Budujemy Dom
Stan surowy / Ściany i stropy / Aktualności

KONBET pomaga w odbudowie pałacu w Lubiechowie

Firma KONBET zaangażowała się w projekt renowacji neoklasycystycznego budynku w Lubiechowie w zachodniopomorskim. Producent prefabrykatów betonowych zagwarantował preferencyjne ceny najodpowiedniejszego do tego typu przedsięwzięć systemu stropowego TERIVA LIGHT.

System stropowy TERIVA LIGHTSystem stropowy TERIVA LIGHT przekazany na rzecz odbudowy pałacu nie obciąża murów w takim stopniu jak tradycyjne stropy gęstożebrowe i  ze względu na swoją niską wagę (jest najlżejszy w swojej klasie) nadaje się do renowacji zabytków.

Strop TERIVA LIGHT to system w którym przestrzenie pomiędzy belkami kratownicowymi wypełnione są pustakiem (kształtką) ze styropianu, dzięki temu charakteryzuje się wysoką termoizolacyjnością. W porównaniu do stropów żelbetonowych obserwuje się 25-krotną redukcję strat cieplnych.

Renowacji ponad 170-letniego pałacu w Lubiechowie podjął się Janusz Mazur, miłośnik historycznych budynków. Wiosną tego roku zdecydował się kupić zabytkowy obiekt i poddać go odbudowie. Budynek wymaga gruntownej renowacji, jego stan na dzisiaj oceniany jest jako ruina. Prace remontowe zaplanowano na co najmniej 5 lat. Właściciel obiektu zamierza stworzyć w nim ośrodek wypoczynkowo-rehabilitacyjny.

Pałac w Lubiechowie Pałac w Lubiechowie posiada burzliwą historię. Wybudowany w 1835 roku, powstał na miejscu skromnej szlacheckiej siedziby. Przebudowany później pod koniec XIX wieku zyskał nową kondygnacje oraz wyższe wieże. Ostatnią właścicielką Lubiechowa przed II wojną światową była Clara Schumann z domu Hindenberg. Po wojnie w majątku stacjonowały wojska radzieckie, następnie do lat 60-tych użytkowany był przez lokalny PGR.  

Aktualny stan pałacu oceniany jest jako postępująca ruina, nie przetrwało jego wyposażenie, nie ma również wielu ścian i podłóg ani dachu. Przywrócenie dawnej świetności budynku wymaga ogromnych nakładów finansowych, dlatego jakakolwiek pomoc materialna czy finansowa będzie doceniona. Renowacja obiektu realizowana jest pod nadzorem wojewódzkiego konserwatora zabytków.

Więcej informacji o pałacu w Lubiechowie można znaleźć na stronie: .

Szczegółowe informacje o systemie stropowym TERIVA LIGHT znajdują się na stronie domowej firmy KONBET .

 

Firma powiązana: Konbet Poznań
aktualizacja: 2011-11-14

Dodaj komentarz

Zobacz też:

Strop VECTOR z najlepszą akustyką na rynku
Strop VECTOR z najlepszą akustyką na rynku Zespolony Strop Gęstożebrowy VECTOR to innowacyjne rozwiązanie, które łączy zalety tradycyjnych systemów stropowych (typu Teriva i Filigran), ...
Bloczek akustyczny SILIKAT A PLUS od Grupy SILIKATY
Bloczek akustyczny SILIKAT A PLUS od Grupy SILIKATY Grupa SILIKATY ma w swojej ofercie bloczki silikatowe SILIKAT A PLUS, które doskonale nadają się do wznoszenia ścian o podwyższonej izolacyjności ...
Coraz więcej projektantów oraz inwestorów wybiera strop VECTOR
Coraz więcej projektantów oraz inwestorów wybiera strop VECTOR Strop to jeden z najważniejszych elementów konstrukcyjnych budynku. Odpowiedni jego wybór zapewnia przede wszystkim bezpieczeństwo i późniejszy ...
Najbardziej znane marki
Materiały ścienne - ranking rozpoznawalności firm i produktów
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Budujemy Dom
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Budujemy Dom".
W każdy czwartek otrzymasz darmowy
poradnik budowlany, a w nim:
  • aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
  • porady budowlane,
  • najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl,
  • zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie
    w pełnej wersji.

Czas na wnętrze