Budujemy Dom
Stan surowy / Ściany i stropy / Artykuły

Strop Vector - przyszłość domów jedno- i wielorodzinnych dostępna już dziś ARTYKUŁ PROMOCYJNY

Artykuł na: 4-5 minut

Celem prac rozwojowo-badawczych KONBET Poznań od wielu lat jest tworzenie stropów, które zniwelują do minimum najczęściej spotykane problemy w budownictwie wielo- i jednorodzinnym. Przywiązując szczególną uwagę do zakładowej kontroli jakości i stosując materiały o najlepszych i gwarantowanych parametrach, eksperci stworzyli zespolony strop gęstożebrowy Vector, łączący najlepsze cechy innych rozwiązań w tej dziedzinie i jednocześnie eliminujący ich wady.

Strop Vector - przyszłość domów jedno- i wielorodzinnych dostępna już dziś

Strop Vector - po pierwsze ciszej

Użytkowanie domów, szczególnie wielorodzinnych narażone jest na dyskomfort akustyczny. Oprócz dźwięków, dochodzących z zewnątrz budynku, często dochodzą do naszych uszu dźwięki wytwarzane przez sąsiadów - zarówno mieszkających za ścianą, jak i na niższych czy wyższych kondygnacjach. Dlatego tak ważne jest zaprojektowanie budynku z uwzględnieniem izolacji akustycznej, która ochroni nas przed dźwiękami powierzchniowymi, jak rozmowy czy działanie urządzeń domowych oraz uderzeniowymi, czyli krokami i spadającymi przedmiotami.

Strop Vector - logo

Konstrukcję stropu Vector tworzy zwarty żelbet, który nie posiada pustek powietrznych, co przekłada się na wysoką dźwiękoizolacyjność. Jego parametry w tym zakresie zostały potwierdzone badaniami niezależnych ekspertów zajmujących się akustyką materiałów budowlanych. Aspekt dźwiękoizolacyjności od lat zyskuje na znaczeniu i jest podkreślany przez specjalistów z różnych dziedzin. Hałas bowiem niekorzystnie wpływa na zdrowie i samopoczucie człowieka - nie tylko zaburza koncentrację, ale też utrudnia sen i zakłóca wypoczynek.

Strop Vector podczas budowy

Strop Vector - po drugie szybciej

Współcześnie coraz większą wagę przywiązuje się do rozwiązań, które pomagają zaoszczędzić czas - ten trend jest widoczny także na polskich budowach. Dlatego KONBET Poznań dołożył wszelkich starań, by strop Vector był rozwiązaniem szybkim w montażu oraz ograniczał do minimum przestoje na budowie. Właściwie od razu po ułożeniu umożliwia działania na kolejnych kondygnacjach, bez konieczności oczekiwania np. na związanie betonu.

100 m kw. stropu Vector można ułożyć w ok. dwie godziny. Jest to możliwe dzięki prefabrykowanym elementom. Dla porównania, aby ułożyć 100 m kw. stropu typu Teriva, Fert czy Porotherm należy ręcznie zamontować około 700 elementów, w przypadku stropu Vector elementów jest ok. 30 i można je ułożyć za pomocą dźwigu HDS.

Strop Vector - po trzecie praktyczniej

Strop Vector składa się z cienkiej płyty żelbetowej prefabrykowanej o grubości 40 mm z zabetonowanymi w niej częściowo stalowymi kratownicami przestrzennymi i zbrojeniem głównym równoległym do kierunku kratownic. Dzięki mniejszym formatom paneli nie wymaga wynajmu ciężkich maszyn, jednocześnie zmniejszając koszty transportu. Montaż natomiast odbywa się za pomocą lekkiego dźwigu HDS.

W przeciwieństwie do stropów Filigran, Vector jest ustandaryzowany, nie wymaga projektowania na każdy obiekt oddzielnie. Jego uniwersalność umożliwia producentom skrócenie czasu oczekiwania na produkt do minimum - wystarczy zamówić go u jednego z kilkunastu producentów w całej Polsce. Lista dystrybutorów znajduje się na stronie www.stropy.pl.

