Budujemy Dom
 • Wady i zalety stropów modułowych
  Wybór optymalnego systemu stropowego to zadanie dla projektanta, który w zależności od cech geometrycznych budynku - jego kształtu, rozpiętości w świetle podpór i przewidywanego obciążenia ...
  Wady i zalety stropów modułowych
 • Z jakiego materiału i ilu warstw zbudować ściany zewnętrzne?
  Aż 9 na 10 budowanych w Polsce domów ma ściany murowane. Wznosi się je nie tylko z rozmaitych materiałów (najczęściej z ceramiki poryzowanej lub betonu komórkowego), ale i w różnych ...
  Z jakiego materiału i ilu warstw zbudować ściany zewnętrzne?
Wybór technologii budowy ściany zewnętrznej
Wybór technologii budowy ściany zewnętrznej Jedno-, dwu- czy trójwarstwowe? Z ceramiki, betonu komórkowego, a może z silikatów? Niezależnie od wybranej technologii budowy i zastosowanych materiałów, ściany zewnętrzne powinny charakteryzować ...
Projektowanie i konstrukcja cichego domu
Projektowanie i konstrukcja cichego domu Cisza we własnym domu to jeden z warunków komfortu. Podpowiadamy, jakie rozwiązania wybrać, żeby we wnętrzach nie dokuczał nam hałas, a także jak poprawić parametry akustyczne już istniejących ścian i stropów.
Jak wyeliminować hałasy przy użyciu wełny mineralnej?
Jak wyeliminować hałasy przy użyciu wełny mineralnej? Sposobem poradzenia sobie z dźwiękami przenoszonymi za pośrednictwem przegród jest zastosowanie wełny mineralnej. Dowiedz się, kiedy można zastosować wełnę mineralną do wyciszania pomieszczeń.
Uciążliwe dźwięki z instalacji domowych - dlaczego powstają i jak je wyeliminować?
Uciążliwe dźwięki z instalacji domowych - dlaczego powstają i jak je wyeliminować? Masz problem z hałasem pochodzącym z instalacji domowych? Dowiedz się, co jest źródłem hałasu w instalacji wentylacyjnej, wodociągowej i kanalizacyjnej i jak go zniwelować?
Jakie są sposoby eliminacji hałasów ze ścian i stropów?
Jakie są sposoby eliminacji hałasów ze ścian i stropów? Opisujemy, jakie są najlepsze metody wyeliminowania dźwięków powietrznych w budynku? Dowiesz się także, dlaczego ciężkie przegrody są akustyczne.
Rozmowy o budowaniu ścian zewnętrznych
Rozmowy o budowaniu ścian zewnętrznych Inwestor pyta eksperta budowlanego o sposoby wznoszenia ścian zewnętrznych budynków jednorodzinnych.
Rozmowy o budowaniu stropów
Rozmowy o budowaniu stropów Inwestor pyta eksperta budowlanego o charakterystykę i rodzaje stropów stosowanych w budownictwie jednorodzinnym.
Podstawowe zasady murowania ścian
Podstawowe zasady murowania ścian Choć ściany muruje się od stuleci i wydawać by się mogło, że wszystko na ten temat już dawno wiadomo, to praktyka na budowie pokazuje co innego. Błędy wykonawcze na etapie murowania wciąż się zdarzają. Dlatego tak ważne jest przestrzeganie zaleceń wykonawczych, zawartych w normie murowej Eurokod 6, oraz zaleceń producentów danych systemów.
Charakterystyka ścian dwuwarstwowych z betonu komórkowego, pustaków ceramicznych i silikatów
Charakterystyka ścian dwuwarstwowych z betonu komórkowego, pustaków ceramicznych i silikatów Opisujemy charakterystykę ścian dwuwarstwowych wykonanych z betonu komórkowego, pustaków ceramicznych i elementów silikatowych.
Najczęściej stosowane stropy w domach jednorodzinnych - charakterystyka
Najczęściej stosowane stropy w domach jednorodzinnych - charakterystyka W budownictwie jednorodzinnym zastosowanie ma kilka systemów stropowych. Nie ma tu znaczenia technologia, w jakiej wykonano ściany budynku.
Planowanie kolejności robót - stan surowy
Planowanie kolejności robót - stan surowy Na etapie stanu surowego budynek rośnie jak na drożdżach. Nawet przy najbardziej czasochłonnej (u nas wybieranej najczęściej) technologii murowanej, już po kilku miesiącach inwestor może poruszać się we wnętrzach własnego domu. Do przeprowadzki jeszcze daleko, ale po wstawieniu okien i ociepleniu ścian można uznać, że półmetek robót i wydatków za nami – oczywiście, o ile nie planujemy złotych klamek ani innych ekstrawagancji tego rodzaju!
Solidna ściana - krok po kroku (na przykładzie ściany dwuwarstwowej ocieplonej styropianem)
Solidna ściana - krok po kroku (na przykładzie ściany dwuwarstwowej ocieplonej styropianem) W 19 krokach opisujemy dwa etapy wykonania ścian: etap I - konstrukcja, etap II - ocieplenie.
Strop gęstożebrowy krok po kroku
Strop gęstożebrowy krok po kroku Największym uznaniem wśród inwestorów cieszą się obecnie stropy gęstożebrowe, których konstrukcja nośna składa się ze zbrojonych żeber, układanych równolegle do siebie (w rozstawie nie większym niż 60 cm). Rozwiązanie to bardzo cenią projektanci, czego odzwierciedleniem są katalogowe oferty projektów gotowych. Stropy gęstożebrowe zdecydowanie tam przeważają.

Jeśli chcesz jeszcze szybciej znaleźć firmę lub produkt, skorzystaj
z zaawansowanych wyszukiwarek na naszej stronie

 
Najczęściej podawana
stawka brutto:
Budowa 25 zł
Jednostka miary:
Najbardziej znane marki
Materiały ścienne - ranking rozpoznawalności firm i produktów
Stropy SMART i VECTOR z rekomendacją PZITB
Stropy SMART i VECTOR z rekomendacją PZITB PZITB w Poznaniu przyznał rekomendacje dla dwóch rozwiązań stropowych stworzonych przez ...
Energooszczędne osiedle w technologii Izodom
Energooszczędne osiedle w technologii Izodom Na przedmieściach Warszawy, w miejscowości Marki, powstaje właśnie osiedle niskoenergetycznych ...

Budujemy Dom 7-8/2018

W tym wydaniu opisujemy zagadnienia związane z budową oszczędnego domu. Są to: przegrody zewnętrzne, wentylacja, ogrzewanie, kolektory słoneczne...

Tylko 9,95 zł

Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

 • Polecamy również
  Czas na Wnętrze Dom Energooszczędny Vademecum ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Budujemy Dom
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Budujemy Dom".
W każdy czwartek otrzymasz darmowy
poradnik budowlany, a w nim:
 • aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
 • porady budowlane,
 • najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl,
 • zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie
  w pełnej wersji.

Czas na wnętrze