Budujemy Dom
Stan surowy / Ściany i stropy / Aktualności

Styropianowy system ETS DOM Termo Organiki

Krakowska Termo Organika znana z różnych innowacji w dziedzinie izolacji budowlanych chce podbić rynek nowatorskim systemem ETS DOM.

Prezentacja styropianowego systemu ETS DOM Termo Organiki

Jest to system do budowy domów z form produkowanych z zawierającego grafit styropianu, elementy te są następnie wypełniane betonem. Stosując system ETS DOM można wybudować mocny i bardzo ciepły dom w ekspresowym tempie.

System ETS DOM bazuje na znanej technologii nazywanej w nomenklaturze technicznej ICF (Insulating Concrete Forms) zapewniającej nie tylko szybką i łatwą budowę, ale także bardzo wysoki standard energooszczędności.

Wydatki na ogrzewanie w tak wybudowanym budynku są  wyjątkowo niskie, bardzo prosto w tej technologii wybudować dom,  który w rezultacie będzie energooszczędny lub nawet pasywny. Co istotne, budowa domu jest bezpieczna oraz możliwa do wykonania również samodzielnie, bez pomocy fachowców.

Klocki na budowie

Budowa przy zastosowaniu metody ETS DOM przypomina składanie domu z klocków Lego. Miejsce tradycyjnych materiałów konstrukcyjnych zastępują pustaki wytworzone ze styropianu zwierającego grafit. To z nich wznoszone są  elementy konstrukcyjne budynku takie jak: i fundamenty.

Styropianowy system ETS DOM Termo Organiki

Styropianowy system ETS DOM Termo Organiki

We wnętrzu gotowej konstrukcji z ”grafitowanego” styropianu mocuje się pręty zbrojeniowe, dalej całość zalewana jest betonem. Całość tworzy bardzo mocną konstrukcję - od razu otuloną styropianem i pozbawioną mostków termicznych, czyli miejsc, którymi ucieka ciepło. Budowa trwa znacznie krócej niż przy zastosowaniu tradycyjnych metod.

Super-izolacja z grafitem

Kluczowym elementem systemu ETS DOM Termo Organiki są szare styropianowe elementy do budowy domu wykonane na bazie np. Neoporu – surowca firmy BASF.  Termo Organika kilka lat temu wprowadziła je na rynek dociepleń w postaci płyt styropianowych PLATINUM i PLATINUM +. Srebrnoszary styropian wzbogacony o mikrocząsteczki grafitu (czystego węgla) ma wyjątkowe parametry izolacyjne, lepsze o około 30% niż klasyczne izolacje ze styropianu.

Technologia ICF znana jest w krajach Europy Zachodniej, Stanach Zjednoczonych, Australii i Kanadzie od kilkudziesięciu lat. W ostatnich latach jest tam co raz popularniejszym sposobem budowy domów. Liczymy, że system ETS DOM przekona Polaków do tej technologii. – mówi Dariusz Stachura prezes Termo Organiki. – My dodajemy do niej wyjątkowo ciepły szary styropian, co jeszcze podnosi  użyteczność technologii.

Buduj co chcesz i gdzie chcesz

Styropianowe elementy systemu ETS DOM Termo Organiki pozwalają wybudować w zasadzie każdy budynek jaki możemy sobie tylko zamarzyć. System ETS DOM zawiera elementy do budowy fundamentów, ścian zewnętrznych i wewnętrznych, stropów oraz dachu.  Termo Organika wspólnie z renomowanymi biurami architektonicznymi przygotowała gotowe projekty domów w systemie ETS DOM o różnej powierzchni.

Firma zapewnia również doradztwo w zaadaptowaniu każdego tradycyjnego projektu do systemu ETS DOM. Dzięki Ogólnopolskiej sieci handlowej i własnemu transportowi firma zapewnia szybką dostawę zamówionych elementów na plac budowy w dowolnym miejscu w Polsce.

Technologię produkcji elementów używanych w systemie ETS DOM  opracowała i wdrożyła do zastosowania firma ., która jest dostawcą systemu.  Termo Organika współpracuje z Izodom w projekcie ETS DOM.

Sprawdzona technologia z certyfikatami

Technologia ETS DOM spełnia wszelkie wymagania polskich przepisów do stosowania w budownictwie wydane przez Instytut Techniki Budowlanej w Warszawie, Państwowy Zakład Higieny a także przez Niemiecki Instytut Techniki Budowlanej w Berlinie.  

Termo Organika jest w stanie dostarczyć na rynek elementy z szarego styropianu, które pozwolą na wyprodukowanie kilku tysięcy domów mieszkalnych rocznie.

Rosnące ceny paliw energetycznych, nieustannie zaostrzające się przepisy dotyczące ochrony środowiska i konieczność zmniejszania emisji spalin do atmosfery powodują, że ETS DOM jest interesującą ofertą na rynku budowlanym – ocenia dr Tomasz Kisilewicz z Politechniki Krakowskiej. - Szczególną zaletą opisywanej technologii jest możliwość uzyskania ciągłości jeśli chodzi o izolacyjność termiczną obudowy, a także spora odporność na potencjalne błędy wykonawcze.

Dzięki łatwości montażu i możliwości znacznego obniżenia kosztów budowy, a przede wszystkim zdolności uzyskania znacznych oszczędności na ogrzewaniu przez cały okres użytkowania budynku (niższe koszty eksploatacji), system ETS DOM jest bardzo atrakcyjny zarówno dla inwestorów budujących samodzielnie, jak i firm deweloperskich oraz wyspecjalizowanych firm budowlanych.

 

Firma powiązana: Termo Organika
aktualizacja: 2009-10-27

Dodaj komentarz

Zobacz też:

Strop VECTOR z najlepszą akustyką na rynku
Strop VECTOR z najlepszą akustyką na rynku Zespolony Strop Gęstożebrowy VECTOR to innowacyjne rozwiązanie, które łączy zalety tradycyjnych systemów stropowych (typu Teriva i Filigran), ...
Bloczek akustyczny SILIKAT A PLUS od Grupy SILIKATY
Bloczek akustyczny SILIKAT A PLUS od Grupy SILIKATY Grupa SILIKATY ma w swojej ofercie bloczki silikatowe SILIKAT A PLUS, które doskonale nadają się do wznoszenia ścian o podwyższonej izolacyjności ...
Coraz więcej projektantów oraz inwestorów wybiera strop VECTOR
Coraz więcej projektantów oraz inwestorów wybiera strop VECTOR Strop to jeden z najważniejszych elementów konstrukcyjnych budynku. Odpowiedni jego wybór zapewnia przede wszystkim bezpieczeństwo i późniejszy ...
Najbardziej znane marki
Materiały ścienne - ranking rozpoznawalności firm i produktów
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Budujemy Dom
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Budujemy Dom".
W każdy czwartek otrzymasz darmowy
poradnik budowlany, a w nim:
  • aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
  • porady budowlane,
  • najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl,
  • zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie
    w pełnej wersji.

Czas na wnętrze