Budujemy Dom
Stan surowy / Ściany i stropy / Artykuły

Energooszczędne oraz pasywne domy w technologii Izodom ARTYKUŁ PROMOCYJNY

Artykuł na: 4-5 minut

IZODOM to polskie przedsiębiorstwo będące na rynku budowlanym już od 27 lat. Firma udoskonaliła technologię traconego szalunku tworząc kompletny system do budowy domów pasywnych i energooszczędnych. Jesteśmy producentem materiałów budowlanych pozwalających szybko i w atrakcyjnych cenach budować budynki oszczędzające nawet 90% energii.

Energooszczędne oraz pasywne domy w technologii Izodom

Nieustanie się rozwijamy, aby oferować swoim klientom najwyższą jakoś produktów. Jesteśmy doceniani na rynku polskim jak i zagranicą. Mamy liczne wyróżnienia oraz nagrody. Do najważniejszych należą:

 • Pierwszy polski kompletny system który otrzymał certyfikat Passive House Darmstadt- potwierdzający brak mostków termicznych
 • Firma jest pierwszym producentem materiałów budowlanych wyróżnionym przez Ministerstwo Środowiska w programie GreenEvo ze względu na energooszczędność budynków i ich pozytywny efekt dla środowiska.
 • IZODOM jest członkiem inicjatywy Caring for Climate pod patronatem ONZ
 • Wyróżnienie Komisji Europejskiej
 • Diamenty Polskiej Innowacyjności-Nagroda "Sylwetki i Marki Polskiej Gospodarki" jako "Diament Polskiej Innowacyjności 2017", przyznawany firmom, które stosują unikatowe i nowoczesne rozwiązania w prowadzonej przez siebie działalności
 • Diamenty Forbes 2018-Nagroda dla najdynamiczniej rozwijających się przedsiębiorstw w naszym kraju.

Mamy ponad 19.000 budynków referencyjnych na całym świecie - W Polsce, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Francji, czy Arabii Saudyjskiej. Sam król Maroko mieszka w pałacu wybudowanym w naszej technologii.

Firma IZODOM jako jedyna na świecie oferuje kompletną technologię do budowy domu - fundamenty, ściany, stropy oraz dachy. Klocki można łączyć ze sobą w dowolny sposób uzyskując określony kształt oraz wielkość domu - tworzą ciągłą, idealnie dopasowaną warstwę termoizolacji. Pozwala to uniknąć mostków termicznych - miejsc w których chłód i wilgoć mogłyby dostać się do domu. Elementy do budowy ścian, stropu i płyty fundamentowej wypełniane są betonem.

Budując w technologii IZODOM uzyskujemy energooszczędność budynku, wyższą nawet o 90% w porównaniu z technologiami tradycyjnymi. Szacuje się, że w Polsce dobrze zaizolowany budynek generuje w skali 20 lat ponad 120 tys. zł oszczędności. Przy zastosowaniu 45 centymetrowej grubości ściany współczynnik przenikania ciepła U wynosi jedynie 0,10 W/ m2K.

Dobierając odpowiednie typy elementów szalunkowych możemy wznosić wszelkiego rodzaju budynki - wielopiętrowe bloki mieszkalne, domki wielorodzinne a nawet baseny. Jest to technologia w pełni bezpieczna - elementy IZODOM wykorzystano już w 1996 roku do budowy 11 piętrowego energooszczędnego wieżowca mieszkalnego. Ściany IZODOM możemy wykończyć zewnętrznie oraz wewnętrznie dowolnym materiałem - tak jak w budownictwie tradycyjnym.

Zobacz, jak wygląda budowa w technologii IZODOM

Budując w technologii IZODOM klient zyskuje:

 • Szybkość - budowa około 150 m2 domu zajmuje 6 tygodni.
 • Gwarancję bezpieczeństwa konstrukcji, dom opiera się trzęsieniom ziemi i huraganom
 • Większa powierzchnia - Ściany w technologii IZODOM są cieńsze niż tradycyjne. Pozwala na to na uzyskanie dodatkowych kilkunastu cennych metrów.
 • Dbałość o środowisko - energooszczędny dom pozwala uniknąć emisji nawet 18 ton CO 2 rocznie.
 • Oszczędza pieniądze - Wydatki na ogrzanie schłodzenia domu są 10 x niższe niż w technologii tradycyjnej

Sprawdźcie, ile zaoszczędzi wasz dom pasywny na www.pasywnedomy.eu

aktualizacja: 2018-04-06

Dodaj komentarz

Zadaj pytanie naszemu ekspertowi
 
Nowy produkt w ofercie Izodom - STP-M
Nowy produkt w ofercie Izodom - STP-M Firma Izodom wprowadziła do swojej oferty produkt STP-M, który pozwala wykonać gęstożebrową konstrukcję stropu z izolacją termiczną.
H+H Polska finalizuje proces zakupu Grupy SILIKATY
H+H Polska finalizuje proces zakupu Grupy SILIKATY 4 kwietnia 2018 r. H+H Polska Sp. z o.o., będąca częścią Grupy H+H (H+H International A/S, której akcje notowane są na giełdzie w Kopenhadze, ...
Diamenty Forbesa 2018 dla Izodom
Diamenty Forbesa 2018 dla Izodom "Diamenty Forbesa 2018" dla woj. łódzkiego zostały rozdane i takim też tytułem może poszczycić się firma Izodom ze Zduńskiej Woli.
Najbardziej znane marki
Materiały ścienne - ranking rozpoznawalności firm i produktów

Co mogło spowodować zawilgocenie ścian i podłogi i jak w przyszłości tego uniknąć?

Jestem właścicielem domu w budowie, która trwa już drugi rok i tej zimy zauważyłem pojawienie się wilgoci wewnątrz na ścianach i podłodze, a w niektórych miejscach wystąpił nawet szron. Dom jest przykryty dachem i ma wstawione okna oraz drzwi, a od lata ubiegłego roku nie były prowadzone żadne mokre roboty. Co spowodowało takie zawilgocenie (nie ma żadnych przecieków) i jak w przyszłości tego uniknąć?

topowe produkty

Systemy stropowe Rector Rectobeton i Rectolight

Firma RECTOR Polska jest polską filią francuskiej Grupy Rector Lesage działającej na rynku francuskim od ponad 60 lat i będącej liderem w zakresie produkcji prefabrykatów z betonu sprężonego. W Polsce firma rozpoczęła działalność w 2003 r., zapewniając swoim klientom jak najlepsze rozwiązania konstrukcyjne systemów stropowych RECTOBETON i RECTOLIGHT.
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

 • Polecamy również
  Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Budujemy Dom
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Budujemy Dom".
W każdy czwartek otrzymasz darmowy
poradnik budowlany, a w nim:
 • aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
 • porady budowlane,
 • najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl,
 • zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie
  w pełnej wersji.

Czas na wnętrze