Budujemy Dom
Stan surowy / Ściany i stropy / Aktualności

Nowość ZCB OWCZARY: pustak ceramicznczny TERMOton P+W 25 DIAMENT

Nowość ZCB OWCZARY: pustak ceramicznczny TERMOton P+W 25 DIAMENT

ZCB OWCZARY wprowadza na rynek nowy produkt, którym jest zgłaszany do konkursu o Złoty Medal MTP ultraciepły pustak ceramicznczny TERMOton P+W 25 DIAMENT.

Wysoko drążony pustak ceramiczny TERMOton P+W 25 DIAMENT charakteryzuje się niespotykanym dotychczas w Polsce współczynnikiem przewodnictwa cieplnego na poziomie ʎ=0,170 W/mK.

Innowacja polega na jednoczesnym zastosowaniu dwóch sposobów poprawiania izolacyjności cieplnej wyrobu. Pierwszy to skład masy czyli opracowanie takiej mieszanki surowcowej, która pozwoli na uzyskanie, po wypaleniu czerepu ceramicznego, odpowiedniej sieci mikroporów skutecznie polepszających współczynnik przewodnictwa cieplnego.

Drugi natomiast to zastosowanie takiego kształtu wyrobu, który maksymalnie wydłuży drogę strumienia ciepła przenikającego z jednej powierzchni pustaka na drugą. Cel jest osiągany poprzez formowanie ścianek wewnętrznych o grubościach rzędu 3-4 mm przy jednoczesnym specyficznym kształcie – bardzo zbliżony wygląd do plastrów miodu. Tylko połączenie tych dwóch metod skutkuje otrzymaniem wyrobu o takich parametrach a co za tym idzie energooszczędności, uzyskaniu mniejszych rachunków za ogrzewanie w budynkach z niego wznoszonych i ekologiczności.

Nasz wyrób doskonale wpisuje się w europejską tendencję do produkcji tego rodzaju wyrobów. Klimat wewnątrz budynków wzniesionych w technologii dwuwarstwowej z pustaków ceramicznych jest dużo bardziej korzystny niż w przypadku ścian wielowarstwowych z innego rodzaju materiałów. Ponadto uzyskany współczynnik przewodnictwa cieplnego pustaka jest na najwyższym poziomie względem oferowanych na polskim rynku pustaków o takiej charakterystyce, zatem względy ekonomiczne również przemawiają do zastosowania naszego ultra ciepłego pustaka ceramicznego na grubość ściany 25 cm. Nasz wyrób daje właśnie taką możliwość.

Pustaki TERMOton P+W 25 DIAMENT produkowane są wyłącznie z naturalnych składników. Nie zawierają oraz nie emitują żadnych niebezpiecznych substancji. Są, więc w pełni bezpieczne dla człowieka i tworzą budynki o zdrowym mikroklimacie.

Nowoczesna technologia ich wytwarzania wyróżnia je spośród innych produktów ceramicznych. Związane jest to z niską gęstością objętościową przy jednoczesnej, wysokiej wytrzymałości. Budowane przy ich udziale domy są trwałe i bezpieczne. Dodatkowo pustaki ceramiczne nie starzeją się i z biegiem czasu nie zmieniają swoich właściwości.

Pustak ma bardzo niską gęstości objętościową, przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej wytrzymałości. Charakteryzuje się wręcz idealnymi parametrami cieplno-wilgotnościowymi, akumulacyjnymi, izolacji akustycznej, paroprzepuszczalności oraz parochłonności.

Firma powiązana: ZCB OWCZARY
aktualizacja: 2015-02-13

Dodaj komentarz

Zobacz też:

Strop VECTOR z najlepszą akustyką na rynku
Strop VECTOR z najlepszą akustyką na rynku Zespolony Strop Gęstożebrowy VECTOR to innowacyjne rozwiązanie, które łączy zalety tradycyjnych systemów stropowych (typu Teriva i Filigran), ...
Bloczek akustyczny SILIKAT A PLUS od Grupy SILIKATY
Bloczek akustyczny SILIKAT A PLUS od Grupy SILIKATY Grupa SILIKATY ma w swojej ofercie bloczki silikatowe SILIKAT A PLUS, które doskonale nadają się do wznoszenia ścian o podwyższonej izolacyjności ...
Coraz więcej projektantów oraz inwestorów wybiera strop VECTOR
Coraz więcej projektantów oraz inwestorów wybiera strop VECTOR Strop to jeden z najważniejszych elementów konstrukcyjnych budynku. Odpowiedni jego wybór zapewnia przede wszystkim bezpieczeństwo i późniejszy ...
Najbardziej znane marki
Materiały ścienne - ranking rozpoznawalności firm i produktów
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Budujemy Dom
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Budujemy Dom".
W każdy czwartek otrzymasz darmowy
poradnik budowlany, a w nim:
  • aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
  • porady budowlane,
  • najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl,
  • zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie
    w pełnej wersji.

Czas na wnętrze