Budujemy Dom
Wykańczanie / Ściany wewnętrzne / Artykuły

Na gładko - przygotowanie ścian do dekorowania ARTYKUŁ PROMOCYJNY

Budując wyjątkowy klimat naszego mieszkania, chętnie sięgamy po stylowe naklejki czy efektowne fototapety. Nierzadko o wygląd naszych wnętrz dba dodatkowo odpowiednie oświetlenie. Większość z tych technik wymaga jednak idealnie równego i gładkiego podłoża...

Na gładko - przygotowanie ścian do dekorowania

Aktualne standardy wykończenia pomieszczeń zarówno nowych, jak i remontowanych najczęściej przewidują wykonanie na ścianach i sufitach gładzi jako bazy pod dalsze prace dekoracyjne.

Podczas podejmowania decyzji o zakupie gładzi nie należy brać pod uwagę wyłącznie ceny lecz również parametrów technicznych, koloru, łatwości pracy i trwałości - mających znaczący wpływ na efekt końcowy, czyli gładką, białą ścianę.

To właśnie ze względu na dużą powierzchnię ścian a tym samym ich widoczność warto zadbać o to by były jednolite - pod względem faktury oraz koloru. Aby wykonać pracę raz, ale porządnie wybierajmy produkty od sprawdzonych producentów. Poszukując rozwiązania, które zapewni najwyższą jakość wykończenia, oszczędzając przy tym cenne godziny, warto zajrzeć do oferty firmy Baumit i zatrzymać się na dłużej przy pozycji Baumit FinoFinish S.

Baumit FinoFinish S

Ta gotowa gładź szpachlowa sprawdzi się jako warstwa start i finisz co oznacza, że możemy jej użyć do przygotowania bazy pod ostateczną warstwę gładzi - zaszpachlować drobne ubytki, wyrównać wstępnie podłoże, a także wykorzystać do ostatecznego wygładzenia ścian i sufitów przed malowanie lub tapetowaniem.

Dzięki swojej formule i konsystencji pasty jest ona gotowa do natychmiastowego użycia i bardzo prosta w aplikacji, a co więcej nie wymaga wcześniejszego gruntowania podłoża - zawarta w jej składzie żywica polimerowa w znacznym stopniu poprawia parametry wytrzymałościowe produktu i decyduje o doskonałej przyczepności gładzi szpachlowej do podłoża. Nie trzeba również posiadać specjalnych narzędzi, by przy jej pomocy uzyskać doskonałą bazę pod dalsze prace dekoracyjne - jest bowiem na tyle uniwersalna, że można ją nakładać zarówno ręcznie, stalową pacą, jak i za pomocą maszynowego agregatu.

Ściany wykończone na gładko idą w parze z nowoczesnym budownictwem, fot. Baumit

Wykonawcy docenią również długi czas roboczy, pozwalający na precyzyjne wyprowadzenie powierzchni, która łatwo się szlifuje. Co istotne, duży stopień elastyczności materiału zapewnia skuteczną ochronę przed pęknięciami wynikającymi z podłoża, co mogłyby niekorzystnie wpłynąć na estetykę kolejnych warstw wykończenia. Efekt? Śnieżna biel i idealna gładkość, nawet przy zastosowaniu cienkiej warstwy.

Logotyp Baumit
www.baumit.com
aktualizacja: 2017-10-10

Dodaj komentarz

Zobacz też:

Zadaj pytanie naszemu ekspertowi
 
20-lecie marki Muraspec - relacja
20-lecie marki Muraspec - relacja Konkurs na projekt designerskiej lampy oraz sentymentalna podróż przez dwie dekady wzornictwa i aranżacji wnętrz, to tylko niektóre atrakcje, ...
Obchody 20-lecia Muraspec w Polsce
Obchody 20-lecia Muraspec w Polsce 20-lecie istnienia na polskim rynku obchodzi marka Muraspec - światowej sławy producent oklein ściennych. Z tej okazji 21 września 2017 r. ...
DUOline - nowa linia mocowań do każdego podłoża
DUOline - nowa linia mocowań do każdego podłoża Firma fischerpolska wprowadziła do oferty dwukomponentowe mocowania do kotwienia we wszystkich rodzajach podłoży. W skład linii DUO wchodzi ...
Najbardziej znane marki
Sucha zabudowa (płyty g-k i g-w) - ranking rozpoznawalności firm i produktów
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Budujemy Dom
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Budujemy Dom".
W każdy czwartek otrzymasz darmowy
poradnik budowlany, a w nim:
  • aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
  • porady budowlane,
  • najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl,
  • zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie
    w pełnej wersji.

Czas na wnętrze