Budujemy Dom
Stan surowy / Ściany i stropy / Aktualności

Nowa odsłona strony ytong-silka.pl

Marki Ytong, Silka i Multipor zyskały nową, przebudowaną stronę internetową. Nowoczesny i rozbudowany serwis o przejrzystej szacie graficznej jest dynamiczny, przez co wygodny także dla użytkowników korzystających z urządzeń mobilnych.

Mobilna rewolucja

W sierpniu 2014 roku urządzenia mobilne (np. smartfony, tablety) generowały 28,5% internetowego ruchu na całym świecie, w porównaniu do 17,1 % w sierpniu roku ubiegłego, jak wynika z danych StatCounter. Według raportu agencji BMC z 2014 roku aż 50% konsumentów najpierw szuka informacji na urządzeniu mobilnym, a dopiero potem na komputerze stacjonarnym, przy tym 40% osób opuści natychmiast stronę, jeśli ta nie posiada swojej wersji mobilnej.

Te wszystkie zmiany w sposobie korzystania z internetu stały się podstawą do przebudowy strony ytong-silka.pl. W 2014 roku 11% wejść na ten serwis pochodził z urządzeń mobilnych, prawie dwa razy więcej niż rok wcześniej. Postanowiono, że zmodernizowana strona będzie w pełni mobilna oraz przyjazna dla wszystkich użytkowników.

Nowy serwis niezależnie od urządzenia wyświetla się w optymalny sposób. Układ treści i grafiki dostosowuje się do wielkości ekranu. Xella Polska po raz kolejny jest prekursorem w dziedzinie internetowej obecności firm z branży budowlanej. To jeden z pierwszych tak dużych polskich serwisów w tej kategorii, który jest w pełni mobilny.

Nowa odsłona strony ytong-silka.pl

Prosta struktura i minimalizm

Nowoczesna szata graficzna ma oddawać ducha firmy stawiającej na innowacyjność. Postawiono na minimalizm, tak by w zalewie szumu informacyjnego, który atakuje każdego użytkownika internetu zewsząd, strona ytong-silka.pl była wytchnieniem i miejscem, w którym będzie chciał spędzić więcej czasu.

Także struktura strony została udoskonalona i uproszczona, by jeszcze wygodniej można było po niej nawigować. Dostęp do informacji o produktach i ich zastosowaniach stał się przez to łatwiejszy i szybszy.

Badając zachowania użytkowników na poprzedniej stronie, jak i mając na uwadze ich najczęstsze pytania, wyróżniono skróty do najważniejszych informacji dla firm handlowych, wykonawców czy architektów. Podkreślono również zakładki, z których można pobrać najnowsze katalogi produktów, jak i poradniki pomagające poprawnie budować z Ytonga, Silki, czy ocieplać z Multipora.

Xella Polska, producent i dystrybutor energooszczędnych materiałów budowlanych Ytong, Silka i Multipor od początku istnienia wyznacza nowe standardy obecności firm z branży budowlanej w internecie. Posiada nie tylko sieć powiązanych stron internetowych dedykowanych swoim produktom i rozwiązaniom, stanowiących wielką bazę wiedzy technicznej i poradnikowej z zakresu budowy i murowania, ale i popularny kanał na You Tube, który osiągnął już ponad 1,7 miliona wyświetleń. A sztandarowa strona poświęcona głównym produktom ytong-silka.pl odnotowała w 2014 roku blisko 1,5 miliona odsłon.

aktualizacja: 2015-02-16

Dodaj komentarz

Zobacz też:

Izodom zaprasza na targi Budma 2018 do Poznania
Izodom zaprasza na targi Budma 2018 do Poznania Zapraszamy wszystkich chcących wybudować swój ciepły, wymarzony i bezpieczny dom na spotkanie z doradcą firmy Izodom podczas Międzynarodowych ...
Za nami II edycja gali dla firm wykonawczych w systemie Ytong Silka Multipor
Za nami II edycja gali dla firm wykonawczych w systemie Ytong Silka Multipor W Kazimierzu Dolnym wręczono statuetki Lidera Budownictwa 2017 dla najlepszych firm wykonawczych budujących w Polsce w systemie Ytong Silka ...
Nowa odsłona portalu stropy.pl
Nowa odsłona portalu stropy.pl Popularny wśród inwestorów portal www.stropy.pl, którego celem jest pomoc w wyborze najlepszego rozwiązania stropowego, jest już dostępny ...
Najbardziej znane marki
Materiały ścienne - ranking rozpoznawalności firm i produktów
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Budujemy Dom
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Budujemy Dom".
W każdy czwartek otrzymasz darmowy
poradnik budowlany, a w nim:
  • aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
  • porady budowlane,
  • najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl,
  • zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie
    w pełnej wersji.

Czas na wnętrze