Budujemy Dom
Stan surowy / Ściany i stropy / Artykuły

Energooszczędne oraz pasywne domy w technologii Izodom ARTYKUŁ PROMOCYJNY

Artykuł na: 4-5 minut

IZODOM to polskie przedsiębiorstwo będące na rynku budowlanym już od 27 lat. Firma udoskonaliła technologię traconego szalunku tworząc kompletny system do budowy domów pasywnych i energooszczędnych. Jesteśmy producentem materiałów budowlanych pozwalających szybko i w atrakcyjnych cenach budować budynki oszczędzające nawet 90% energii.

Energooszczędne oraz pasywne domy w technologii Izodom

Nieustanie się rozwijamy, aby oferować swoim klientom najwyższą jakoś produktów. Jesteśmy doceniani na rynku polskim jak i zagranicą. Mamy liczne wyróżnienia oraz nagrody. Do najważniejszych należą:

 • Pierwszy polski kompletny system który otrzymał certyfikat Passive House Darmstadt- potwierdzający brak mostków termicznych
 • Firma jest pierwszym producentem materiałów budowlanych wyróżnionym przez Ministerstwo Środowiska w programie GreenEvo ze względu na energooszczędność budynków i ich pozytywny efekt dla środowiska.
 • IZODOM jest członkiem inicjatywy Caring for Climate pod patronatem ONZ
 • Wyróżnienie Komisji Europejskiej
 • Diamenty Polskiej Innowacyjności-Nagroda "Sylwetki i Marki Polskiej Gospodarki" jako "Diament Polskiej Innowacyjności 2017", przyznawany firmom, które stosują unikatowe i nowoczesne rozwiązania w prowadzonej przez siebie działalności
 • Diamenty Forbes 2018-Nagroda dla najdynamiczniej rozwijających się przedsiębiorstw w naszym kraju.

Mamy ponad 19.000 budynków referencyjnych na całym świecie - W Polsce, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Francji, czy Arabii Saudyjskiej. Sam król Maroko mieszka w pałacu wybudowanym w naszej technologii.

Firma IZODOM jako jedyna na świecie oferuje kompletną technologię do budowy domu - fundamenty, ściany, stropy oraz dachy. Klocki można łączyć ze sobą w dowolny sposób uzyskując określony kształt oraz wielkość domu - tworzą ciągłą, idealnie dopasowaną warstwę termoizolacji. Pozwala to uniknąć mostków termicznych - miejsc w których chłód i wilgoć mogłyby dostać się do domu. Elementy do budowy ścian, stropu i płyty fundamentowej wypełniane są betonem.

Budując w technologii IZODOM uzyskujemy energooszczędność budynku, wyższą nawet o 90% w porównaniu z technologiami tradycyjnymi. Szacuje się, że w Polsce dobrze zaizolowany budynek generuje w skali 20 lat ponad 120 tys. zł oszczędności. Przy zastosowaniu 45 centymetrowej grubości ściany współczynnik przenikania ciepła U wynosi jedynie 0,10 W/ m2K.

Dobierając odpowiednie typy elementów szalunkowych możemy wznosić wszelkiego rodzaju budynki - wielopiętrowe bloki mieszkalne, domki wielorodzinne a nawet baseny. Jest to technologia w pełni bezpieczna - elementy IZODOM wykorzystano już w 1996 roku do budowy 11 piętrowego energooszczędnego wieżowca mieszkalnego. Ściany IZODOM możemy wykończyć zewnętrznie oraz wewnętrznie dowolnym materiałem - tak jak w budownictwie tradycyjnym.

Zobacz, jak wygląda budowa w technologii IZODOM

Budując w technologii IZODOM klient zyskuje:

 • Szybkość - budowa około 150 m2 domu zajmuje 6 tygodni.
 • Gwarancję bezpieczeństwa konstrukcji, dom opiera się trzęsieniom ziemi i huraganom
 • Większa powierzchnia - Ściany w technologii IZODOM są cieńsze niż tradycyjne. Pozwala na to na uzyskanie dodatkowych kilkunastu cennych metrów.
 • Dbałość o środowisko - energooszczędny dom pozwala uniknąć emisji nawet 18 ton CO 2 rocznie.
 • Oszczędza pieniądze - Wydatki na ogrzanie schłodzenia domu są 10 x niższe niż w technologii tradycyjnej

Sprawdźcie, ile zaoszczędzi wasz dom pasywny na www.pasywnedomy.eu

aktualizacja: 2018-04-06

Dodaj komentarz

Zadaj pytanie naszemu ekspertowi
 
 
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Nowi producenci stropu VECTOR
Nowi producenci stropu VECTOR Do grona producentów innowacyjnego stropu VECTOR, a zarazem partnerów portalu Stropy.pl, dołączyły cztery nowe firmy: EMAG Hurtownia Budowlana ...
Wyniki Konkursu Architektury Ceglanej - przyszłość ceglanych elewacji
Wyniki Konkursu Architektury Ceglanej - przyszłość ceglanych elewacji Jak młodzi wyobrażają sobie zastosowanie cegieł klinkierowych w nowoczesnej architekturze? Na to pytanie odpowiedź poznali organizatorzy ...
Dobierz strop z pomocą portalu STROPY.PL
Dobierz strop z pomocą portalu STROPY.PL Portal STROPY.PL - pierwszy w Polsce system bezpłatnej wyceny oraz porównania stropów online to odpowiedź na rosnące wymagania współczesnego ...
Najbardziej znane marki
Materiały ścienne - ranking rozpoznawalności firm i produktów

Odpadający tynk z sufitu. Remont stropu drewnianego

Mój strop drewniany zaczyna odpadać - zrobiła się w nim dziura. Został on wykonany starą metodą (jak widać na załączonym zdjęciu).

topowe produkty

Najszybciej, najtaniej, SMART - strop panelowy, który warto zastosować

SMART jest płytą strunobetonową o szerokości 60 cm, którą można układać z auta wyposażonego w lekki dźwig typu HDS. Strop wykonany z paneli SMART charakteryzuje się wyjątkowo krótkim czasem montażu. Sam montaż zaś jest naprawdę prosty.

Budujemy Dom 6/2018

Tematem przewodnim najnowszego numeru BUDUJEMY DOM są dachy. W specjalnym poradniku inwestora i wykonawcy, przygotowanym wspólnie ze specjalistami z...

Tylko 9,95 zł

Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

 • Polecamy również
  Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Budujemy Dom
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Budujemy Dom".
W każdy czwartek otrzymasz darmowy
poradnik budowlany, a w nim:
 • aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
 • porady budowlane,
 • najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl,
 • zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie
  w pełnej wersji.

Czas na wnętrze