Budujemy Dom
Stan surowy / Ściany i stropy
Topowe produkty
Najszybciej, najtaniej, SMART - strop panelowy, który warto zastosować
Najszybciej, najtaniej, SMART - strop panelowy, który warto zastosować Fabryka Stropów Sp. z o.o.
SMART jest płytą strunobetonową o szerokości 60 cm, którą można układać z auta wyposażonego w lekki dźwig typu HDS. Strop wykonany z paneli SMART charakteryzuje się wyjątkowo krótkim czasem montażu. Sam montaż zaś jest naprawdę prosty.
 • Planowanie kolejności robót - stan surowy
  Na etapie stanu surowego budynek rośnie jak na drożdżach. Nawet przy najbardziej czasochłonnej (u nas wybieranej najczęściej) technologii murowanej, już po kilku miesiącach inwestor może ...
  Planowanie kolejności robót - stan surowy
 • Czym kierować się przy wyborze ocieplenia ściany?
  Rozmowy Dociekliwego Inwestora z Majstrem Guru. Majster prosto i zrozumiale tłumaczy, a Inwestor zadaje coraz bardziej dociekliwe pytania… Tym razem pomaga wybrać najlepszy materiał do ocieplenia ...
  Czym kierować się przy wyborze ocieplenia ściany?
Wiemy, ile kosztuje wybudowanie 1 m2 ściany!
Wiemy, ile kosztuje wybudowanie 1 m2 ściany! Wszystkie technologie budowy domu dostępne na rynku spełniają obowiązujące wymagania dotyczące ciepłochronności ścian, jednak różnią się tempem budowy, sposobem wykończenia elewacji ...
Rozmowy o budowaniu stropów
Rozmowy o budowaniu stropów Inwestor pyta eksperta budowlanego o charakterystykę i rodzaje stropów stosowanych w budownictwie jednorodzinnym.
Rozmowy o budowaniu ścian zewnętrznych
Rozmowy o budowaniu ścian zewnętrznych Inwestor pyta eksperta budowlanego o sposoby wznoszenia ścian zewnętrznych budynków jednorodzinnych.
Podstawowe zasady murowania ścian
Podstawowe zasady murowania ścian Choć ściany muruje się od stuleci i wydawać by się mogło, że wszystko na ten temat już dawno wiadomo, to praktyka na budowie pokazuje co innego. Błędy wykonawcze na etapie murowania wciąż się zdarzają. Dlatego tak ważne jest przestrzeganie zaleceń wykonawczych, zawartych w normie murowej Eurokod 6, oraz zaleceń producentów danych systemów.
Charakterystyka ścian dwuwarstwowych z betonu komórkowego, pustaków ceramicznych i silikatów
Charakterystyka ścian dwuwarstwowych z betonu komórkowego, pustaków ceramicznych i silikatów Opisujemy charakterystykę ścian dwuwarstwowych wykonanych z betonu komórkowego, pustaków ceramicznych i elementów silikatowych.
Najczęściej stosowane stropy w domach jednorodzinnych - charakterystyka
Najczęściej stosowane stropy w domach jednorodzinnych - charakterystyka W budownictwie jednorodzinnym zastosowanie ma kilka systemów stropowych. Nie ma tu znaczenia technologia, w jakiej wykonano ściany budynku.
Solidna ściana - krok po kroku (na przykładzie ściany dwuwarstwowej ocieplonej styropianem)
Solidna ściana - krok po kroku (na przykładzie ściany dwuwarstwowej ocieplonej styropianem) W 19 krokach opisujemy dwa etapy wykonania ścian: etap I - konstrukcja, etap II - ocieplenie.
Strop gęstożebrowy krok po kroku
Strop gęstożebrowy krok po kroku Największym uznaniem wśród inwestorów cieszą się obecnie stropy gęstożebrowe, których konstrukcja nośna składa się ze zbrojonych żeber, układanych równolegle do siebie (w rozstawie nie większym niż 60 cm). Rozwiązanie to bardzo cenią projektanci, czego odzwierciedleniem są katalogowe oferty projektów gotowych. Stropy gęstożebrowe zdecydowanie tam przeważają.
Wilgoć i grzyb w domu - przyczyny i zapobieganie
Wilgoć i grzyb w domu - przyczyny i zapobieganie Wilgoć w domu bierze się z zewnątrz - z przecieków z nieszczelnego dachu albo z podciągania z gruntu, bo fundamenty czy podłoga nie są poprawnie izolowane. Może też pochodzić ze środka - ludzie wytwarzają jej dużo. I właśnie dlatego sprawna wentylacja powinna usuwać wilgotne powietrze. Nadmiar wilgoci, bez względu na jej źródło, umożliwia rozwój bardzo niebezpiecznych dla człowieka grzybów pleśniowych.
Zalety i wady budowy ścian w technologii jednowarstwowej
Zalety i wady budowy ścian w technologii jednowarstwowej Jednym ze sposobów budowania domów jest murowanie ścian zewnętrznych w technologii jednowarstwowej. To najprostsza, tradycyjna metoda, umożliwiająca postawienie ścian spełniających obowiązujące wymogi dotyczące maksymalnej wartości współczynnika przenikania ciepła U.
Koszt wykonania 1 m2 ściany zewnętrznej z izolujących elementów szalunkowych
Koszt wykonania 1 m2 ściany zewnętrznej z izolujących elementów szalunkowych Porównujemy koszt wybudowania 1 m2 ściany zewnętrznej z izolujących elementów szalunkowych Izodom o współczynniku U=0,22 i U=0,15, z ociepleniem, tynkiem wewnętrznym, zewnętrznym i robocizną.
Koszt wykonania 1 m2 ściany zewnętrznej trójwarstwowej
Koszt wykonania 1 m2 ściany zewnętrznej trójwarstwowej Porównujemy koszt wybudowania 1 m2 ściany zewnętrznej trójwarstwowej z betonu komórkowego, pustaków ceramicznych oraz bloczków wapienno-piaskowych o współczynniku Umaks=0,23 i Umaks=0,20, z ociepleniem, tynkiem wewnętrznym, zewnętrznym i robocizną.
Koszt wykonania 1 m2 ściany zewnętrznej dwuwarstwowej
Koszt wykonania 1 m2 ściany zewnętrznej dwuwarstwowej Porównujemy koszt wybudowania 1 m2 ściany zewnętrznej dwuwarstwowej z betonu komórkowego, pustaków ceramicznych oraz bloczków wapienno-piaskowych o współczynniku Umaks=0,23 i Umaks=0,20, z ociepleniem, tynkiem wewnętrznym, zewnętrznym i robocizną.

