Budujemy Dom
Wnętrza / Salon / Aktualności

Koniec z walką o pilota w czasie świątecznych wieczorów

Z badań przeprowadzonych przez firmę Lightspeed Research na zlecenie Logitech wynika, że 87 proc. Europejczyków rozwiązuje spory dotyczące telewizyjnego repertuaru na zasadach konsensusu lub powierzając pilota jednemu z członków rodziny.

Koniec z walką o pilota w czasie świątecznych wieczorówBadanie pokazało, że jedynie 4 proc. ankietowanych nie jest zainteresowanych żadnymi ustępstwami w kwestii zmiany preferowanych programów i filmów.

Przeciwną postawę zaprezentowało aż 20 proc. respondentów, deklarując gotowość do negocjacji i dzielenia się wpływem na telewizyjny repertuar z innymi członkami rodziny. Co czwarty Europejczyk nie zamierza z kolei w ogóle angażować się w ewentualne spory dotyczące kontroli pilota.

Pozostała grupa respondentów (43 proc.), pomimo zróżnicowanych odpowiedzi, wykazała postawę ugodową, godząc się na kompromis w kwestii wyboru wspólnie oglądanych programów.

W ramach badania przeprowadzonego przez Logitech sprawdzono również preferencje europejskich użytkowników w zakresie funkcjonalności urządzeń sterujących.

Na pytanie dotyczące najbardziej pożądanego przycisku na idealnym pilocie zdalnego sterowania, zdecydowana większość respondentów (ponad 40 proc.) wskazała funkcję umożliwiającą „przewijanie" świątecznych porządków, w tym zmywania po rodzinnych posiłkach. Kolejne miejsce na liście życzeń zajęła funkcja zapauzowania rodziny po wigilijnym obiedzie. Pozostałe odpowiedzi dotyczyły możliwości ustawienia: spokojnych Świąt, pokoju, miłości oraz oczywiście śniegu.

Ankieta została przeprowadzona w ramach programu badań Logitech nad potrzebami oraz zachowaniami użytkowników w zakresie obsługi pilotów zdalnego sterowania. Możliwość łatwej, intuicyjnej kontroli domowych multimediów jest szczególnie istotna w takim czasie jak Święta Bożego Narodzenia, gdy całymi rodzinami zbieramy się przed ekranem telewizora, aby wspólnie oglądać ulubione filmy oraz programy – powiedział Michel Landman, Logitech’s European product manager for Harmony advanced remote controls. Deklaracje, że tegoroczne Święte będę przebiegały w spokojnej, harmonijnej atmosferze są bardzo budujące.

W celu uproszczenia do minimum obsługi zestawów RTV, piloty Logitech HarmonyWierzymy, że możliwości oferowane przez uniwersalne piloty Logitech Harmony ułatwią użytkownikom kontrolę domowych systemów rozrywki, a tym samym przyniosą więcej spokoju w domu, zwłaszcza w tak szczególnym okresie jak Boże Narodzenie – powiedział Krzysztof Machnicki, Regional Marketing Manager Logitech.

W celu uproszczenia do minimum obsługi zestawów RTV, piloty Logitech Harmony zostały wyposażony w system one-click control. Dzięki temu rozwiązaniu, po zaprogramowaniu pilota, przy pomocy jednego przycisku można uruchomić wszystkie urządzenia oraz funkcje niezbędne, np. do oglądania filmów na DVD, słuchania muzyki czy grania w gry komputerowe.

Proces instalacji pilotów Logitech Harmony, m.in. , jest prosty i przyjazny dla użytkownika. Wystarczy podłączyć urządzenie do komputera i zainstalować bezpłatną aplikację. Intuicyjny program służący ustawianiu funkcji pilota Harmony, poprowadzi użytkownika krok po kroku przez cały proces.

Model Harmony One jest dostępny w sugerowanej przez producenta cenie detalicznej 849 zł.

Najważniejsze statystyki:

 • 20 proc. Europejczyków deklaruje gotowość do negocjacji i dzielenia się wpływem na telewizyjny repertuar z innymi członkami rodziny.
 • Jeden na czterech badanych nie ma zamiaru angażować się w ewentualne spory dotyczące kontroli pilota.
 • 5 proc. ankietowanych próbowałoby walczyć o kontrolę nad pilotem.
 • 4 proc. Europejczyków nie jest zainteresowanych żadnymi ustępstwami w kwestii zmiany preferowanych programów i filmów.
 • 40 proc. Europejczyków chciałoby umieścić na idealnym pilocie zdalnego sterowania przycisk przewijający zmywanie i domowe porządki.
 • Blisko co piąty badany (19 proc.) chciałby móc przy pomocy pilota "zapauzować" rodzinę na przynajmniej 20 minut po wigilijnym obiedzie.
 • 9 proc. respondentów chciałoby móc przy pomocy pilota wyciszyć własne dzieci, przynajmniej na godzinę.
Źródło: Logitech
aktualizacja: 2009-12-18

Dodaj komentarz

Zobacz też:

Jaki koc wybrać?
Jaki koc wybrać? Dodatkowe okrycie w chłodniejsze wieczory, narzuta na łóżko czy dekoracyjny dodatek w salonie - koc może pełnić wiele funkcji. Jeśli ...
Dywan - sposób na wiosenną metamorfozę salonu
Dywan - sposób na wiosenną metamorfozę salonu Przy użyciu wyłącznie tkanin przeprowadzisz diametralną metamorfozę gościnnego pomieszczenia. Pozwól, aby powiew wiosny zawitał do Twojego salonu!
Old New Style - odnawianie mebli dzięki farbom kredowym
Old New Style - odnawianie mebli dzięki farbom kredowym Old New Style stworzyła Ewa Mihułka-Piasecka z potrzeby realizacji pasji związanych z meblarstwem. Odnawiając antyki trafiła na doskonałe ...
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

 • Polecamy również
  Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Budujemy Dom
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Budujemy Dom".
W każdy czwartek otrzymasz darmowy
poradnik budowlany, a w nim:
 • aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
 • porady budowlane,
 • najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl,
 • zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie
  w pełnej wersji.

Czas na wnętrze