Budujemy Dom
Wykańczanie / Ściany wewnętrzne / Aktualności

Jak uniknąć poobijanych naroży?

Naroża ścian to miejsca w których mogą pojawiać się usterki. Najczęściej występują one w ścianach działowych lub przy zabudowywaniu poddaszy i różnego rodzaju wnęk.

Jak uniknąć poobijanych naroży?

Zewnętrzne narożniki są często uszkadzane już w trakcie przeprowadzki np. przy wnoszeniu mebli. Warto zabezpieczyć odpowiednio naroża, by zamieszkać w estetycznym wnętrzu, bez poobijanych ścian. W tym celu można zastosować narożniki. Do ochrony wewnętrznych naroży służą narożniki aluminiowe.

W ofercie firmy METPOL dostępny jest nie tylko narożnik aluminiowy, ale też narożnik siateczkowy, który przy zastosowaniu unikalnych rozwiązań technologicznych ułatwia prace remontowe i wykończeniowe.

Na rynku oferowane są narożniki o różnych wymiarach, chcąc jednak zabezpieczyć największą powierzchnię warto wybrać jak najszerszy narożnik – 29 x 29 mm (szerokość boków). Jest to bardzo skuteczne rozwiązanie do miejsc, w których są już duże ubytki.

Montaż jest łatwiejszy dzięki perforacji – specjalne wgłębienia na powierzchni, które powodują, że nałożenie masy szpachlowej jest wygodniejsze. Natomiast modyfikacja zakończenia narożnika, to zmiana, która pomaga w jego osadzeniu.

Firma powiązana: Metpol
aktualizacja: 2016-09-30

Dodaj komentarz

Zobacz też:

20-lecie marki Muraspec - relacja
20-lecie marki Muraspec - relacja Konkurs na projekt designerskiej lampy oraz sentymentalna podróż przez dwie dekady wzornictwa i aranżacji wnętrz, to tylko niektóre atrakcje, ...
Obchody 20-lecia Muraspec w Polsce
Obchody 20-lecia Muraspec w Polsce 20-lecie istnienia na polskim rynku obchodzi marka Muraspec - światowej sławy producent oklein ściennych. Z tej okazji 21 września 2017 r. ...
DUOline - nowa linia mocowań do każdego podłoża
DUOline - nowa linia mocowań do każdego podłoża Firma fischerpolska wprowadziła do oferty dwukomponentowe mocowania do kotwienia we wszystkich rodzajach podłoży. W skład linii DUO wchodzi ...
Najbardziej znane marki
Sucha zabudowa (płyty g-k i g-w) - ranking rozpoznawalności firm i produktów
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Budujemy Dom
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Budujemy Dom".
W każdy czwartek otrzymasz darmowy
poradnik budowlany, a w nim:
  • aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
  • porady budowlane,
  • najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl,
  • zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie
    w pełnej wersji.

Czas na wnętrze