Jeśli chcesz jeszcze szybciej znaleźć firmę lub produkt, skorzystaj
z zaawansowanych wyszukiwarek na naszej stronie

 
Najczęściej podawana
stawka brutto:
Budowa 25 zł
Jednostka miary:
Najbardziej znane marki
Materiały ścienne - ranking rozpoznawalności firm i produktów
Stropy.pl partnerem merytorycznym warsztatów pracy projektanta konstrukcji w Szczyrku
Stropy.pl partnerem merytorycznym warsztatów pracy projektanta konstrukcji w Szczyrku Stropy.pl Głównym Partnerem Merytorycznym XXXIII Ogólnopolskich Warsztatów Pracy Projektanta ...
Izodom zaprasza na targi Budma 2018 do Poznania
Izodom zaprasza na targi Budma 2018 do Poznania Zapraszamy wszystkich chcących wybudować swój ciepły, wymarzony i bezpieczny dom na spotkanie ...

Budujemy Dom 1-2/2018

Polecamy lekturę raportu o tym, jak i jakie domy budują Polacy. Poza wieloma praktycznymi poradami, znajdziesz tam liczne przykłady konkretnych budów...

Tylko 9,95 zł

Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

 • Polecamy również
  Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Budujemy Dom
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Budujemy Dom".
W każdy czwartek otrzymasz darmowy
poradnik budowlany, a w nim:
 • aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
 • porady budowlane,
 • najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl,
 • zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie
  w pełnej wersji.

Czas na wnętrze