Budujemy Dom
Wnętrza / Salon / Artykuły

Urządzamy sypialnię - aranżacje

Sypialnia powinna z jednej strony tchnąć spokojem, z drugiej – tworzyć scenografię wypełniającą radością życia. Dla każdego z nas może to oznaczać co innego. Jednych odprężają pastele i biel, inni relaksują się w otoczeniu nasyconych ciemnych barw.

Ciekawa interpretacja modnego stylu fusion; meble i sprzęty z różnych czasów i bajek stylistycznych łączy jedna gama kolorystyczna Wieczorowy koktajl. Ciekawa interpretacja modnego stylu fusion; meble i sprzęty z różnych czasów i bajek stylistycznych łączy jedna gama kolorystyczna (fot. Faber)

 

Malowany ptak. Farba i pędzel we właściwych rękach z powodzeniem zastąpią meble; domalowane wezgłowie z dekoracją na motywach ludowych, wykonaną w zupełnie nierustykalnej palecie barw (fot. Beckers) Domalowane wezgłowie z dekoracją na motywach ludowych, wykonaną w zupełnie nierustykalnej palecie barw

 

Nie sposób zaspać – czuwa gigantyczny budzik
Pobudka! Nie sposób zaspać – czuwa gigantyczny budzik. Rozbudza też gra kontrastu czerni z bielą i mocna grafika wzorów. To nie miejsce dla śpiochów
(fot. Finezja Studio)
Wszystko uspokaja: proste formy mebli, stonowane odcienie, monochromatyczne obrazki na ścianie, nawet szarość narzuty
Kropla koloru. Wszystko uspokaja: proste formy mebli, stonowane odcienie, monochromatyczne obrazki na ścianie, nawet szarość narzuty. Tylko dywan świeci grubo utkaną tęczą. Nie szkodzi – spod kołdry go nie widać! (fot. Sztuka Beskidzka)

 

Komfortowa sypialnia podzielona na strefy światła i półmroku. Ciemne ściany przytulnie rozjaśnia podłoga o odcieniu świerku kanadyjskiego
Ciemno-widno. Komfortowa sypialnia podzielona na strefy światła i półmroku. Ciemne ściany przytulnie rozjaśnia podłoga o odcieniu świerku kanadyjskiego (fot. Kronopol)

 

Piękne metalowe łóżko i toaletka z kryształowym lustrem w doskonale dobranej oprawie tkanin i tapet Oprawa diodowa Flex Led na giętkim ramieniu długości 50 cm jest energooszczędna (pobiera tylko 1W mocy!)
Robaczek świętojański. Oprawa diodowa Flex Led na giętkim ramieniu długości 50 cm jest energooszczędna (pobiera tylko 1W mocy!), prawie się nie nagrzewa, a w dodatku czytając przy niej, nikomu nie przeszkadzamy (fot. Krulen)
po lewej Ze starego romansu. Piękne metalowe łóżko i toaletka z kryształowym lustrem w doskonale dobranej oprawie tkanin i tapet. Taki zestaw znajdziemy tylko w renomowanym showroomie oferującym całe linie dekoracyjne uznanych marek, od tapet i dywanów przez materiały zasłonowe i obiciowe, aż po drobne ozdoby (fot. Decodore)

 

Zamiast ramy ze stelażem – złożony materac w eleganckiej wysmakowanej szacie

Oszczędnie i trendy. Zamiast ramy ze stelażem – złożony materac w eleganckiej wysmakowanej szacie. Orientalny ład tego wnętrza wzmacnia monochromatyczna paleta barw i chłód ceramicznej posadzki (fot. Azuvi)
Tapicerowany miękki zagłówek: podpora dla poduszek i raj dla pleców
po prawej  W pałacu sułtana. Tapicerowany miękki zagłówek: podpora dla poduszek i raj dla pleców. A dla wnętrza – niebanalna ozdoba (fot. Decodore)

 

Pod skosami poddasza wygodę zapewni nam niska rama łóżka ustawiona bezpośrednio na podłodze Surowość ścian łagodzą piękna gięta rama łóżka, niebanalne formy lamp i kolory pościeli
Słońce południa. Surowość ścian łagodzą piękna gięta rama łóżka, niebanalne formy lamp i kolory pościeli. A także światło, jak znad Morza Śródziemnego (fot. Aurora)

po lewej Jak płaszczka. Pod skosami poddasza wygodę zapewni nam niska rama łóżka ustawiona bezpośrednio na podłodze. Warto wtedy zadbać o szczególnie atrakcyjną narzutę (fot. Valux)

 

System Dream pomysłu Marcela Wandersa: modułowa konstrukcja pozwala dowolnie kształtować wezgłowie z tapicerowanych paneli ściennych
Wielkie spanie. System Dream pomysłu Marcela Wandersa: modułowa konstrukcja pozwala dowolnie kształtować wezgłowie z tapicerowanych paneli ściennych. Do kompletu: półki na ścianę oraz trzy modele stolików nocnych (fot. Poliform)
Agnieszka Rezler

 

aktualizacja: 2013-02-12

Dodaj komentarz

Zdaniem naszych Czytelników

Nie ma w domu bardziej prywatnego wnętrza niż sypialnia. To tutaj bardziej niż w jakimkolwiek innym pomieszczeniu mamy prawo folgować naszym słabościom, fantazjom czy marzeniom. To miejsce, gdzie mamy czuć się swobodnie, wypoczywać i relaksować, więc aranżując je, powinniśmy ...

Eksperci Śnieżka

31 Paź 2017, 11:56

bardzo ładne aranżacje, bardzo mi się podobają i będę do nich nawiązywać przy jakimś remoncie.

Gość Mila

19 Paź 2017, 09:02

Ten klimat z oknami dachowymi jest sympatyczny. Obawiałbym się tylko, że łóżko rattanowe będzie bardzo skrzypieć. Reszta zdjęć przedstawia widoki zbyt nowoczesne jak na mój gust.

Gość Max

03 Lut 2009, 10:08

w żadnej z tych sypialni nie chciałabym się obudzić Proszę o komentarze komu i dlaczego się podoba

Gość straszne te zdjęcia

03 Lut 2009, 07:04

Chcesz wiedzieć więcej - zajrzyj na Forum.BudujemyDom.pl

Zobacz też:

Zadaj pytanie naszemu ekspertowi
 
Jaki koc wybrać?
Jaki koc wybrać? Dodatkowe okrycie w chłodniejsze wieczory, narzuta na łóżko czy dekoracyjny dodatek w salonie - koc może pełnić wiele funkcji. Jeśli ...
Dywan - sposób na wiosenną metamorfozę salonu
Dywan - sposób na wiosenną metamorfozę salonu Przy użyciu wyłącznie tkanin przeprowadzisz diametralną metamorfozę gościnnego pomieszczenia. Pozwól, aby powiew wiosny zawitał do Twojego salonu!
Old New Style - odnawianie mebli dzięki farbom kredowym
Old New Style - odnawianie mebli dzięki farbom kredowym Old New Style stworzyła Ewa Mihułka-Piasecka z potrzeby realizacji pasji związanych z meblarstwem. Odnawiając antyki trafiła na doskonałe ...
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Budujemy Dom
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Budujemy Dom".
W każdy czwartek otrzymasz darmowy
poradnik budowlany, a w nim:
  • aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
  • porady budowlane,
  • najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl,
  • zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie
    w pełnej wersji.

Czas na wnętrze