Prace montażowe znacznie uproszcza modułowość paneli - w szybki i łatwy sposób można je zaadaptować do istniejących projektów, a dodatkowo bez żadnych problemów wykonamy w nich cięcia wzdłużne, boczne, poprzeczne i otworowania. W efekcie redukujemy koszty wykonania. Jednym z problemów podczas kładzenia stropu są poślizgi pomiędzy warstwami, dlatego też aby wyeliminować problem w Vectorze zastosowano dwuwarstwową technologię produkcji, w tym tzw. warstwę sczepną. Dodatkowo producent daje 100% gwarancję na brak klawiszowania, czyli pojawienia się nieestetycznych pęknięć na suficie.

Na jego korzyść przemawia również dowolność w rozmieszczeniu ścianek działowych, co pozwala na w miarę dowolne kształtowanie pomieszczeń. Jest na tyle mocny, że bez problemu udźwignie nawet ciężkie elementy, podwieszone pod sufitem.

Strop Vector podczas budowy

Strop Vector - po czwarte zdrowiej

Vector jest świetną alternatywą dla tradycyjnych rozwiązań stropowych. Wyróżnia się bardzo niską zawartością szkodliwych pierwiastków promieniotwórczych i metali ciężkich (obecnych we wszystkich materiałach budowlanych), których największe stężenie zawierają pustaki w stropach typu Teriva, FERT czy Porotherm. Nie pozostaje to bez wpływu na zdrowie - zwłaszcza dzieci i osób starszych.

Dane techniczne stropu Vector:

 • Wysokość: płyta 4 cm, kratownica 10-20 cm
 • Szerokość panelu: 60 cm
 • Przenoszone obciążenia: od 4 do 10 kN/mkw
 • Rozpiętość/grubość: 520/15; 620/20; 720/24 cm
 • Odporność ogniowa: REI 60 lub większa
 • Waga: ok. 70 kg/mb
Konbet Poznań - logo

KONBET POZNAŃ
ul. Św. Wincentego 11
61-003 Poznań

tel.: 61 877 25 81
fax: 61 855 24 91
tel.kom.: 516 058 014
www.konbet.com.pl
e-mail: poznan@konbet.com.pl

aktualizacja: 2018-05-11

Dodaj komentarz

Zadaj pytanie naszemu ekspertowi
 
Nowy produkt w ofercie Izodom - STP-M
Nowy produkt w ofercie Izodom - STP-M Firma Izodom wprowadziła do swojej oferty produkt STP-M, który pozwala wykonać gęstożebrową konstrukcję stropu z izolacją termiczną.
H+H Polska finalizuje proces zakupu Grupy SILIKATY
H+H Polska finalizuje proces zakupu Grupy SILIKATY 4 kwietnia 2018 r. H+H Polska Sp. z o.o., będąca częścią Grupy H+H (H+H International A/S, której akcje notowane są na giełdzie w Kopenhadze, ...
Diamenty Forbesa 2018 dla Izodom
Diamenty Forbesa 2018 dla Izodom "Diamenty Forbesa 2018" dla woj. łódzkiego zostały rozdane i takim też tytułem może poszczycić się firma Izodom ze Zduńskiej Woli.
Najbardziej znane marki
Materiały ścienne - ranking rozpoznawalności firm i produktów

Energooszczędne oraz pasywne domy w technologii Izodom

IZODOM to polskie przedsiębiorstwo będące na rynku budowlanym już od 27 lat. Firma udoskonaliła technologię traconego szalunku tworząc kompletny system do budowy domów pasywnych i energooszczędnych. Jesteśmy producentem materiałów budowlanych pozwalających szybko i w atrakcyjnych cenach budować budynki oszczędzające nawet 90% energii.

topowe produkty

Najszybciej, najtaniej, SMART - strop panelowy, który warto zastosować

SMART jest płytą strunobetonową o szerokości 60 cm, którą można układać z auta wyposażonego w lekki dźwig typu HDS. Strop wykonany z paneli SMART charakteryzuje się wyjątkowo krótkim czasem montażu. Sam montaż zaś jest naprawdę prosty.
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

 • Polecamy również
  Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Budujemy Dom
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Budujemy Dom".
W każdy czwartek otrzymasz darmowy
poradnik budowlany, a w nim:
 • aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
 • porady budowlane,
 • najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl,
 • zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie
  w pełnej wersji.

Czas na wnętrze