Budujemy Dom
Wykańczanie / Ściany wewnętrzne / ABC

Jakie są zalety systemów suchej zabudowy?

Najważniejszą zaletą systemów suchej zabudowy jest wyeliminowanie przerw technologicznych, które są niezbędne przy stosowaniu tradycyjnych materiałów budowlanych.

Specjalną odmiana płyt gipsowo-kartonowych do łazienki
W łazience trzeba stosować specjalną odmianę płyt gipsowo-kartonowych (fot. Knauf)

Po prostu wtedy na związanie materiałów i ich wyschnięcie potrzebny jest dość długi czas (nawet do 1 miesiąca). Oznacza to, że dzięki suchej zabudowie można skrócić czas budowy, a tym samym przyspieszyć moment wprowadzenia się do nowego lub remontowanego domu.

Drugą ważną zaletą tych systemów jest to, że roboty wykończeniowe można prowadzić nawet zimą, przy ujemnej temperaturze lub w nieogrzewanym budynku. Nie ma bowiem obawy, że jakiś materiał nie zwiąże i ulegnie zniszczeniu, bo zamarznie zawarta w nim woda.

Kolejnym argumentem przemawiającym na korzyść systemów suchej zabudowy jest ich prostota. Wykonania może się podjąć nawet sam inwestor, jeśli tylko ma wystarczającą ilość czasu i lubi majsterkować. Oznacza to również, że może zaoszczędzić trochę pieniędzy zatrudniając pracowników niewykwalifikowanych, ale wykonujących powierzone prace z dużą starannością i dokładnością.

aktualizacja: 2012-12-18

Dodaj komentarz

Zobacz też:

Zadaj pytanie naszemu ekspertowi
 
20-lecie marki Muraspec - relacja
20-lecie marki Muraspec - relacja Konkurs na projekt designerskiej lampy oraz sentymentalna podróż przez dwie dekady wzornictwa i aranżacji wnętrz, to tylko niektóre atrakcje, ...
Obchody 20-lecia Muraspec w Polsce
Obchody 20-lecia Muraspec w Polsce 20-lecie istnienia na polskim rynku obchodzi marka Muraspec - światowej sławy producent oklein ściennych. Z tej okazji 21 września 2017 r. ...
DUOline - nowa linia mocowań do każdego podłoża
DUOline - nowa linia mocowań do każdego podłoża Firma fischerpolska wprowadziła do oferty dwukomponentowe mocowania do kotwienia we wszystkich rodzajach podłoży. W skład linii DUO wchodzi ...
Najbardziej znane marki
Sucha zabudowa (płyty g-k i g-w) - ranking rozpoznawalności firm i produktów
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Budujemy Dom
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Budujemy Dom".
W każdy czwartek otrzymasz darmowy
poradnik budowlany, a w nim:
  • aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
  • porady budowlane,
  • najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl,
  • zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie
    w pełnej wersji.

Czas na wnętrze