Budujemy Dom
Wnętrza / Salon / Artykuły

Tapetowe aranżacje salonu

To sposób na metamorfozę wnętrza – tapetowanie salonu nie wymaga wielkich kwalifikacji ani przygotowań, nie wywoła też w domu rewolucji.

Rewolucyjne za to są nowe wzory tapet: ludowe wycinanki, koronki, wschodnie arabeski, kwiaty i liście, kropki, kurze stopki, paski i paseczki, kratki vichy, pepitki i szkockie... Grają kolorami, połyskiem i matem, mięsistą fakturą, aksamitną miękkością.

Bardzo trendy jest wykorzystanie dekoracyjnej tapety jako wielkoformatowego obrazu – na jednej ze ścian. Może to być ściana z kominkiem lub ta, przy której stoją meble wypoczynkowe. Albo po prostu najbardziej wyeksponowana. Taka „fragmentaryczność” pozwala uniknąć przesytu wyrazistością wzoru, a kontrast z monochromatycznym tłem silniej uwypukli jego urodę.

Florystyczne esy-floresy wspinają się na ścianę, jak jesienny winobluszczDzikie wino. Florystyczne esy-floresy wspinają się na ścianę, jak jesienny winobluszcz. Do tego skórzane meble i mięsisty „szczeciniasty” dywan, słowem – wytworny zespół (fot. Sztuka Beskidzka)

W kolekcji Bohémien firmy Arte znajdziemy tapety w kolorystycznych duetach, m.in. dąb i perła, krem i kamienna szarość, rubin i czerwień, srebro i bielPiękna tapeta-wycinanka o misternym wzorzeFlorystyczny wzór w postaci srebrzystego nadruku; tapeta z kolekcji Paper firmy Crowson
Jak adamaszek. W kolekcji Bohémien firmy Arte znajdziemy tapety w kolorystycznych duetach, m.in. dąb i perła, krem i kamienna szarość, rubin i czerwień, srebro i biel
(fot. Decodore)
Na Kurpiach. Piękna tapeta-wycinanka o misternym wzorze. Zada nieoczekiwanego szyku w nowocześnie eklektycznym salonie (fot. Finezja Studio)Modne srebro. Kwiaty na ścianach przeżywają renesans w każdej formie. Florystyczny wzór w postaci srebrzystego nadruku; tapeta z kolekcji Paper firmy Crowson (fot. Aranżer)

FototapetaFototapeta firmy Eijffinger, z wizerunkiem profilu wielkiej metropolii i cytatem ze słynnego filmu Martina Scorsese „New York, New York”
Duży format. Szokujące, urzekające, krzykliwe – fototapety wracają! Mówią o naszych pasjach i tęsknotach, jak ta, firmy Eijffinger, z wizerunkiem profilu wielkiej metropolii i cytatem ze słynnego filmu Martina Scorsese „New York, New York” (fot. Finezja Studio)


Agnieszka Rezler

 

aktualizacja: 2008-12-16

Dodaj komentarz

Zobacz też:

Zadaj pytanie naszemu ekspertowi
 
Jaki koc wybrać?
Jaki koc wybrać? Dodatkowe okrycie w chłodniejsze wieczory, narzuta na łóżko czy dekoracyjny dodatek w salonie - koc może pełnić wiele funkcji. Jeśli ...
Dywan - sposób na wiosenną metamorfozę salonu
Dywan - sposób na wiosenną metamorfozę salonu Przy użyciu wyłącznie tkanin przeprowadzisz diametralną metamorfozę gościnnego pomieszczenia. Pozwól, aby powiew wiosny zawitał do Twojego salonu!
Old New Style - odnawianie mebli dzięki farbom kredowym
Old New Style - odnawianie mebli dzięki farbom kredowym Old New Style stworzyła Ewa Mihułka-Piasecka z potrzeby realizacji pasji związanych z meblarstwem. Odnawiając antyki trafiła na doskonałe ...
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Budujemy Dom
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Budujemy Dom".
W każdy czwartek otrzymasz darmowy
poradnik budowlany, a w nim:
  • aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
  • porady budowlane,
  • najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl,
  • zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie
    w pełnej wersji.

Czas na wnętrze