możliwości. Najważniejsze targowe wydarzenie 2019 roku zbliża się już wielkimi krokami. Co tym razem zobaczymy w Poznaniu, podczas targów BUDMA? Czego ...
Remont zabytkowego zbiornika Stara Orunia z użyciem Leca® KERAMZYT
Remont zabytkowego zbiornika Stara Orunia z użyciem Leca® KERAMZYT Zbiornik wody Stara Orunia powstał w 1869 r. Stanowił część nowoczesnego systemu wodociągowego Gdańska, jednego z pierwszych tego typu ...

Budujemy Dom 11-12/2018

Tradycyjnie nasze ostatnie wydanie w roku poświęcone jest remontom i modernizacjom. Informacje zawarte w artykułach przydadzą się przede wszystkim...

Tylko 9,95 zł

Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

 • Polecamy również
  Czas na Wnętrze Dom Energooszczędny Vademecum ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Przeczytaj najnowsze wydanie magazynu Budujemy Dom
Magazyn BudujemyDom
Zamów cotygodniowy poradnik
Cotygodniowy poradnik
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany, a w nim:
- aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
- porady budowlane,
- najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl
i odbierz prezent
Odbierz prezent
Zapisz się do bezpłatnego poradnika BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Czas na Wnętrze".