Budujemy Dom
Stan surowy / Ściany i stropy
Planowanie kolejności robót - stan surowy
Planowanie kolejności robót - stan surowy Na etapie stanu surowego budynek rośnie jak na drożdżach. Nawet przy najbardziej czasochłonnej (u nas wybieranej najczęściej) technologii murowanej, już po kilku miesiącach inwestor może ...
Z jakiego materiału i ilu warstw zbudować ściany zewnętrzne?
Z jakiego materiału i ilu warstw zbudować ściany zewnętrzne? Aż 9 na 10 budowanych w Polsce domów ma ściany murowane. Wznosi się je nie tylko z rozmaitych materiałów (najczęściej z ceramiki poryzowanej lub betonu komórkowego), ale i w różnych technologiach - jako ściany jedno-, dwu- albo trójwarstwowe. W artykule wyjaśniamy, czym różnią się poszczególne rozwiązania i czy każdy budulec nadaje się na dowolną ścianę.
Wybór technologii budowy ściany zewnętrznej
Wybór technologii budowy ściany zewnętrznej Jedno-, dwu- czy trójwarstwowe? Z ceramiki, betonu komórkowego, a może z silikatów? Niezależnie od wybranej technologii budowy i zastosowanych materiałów, ściany zewnętrzne powinny charakteryzować się odpowiednimi właściwościami. Najważniejsze z nich to wytrzymałość i ciepłochronność.
Projektowanie i konstrukcja cichego domu
Projektowanie i konstrukcja cichego domu Cisza we własnym domu to jeden z warunków komfortu. Podpowiadamy, jakie rozwiązania wybrać, żeby we wnętrzach nie dokuczał nam hałas, a także jak poprawić parametry akustyczne już istniejących ścian i stropów.
Jak wyeliminować hałasy przy użyciu wełny mineralnej?
Jak wyeliminować hałasy przy użyciu wełny mineralnej? Sposobem poradzenia sobie z dźwiękami przenoszonymi za pośrednictwem przegród jest zastosowanie wełny mineralnej. Dowiedz się, kiedy można zastosować wełnę mineralną do wyciszania pomieszczeń.
Uciążliwe dźwięki z instalacji domowych - dlaczego powstają i jak je wyeliminować?
Uciążliwe dźwięki z instalacji domowych - dlaczego powstają i jak je wyeliminować? Masz problem z hałasem pochodzącym z instalacji domowych? Dowiedz się, co jest źródłem hałasu w instalacji wentylacyjnej, wodociągowej i kanalizacyjnej i jak go zniwelować?
Jakie są sposoby eliminacji hałasów ze ścian i stropów?
Jakie są sposoby eliminacji hałasów ze ścian i stropów? Opisujemy, jakie są najlepsze metody wyeliminowania dźwięków powietrznych w budynku? Dowiesz się także, dlaczego ciężkie przegrody są akustyczne.
Jedna płyta zamiast dwóch w systemie suchej zabudowy?
Jedna płyta zamiast dwóch w systemie suchej zabudowy? Szczególne właściwości płyt gipsowo-włóknowych fermacell, wynikające z użytych do ich produkcji materiałów, a także sposobu ich obróbki, sprawiają, że są one idealne do ekonomicznej suchej zabudowy. Ich zalety powodują, że znajdują zastosowanie zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków oraz przy wykańczaniu podłóg, sufitów czy też poddaszy.
Rozmowy o budowaniu stropów
Rozmowy o budowaniu stropów Inwestor pyta eksperta budowlanego o charakterystykę i rodzaje stropów stosowanych w budownictwie jednorodzinnym.
Podstawowe zasady murowania ścian
Podstawowe zasady murowania ścian Choć ściany muruje się od stuleci i wydawać by się mogło, że wszystko na ten temat już dawno wiadomo, to praktyka na budowie pokazuje co innego. Błędy wykonawcze na etapie murowania wciąż się zdarzają. Dlatego tak ważne jest przestrzeganie zaleceń wykonawczych, zawartych w normie murowej Eurokod 6, oraz zaleceń producentów danych systemów.
Charakterystyka ścian dwuwarstwowych z betonu komórkowego, pustaków ceramicznych i silikatów
Charakterystyka ścian dwuwarstwowych z betonu komórkowego, pustaków ceramicznych i silikatów Opisujemy charakterystykę ścian dwuwarstwowych wykonanych z betonu komórkowego, pustaków ceramicznych i elementów silikatowych.
Najczęściej stosowane stropy w domach jednorodzinnych - charakterystyka
Najczęściej stosowane stropy w domach jednorodzinnych - charakterystyka W budownictwie jednorodzinnym zastosowanie ma kilka systemów stropowych. Nie ma tu znaczenia technologia, w jakiej wykonano ściany budynku.
Solidna ściana - krok po kroku (na przykładzie ściany dwuwarstwowej ocieplonej styropianem)
Solidna ściana - krok po kroku (na przykładzie ściany dwuwarstwowej ocieplonej styropianem) W 19 krokach opisujemy dwa etapy wykonania ścian: etap I - konstrukcja, etap II - ocieplenie.

Jeśli chcesz jeszcze szybciej znaleźć firmę lub produkt, skorzystaj
z zaawansowanych wyszukiwarek na naszej stronie

 
Najczęściej podawana
stawka brutto:
Budowa 25 zł
Jednostka miary:
Najbardziej znane marki
Materiały ścienne - ranking rozpoznawalności firm i produktów
Nowi producenci stropu VECTOR
Nowi producenci stropu VECTOR Do grona producentów innowacyjnego stropu VECTOR, a zarazem partnerów portalu Stropy.pl, ...
Wyniki Konkursu Architektury Ceglanej - przyszłość ceglanych elewacji
Wyniki Konkursu Architektury Ceglanej - przyszłość ceglanych elewacji Jak młodzi wyobrażają sobie zastosowanie cegieł klinkierowych w nowoczesnej architekturze? ...

Budujemy Dom 6/2018

Tematem przewodnim najnowszego numeru BUDUJEMY DOM są dachy. W specjalnym poradniku inwestora i wykonawcy, przygotowanym wspólnie ze specjalistami z...

Tylko 9,95 zł

Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Budujemy Dom
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Budujemy Dom".
W każdy czwartek otrzymasz darmowy
poradnik budowlany, a w nim:
  • aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
  • porady budowlane,
  • najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl,
  • zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie
    w pełnej wersji.

Czas na wnętrze