Budujemy Dom
Wykańczanie / Schody / Aktualności

Teno Rintal Polska - schody bez balustrad i poręczy

Teno Rintal Polska - schody bez balustrad i poręczy

Schody wspornikowe Teno firmy Rintal Polska montowane bezpośrednio do ściany, pozbawione balustrad i poręczy. Nieszablonowość tej propozycji urzeknie miłośników oryginalnych, nieprzeciętnych rozwiązań wykorzystywanych w aranżacji wnętrz.

Schody wspornikowe Teno od Rintal Polska to lekka, ażurowa forma precyzyjnie podkreślająca unikatowość wnętrz, w których się znajdzie. Wyróżnia je ukryta, metalowa konstrukcja oparta na stopniach montowanych bezpośrednio do ściany nośnej budynku. Stopnie sprawiające wrażenie zawieszonych w powietrzu to rozwiązanie idealnie sprawdzające się w tych wnętrzach, którym chcemy nadać otwarty, przestrzenny charakter.

Obok sposobu montażu, model Teno wyróżnia konstrukcja pozbawiona stelaży i balustrad. To schody zamocowane w ścianie bez żadnych dodatkowych podpór, których eksponowanym elementem są wyłącznie stopnie. Ta niecodzienna forma daje schodom złudzenie lekkości, wręcz unoszenia się w powietrzu.

Ostateczny wygląd, liczba biegów oraz kształt stopni w modelu Teno zależą głównie od naszych oczekiwań oraz wymagań wnętrza. Optymalnymi parametrami stosowanymi przy schodach wspornikowych są stopnie o grubości 8 lub 12 cm, wysokości 18-20 cm, szerokości 100 cm oraz głębokości podstawowej 25-30 cm.

Aby podkreślić unikalność modelu Teno, warto zdecydować się na stopnie z litego drewna o grubości 8 cm, choć można także wybrać stopnie z płyty MDF o grubości 12 cm. Mimo że charakter schodów Teno sugeruje montaż bez balustrad, nie ma przeszkód aby dodatkowo zainstalować metalowe czy drewniane pochwyty naścienne. Umiejętnie dobrane mogą stanowić idealne uzupełnienie tego modelu, niezaburzające jego unikalnej, minimalistycznej konstrukcji.

Firma powiązana: Rintal Polska
aktualizacja: 2015-03-10

Dodaj komentarz

Zdaniem naszych Czytelników

Ja tylko dodam, ze do tych (takich) schodów, są dedykowane poręcze (balustrady).Producent zapewne zaproponował ich kupno.To był wybór inwestora.

bajbaga

25 Mar 2016, 17:01

Cytat Tę firmę wygoniłbym na zbity pysk z domu, gdyby próbowała mi coś takiego zaoferować. Myślę że nikt z ofertą takich schodów nie przyjdzie Ci do domu. Podobnie jak nie przyjdzie sprzedawca mercedesów. Piękne schody, ...

demo

25 Mar 2016, 16:41

Cytat Schody bez balustrad jako rozwiązanie "najmodniejsze" to w istocie przestępstwo budowlane. Zdecydowanie się zgadzam. Tę firmę wygoniłbym na zbity pysk z domu, gdyby próbowała mi coś takiego zaoferować.

retrofood

25 Mar 2016, 16:19

Pokaż wszystkie komentarze Chcesz wiedzieć więcej - zajrzyj na Forum.BudujemyDom.pl

Zobacz też:

Schody gięte ażurowe w ofercie firmy Schody Prudlik
Schody gięte ażurowe w ofercie firmy Schody Prudlik Nowość w ofercie firmy Schody Prudlik, to niezwykłe schody gięte ażurowe, wykonane z drewna dębowego bejcowanego. Balustrada jest zrobiona ...
Schody strychowe EXTREME
Schody strychowe EXTREME W przypadku słabo izolowanego dachu lub nieogrzewanego strychu warto ograniczyć straty ciepła instalując schody, które zabezpieczą dom ...
Gotowe bloki schodowe - nowość od Buszrem
Gotowe bloki schodowe - nowość od Buszrem Gotowe bloki schodowe Buszrem umożliwiają szybkie i proste budowanie schodów i różnicowanie poziomów wykonywanej nawierzchni.
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Budujemy Dom
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Budujemy Dom".
W każdy czwartek otrzymasz darmowy
poradnik budowlany, a w nim:
  • aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
  • porady budowlane,
  • najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl,
  • zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie
    w pełnej wersji.

Czas na wnętrze