Budujemy Dom
Wykańczanie / Ściany wewnętrzne / Artykuły

Beton i naturalne drewno na ścianach wewnętrznych

Niektórzy właściciele domów decydują się na przyklejanie okładzin przypominających industrialny beton albo naturalne drewno. Czym charakteryzują się te dwa rodzaje okładzin?

Beton na ścianach wewnętrznych

Industrialny beton. Modny obecnie przemysłowy styl wnętrza można stworzyć samodzielnie za pomocą dekoracyjnej masy, imitującej surowy beton z widocznymi wżerami i ubytkami jego powierzchni. Po zagruntowaniu podłoża gruntem szczepnym w kolorze betonu, aplikuje się dobrze wymieszaną warstwę masy.

Produkt nakłada się pacą ze stali nierdzewnej i wygładza płynnymi ruchami. W wybranych miejscach, krawędzią pacy lub szpachelki, można wykonać wydrapania w tynku, czyli tzw. wżery. Po całkowitym wyschnięciu masy, ściany zabezpiecza się specjalnym lakierem.

Naturalne drewno na ścianach wewnętrznych

Naturalne drewno. Zwolennicy naturalnych materiałów mogą ściany wykończyć panelami z drewna. Każdy panel składa się z drewnianej płyty, do której przymocowane są pieńki z naturalnego drewna o grubości kilkudziesięciu milimetrów. Elementy drewniane są ręcznie układane, co gwarantuje unikalny wzór na każdym z paneli. Mogą być montowane zarówno w pionie, jak i w poziomie.

Jednowarstwowa masa dekoracyjna imitująca surowy beton nada odnawianemu wnętrzu industrialnego stylu (fot. Jeger) Panele drewniane mogą być stosowane jako okładzina ściany, stołu bądź drzwi przesuwnych (fot. Stegu)

Joanna Dąbrowska

aktualizacja: 2013-12-06

Dodaj komentarz

Zobacz też:

Zadaj pytanie naszemu ekspertowi
 
20-lecie marki Muraspec - relacja
20-lecie marki Muraspec - relacja Konkurs na projekt designerskiej lampy oraz sentymentalna podróż przez dwie dekady wzornictwa i aranżacji wnętrz, to tylko niektóre atrakcje, ...
Obchody 20-lecia Muraspec w Polsce
Obchody 20-lecia Muraspec w Polsce 20-lecie istnienia na polskim rynku obchodzi marka Muraspec - światowej sławy producent oklein ściennych. Z tej okazji 21 września 2017 r. ...
DUOline - nowa linia mocowań do każdego podłoża
DUOline - nowa linia mocowań do każdego podłoża Firma fischerpolska wprowadziła do oferty dwukomponentowe mocowania do kotwienia we wszystkich rodzajach podłoży. W skład linii DUO wchodzi ...
Najbardziej znane marki
Sucha zabudowa (płyty g-k i g-w) - ranking rozpoznawalności firm i produktów
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Budujemy Dom
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Budujemy Dom".
W każdy czwartek otrzymasz darmowy
poradnik budowlany, a w nim:
  • aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
  • porady budowlane,
  • najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl,
  • zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie
    w pełnej wersji.

Czas na wnętrze