Budujemy Dom

Najszybciej, najtaniej, SMART - strop panelowy, który warto zastosować ARTYKUŁ PROMOCYJNY

Artykuł na: 4-5 minut

SMART jest płytą strunobetonową o szerokości 60 cm, którą można układać z auta wyposażonego w lekki dźwig typu HDS. Strop wykonany z paneli SMART charakteryzuje się wyjątkowo krótkim czasem montażu. Sam montaż zaś jest naprawdę prosty.

Najszybciej, najtaniej, SMART - strop panelowy, który warto zastosować

Strop SMART - czas to pieniądz

Dwóch pracowników wystarczy, aby precyzyjnie ułożyć lekki strop panelowy SMART dla jednej kondygnacji domu jednorodzinnego (100 - 120 m2) w dwie godziny! Dlaczego tak szybko?

Dwóch pracowników wystarczy, aby precyzyjnie ułożyć lekki strop panelowy SMART Dwóch pracowników wystarczy, aby precyzyjnie ułożyć lekki strop panelowy SMART

Poszczególne elementy stropu SMART to moduły, które można łączyć w dowolnej konfiguracji, uzyskując różne rozpiętości. Praktycznie zaraz po ułożeniu SMARTA można kontynuować prace na budowie. Prace, zarówno na stropie, jak i pod stropem, można prowadzić nieprzerwanie, co znacznie przyspiesza proces budowy.

Zastosowanie stropu SMART pozwala także uniknąć nieporządku na placu budowy, pojawiającego się przy okazji użycia innych systemów, jak zalegające stemple, deski, palety itp.

Wybierając strop SMART, nie ma potrzeby nadlewania betonu, co daje spore oszczędności. Większość stropów wymaga wylania dużej ilości betonu na budowie, wiążą się z tym dodatkowe pytania: Ile betonu zużyjemy? Jaką będzie jego jakość? Czy strop nie zagnie się, gdy użyjemy słabego betonu? Czy wykonawca właściwie wypoziomuje strop i dobrze wykona zbrojenie? Tego typu pytania nie pojawiają się przy zastosowaniu paneli SMART.

Porównanie kosztów różnych systemów stropowych
Porównanie kosztów różnych systemów stropowych

Do produkcji Lekkiego Stropu Panelowego SMART używa się betonu o wytrzymałości 50 MPa, podczas gdy strop gęstożebrowy zalewa się betonem o znacznie mniejszej wytrzymałości tj. 20-25 MPa. Oszczędzić można także na zamawianiu ciężkiego sprzętu, ponieważ do montażu stropu SMART wystarczy lekki dźwig HDS, który przyjedzie na budowę i ułoży panele SMART na murach budynku.

Układanie paneli SMART

Strop SMART - niska masa własna

Strop SMART należy do najlżejszych tego typu stropów na rynku, jest lżejszy od stropów ceramicznych np. Porotherm, Fert, czy TERIVA. Waga 1 m2 zależy od wysokości konstrukcyjnej: tak dla wysokości 15 cm waga wynosi 250 kg, a dla wysokości 20 cm około 300 kg.

Strop SMART - unikalna modułowość

Poszczególne elementy stropu SMART to moduły, które łączy się jak klocki modularne, więc jest to bardzo proste. Szerokość jednego panelu wynosi 60 cm, a elementy cięte wzdłużnie mają szerokość 30, 40 lub 50 cm, co umożliwia budowę stropów o różnych szerokościach. Panele SMART dostępne są także w dwóch wysokościach: 15 i 20 cm. Jego rozpiętości zależą od wysokości konstrukcyjnej i wynoszą odpowiednio:

  • dla wysokości 20 cm - od 2.4m do 9.3 m
  • dla wysokości 15 cm - od 2,4m do 7,2 m
Strop SMART Strop SMART
Strop SMART

Strop SMART - wysokie parametry wytrzymałościowe

Strop Smart cechuje się wysoką wytrzymałością, jego odporność na obciążenia wynosi bowiem od 5 do 40 kN/m2 (500-4000 kg/m2) , a zależy od wysokości konstrukcyjnej stropu, średnicy zbrojenia płyty oraz rozpiętości.

Złoty Medal dla stropu SMARTStrop SMART - wysoka izolacyjność akustyczna

Znakomita izolacyjność akustyczna - to kolejna cecha wyróżniająca strop SMART pośród innych systemów. Geometria produktu w połączeniu z wysokiej klasy betonem sprawiają, że akustyka prezentowanego rozwiązania jest dużo wyższa niż np. w przypadku stropów gęstożebrowych.

Poziom izolacyjności akustycznej dla stropu SMART wynosi 54 dB - jest to wynik o 4 dB wyższy od izolacyjności akustycznej stropów gęstożebrowych. Podkreślić należy, że różnica 3 dB to dwukrotnie większy komfort akustyczny dla przebywającego w pomieszczeniu człowieka.

Strop SMART - niska promieniotwórczość

Panele SMART wykonane są z materiałów o promieniotwórczości niższej niż inne systemy stropowe stosowane w Polsce, co przekłada się na poprawę warunków zdrowotnych osób przebywających w stropowanych pomieszczeniach.

 

 

 

Fabryka stropów - logo Fabryka Stropów Sp. z o.o.
Konarzyce, ul. Lipowa 6
63-130 Książ Wielkopolski
tel.: +48 61 28 22 110
fax: +48 61 28 22 105
email: biuro@fabrykastropow.pl
www.fabrykastropow.pl 
aktualizacja: 2018-10-25
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Dom Energooszczędny Vademecum ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Przeczytaj najnowsze wydanie magazynu Budujemy Dom
Magazyn BudujemyDom
Zamów cotygodniowy poradnik
Cotygodniowy poradnik
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany, a w nim:
- aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
- porady budowlane,
- najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl
i odbierz prezent
Odbierz prezent
Zapisz się do bezpłatnego poradnika BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Czas na Wnętrze".