Budujemy Dom
Wykańczanie / Ściany wewnętrzne / Aktualności

Sufity mają znaczenie

Najnowsza publikacja firmy Rockfon pt. „Sufity podwieszane w architekturze” ukazuje, w jaki sposób sufity mogą być integralną częścią nowoczesnej architektury, a nawet jej inspiracją.

Wydawnictwo "Sufity podwieszane w architekturze" to źródło inspiracji zarówno dla architektów, jak i projektantów zaangażowanych w proces tworzenia oraz aranżacji wnętrz obiektów komercyjnych. Publikacja zawiera 15 wyselekcjonowanych realizacji o niebanalnej architekturze zarówno bryły, jak i wnętrz. Przedstawia odważne i nowoczesne rozwiązania sufitów podwieszanych wypracowane przez wiodących europejskich architektów.

Celem publikacji jest obalenie stereotypu, że sufity podwieszane stanowią jedynie element konstrukcyjny budynku. Chcielibyśmy udowodnić, że są one niezwykle ważną częścią designu, wpisującą się w całościową wizję architektoniczną - mówi Agnieszka Miszta, Regionalny Szef Marketingu na Europę Centralną i Wschodnią - Przedstawiając wybrane obiekty, zwracamy uwagę architektów na sufit, jako nieodłączny element projektu architektonicznego.

Salon Mobalpa w ParyżuPałac Pokoju w Hadze

Sufity mają znaczenie - tym stwierdzeniem Hermana Voortmana, dyrektora generalnego grupy Rockfon, rozpoczyna się publikacja "Sufity podwieszane w architekturze". Nie sposób się z tym nie zgodzić. Sufity nie tylko mają znaczenie, ale jako elementy konstrukcyjne i umożliwiające prawidłową akustykę – są niezbędne.

Książka Rockfon jest interesująca jednak nie dlatego, że pokazuje ich walory funkcjonalne ale przede wszystkim wychodzi poza nie. Sufit nie tylko wycisza wnętrze czy pozwala ukryć jego niechciane elementy. Może także stanowić integralny, lub wręcz dominujący element wystroju. Ocieplić i ożywić wnętrze poprzez działanie nasyconym, intensywnym kolorem - jak w Pałacu Pokoju w Hadze. Przykuwać uwagę swoją ciekawą formą - jak w Salonie Mobalpa w Paryżu. Może nawet pełnić rolę komunikacyjną - jak w budynku poczty w Apeldoorn.

Nowoczesne, a jednocześnie ponadczasowe realizacje europejskich obiektów, które przedstawione są w książce "Sufity podwieszane  architekturze" są żywym dowodem na to, że – sufit rzeczywiście ma znaczenie!

 

Firma powiązana: ROCKFON
aktualizacja: 2009-01-12

Dodaj komentarz

Zobacz też:

20-lecie marki Muraspec - relacja
20-lecie marki Muraspec - relacja Konkurs na projekt designerskiej lampy oraz sentymentalna podróż przez dwie dekady wzornictwa i aranżacji wnętrz, to tylko niektóre atrakcje, ...
Obchody 20-lecia Muraspec w Polsce
Obchody 20-lecia Muraspec w Polsce 20-lecie istnienia na polskim rynku obchodzi marka Muraspec - światowej sławy producent oklein ściennych. Z tej okazji 21 września 2017 r. ...
DUOline - nowa linia mocowań do każdego podłoża
DUOline - nowa linia mocowań do każdego podłoża Firma fischerpolska wprowadziła do oferty dwukomponentowe mocowania do kotwienia we wszystkich rodzajach podłoży. W skład linii DUO wchodzi ...
Najbardziej znane marki
Sucha zabudowa (płyty g-k i g-w) - ranking rozpoznawalności firm i produktów
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Budujemy Dom
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Budujemy Dom".
W każdy czwartek otrzymasz darmowy
poradnik budowlany, a w nim:
  • aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
  • porady budowlane,
  • najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl,
  • zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie
    w pełnej wersji.

Czas na wnętrze