Budujemy Dom
Stan surowy / Ściany i stropy
Projektowanie i konstrukcja cichego domu
Projektowanie i konstrukcja cichego domu Cisza we własnym domu to jeden z warunków komfortu. Podpowiadamy, jakie rozwiązania wybrać, żeby we wnętrzach nie dokuczał nam hałas, a także jak poprawić parametry akustyczne już ...
Jak wyeliminować hałasy przy użyciu wełny mineralnej?
Jak wyeliminować hałasy przy użyciu wełny mineralnej? Sposobem poradzenia sobie z dźwiękami przenoszonymi za pośrednictwem przegród jest zastosowanie wełny mineralnej. Dowiedz się, kiedy można zastosować wełnę mineralną do wyciszania pomieszczeń.
Jakie są sposoby eliminacji hałasów ze ścian i stropów?
Jakie są sposoby eliminacji hałasów ze ścian i stropów? Opisujemy, jakie są najlepsze metody wyeliminowania dźwięków powietrznych w budynku? Dowiesz się także, dlaczego ciężkie przegrody są akustyczne.
Jedna płyta zamiast dwóch w systemie suchej zabudowy?
Jedna płyta zamiast dwóch w systemie suchej zabudowy? Szczególne właściwości płyt gipsowo-włóknowych fermacell, wynikające z użytych do ich produkcji materiałów, a także sposobu ich obróbki, sprawiają, że są one idealne do ekonomicznej suchej zabudowy. Ich zalety powodują, że znajdują zastosowanie zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków oraz przy wykańczaniu podłóg, sufitów czy też poddaszy.
Rozmowy o budowaniu ścian zewnętrznych
Rozmowy o budowaniu ścian zewnętrznych Inwestor pyta eksperta budowlanego o sposoby wznoszenia ścian zewnętrznych budynków jednorodzinnych.
Rozmowy o budowaniu stropów
Rozmowy o budowaniu stropów Inwestor pyta eksperta budowlanego o charakterystykę i rodzaje stropów stosowanych w budownictwie jednorodzinnym.
Podstawowe zasady murowania ścian
Podstawowe zasady murowania ścian Choć ściany muruje się od stuleci i wydawać by się mogło, że wszystko na ten temat już dawno wiadomo, to praktyka na budowie pokazuje co innego. Błędy wykonawcze na etapie murowania wciąż się zdarzają. Dlatego tak ważne jest przestrzeganie zaleceń wykonawczych, zawartych w normie murowej Eurokod 6, oraz zaleceń producentów danych systemów.
Charakterystyka ścian dwuwarstwowych z betonu komórkowego, pustaków ceramicznych i silikatów
Charakterystyka ścian dwuwarstwowych z betonu komórkowego, pustaków ceramicznych i silikatów Opisujemy charakterystykę ścian dwuwarstwowych wykonanych z betonu komórkowego, pustaków ceramicznych i elementów silikatowych.
Najczęściej stosowane stropy w domach jednorodzinnych - charakterystyka
Najczęściej stosowane stropy w domach jednorodzinnych - charakterystyka W budownictwie jednorodzinnym zastosowanie ma kilka systemów stropowych. Nie ma tu znaczenia technologia, w jakiej wykonano ściany budynku.
Planowanie kolejności robót - stan surowy
Planowanie kolejności robót - stan surowy Na etapie stanu surowego budynek rośnie jak na drożdżach. Nawet przy najbardziej czasochłonnej (u nas wybieranej najczęściej) technologii murowanej, już po kilku miesiącach inwestor może poruszać się we wnętrzach własnego domu. Do przeprowadzki jeszcze daleko, ale po wstawieniu okien i ociepleniu ścian można uznać, że półmetek robót i wydatków za nami – oczywiście, o ile nie planujemy złotych klamek ani innych ekstrawagancji tego rodzaju!
Solidna ściana - krok po kroku (na przykładzie ściany dwuwarstwowej ocieplonej styropianem)
Solidna ściana - krok po kroku (na przykładzie ściany dwuwarstwowej ocieplonej styropianem) W 19 krokach opisujemy dwa etapy wykonania ścian: etap I - konstrukcja, etap II - ocieplenie.
Strop gęstożebrowy krok po kroku
Strop gęstożebrowy krok po kroku Największym uznaniem wśród inwestorów cieszą się obecnie stropy gęstożebrowe, których konstrukcja nośna składa się ze zbrojonych żeber, układanych równolegle do siebie (w rozstawie nie większym niż 60 cm). Rozwiązanie to bardzo cenią projektanci, czego odzwierciedleniem są katalogowe oferty projektów gotowych. Stropy gęstożebrowe zdecydowanie tam przeważają.
Wilgoć i grzyb w domu - przyczyny i zapobieganie
Wilgoć i grzyb w domu - przyczyny i zapobieganie Wilgoć w domu bierze się z zewnątrz - z przecieków z nieszczelnego dachu albo z podciągania z gruntu, bo fundamenty czy podłoga nie są poprawnie izolowane. Może też pochodzić ze środka - ludzie wytwarzają jej dużo. I właśnie dlatego sprawna wentylacja powinna usuwać wilgotne powietrze. Nadmiar wilgoci, bez względu na jej źródło, umożliwia rozwój bardzo niebezpiecznych dla człowieka grzybów pleśniowych.

Jeśli chcesz jeszcze szybciej znaleźć firmę lub produkt, skorzystaj
z zaawansowanych wyszukiwarek na naszej stronie

 
Najczęściej podawana
stawka brutto:
Budowa 25 zł
Jednostka miary:
Najbardziej znane marki
Materiały ścienne - ranking rozpoznawalności firm i produktów
Nowy produkt w ofercie Izodom - STP-M
Nowy produkt w ofercie Izodom - STP-M Firma Izodom wprowadziła do swojej oferty produkt STP-M, który pozwala wykonać gęstożebrową ...
H+H Polska finalizuje proces zakupu Grupy SILIKATY
H+H Polska finalizuje proces zakupu Grupy SILIKATY 4 kwietnia 2018 r. H+H Polska Sp. z o.o., będąca częścią Grupy H+H (H+H International ...

Budujemy Dom 4/2018

Tematem przewodnim tego numeru jest wybór pompy ciepła. Jak co roku prezentujemy Państwu przegląd tych urządzeń. To tabelaryczne zestawienie pomp...

Tylko 9,95 zł

Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Budujemy Dom
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Budujemy Dom".
W każdy czwartek otrzymasz darmowy
poradnik budowlany, a w nim:
  • aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
  • porady budowlane,
  • najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl,
  • zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie
    w pełnej wersji.

Czas na wnętrze