Budujemy Dom
Wokół domu / Tarasy i balkony / Artykuły

Markiza bezkasetowa - problemy z pilotem

W zimie markiza nagle sama rozwinęła się i nie mogliśmy jej później zwinąć pilotem. Baterie, "padając", zainicjowały silnik markizy.... - mówią Basia i Rysiek, Członkowie Klubu Budujących Dom, którzy rolety użytkują od 6 lat.

Markizę, bez kasety, wsunięto głęboko pod ukośny okap dachu

Parametry domu: parterowy z tarasem o powierzchni 24 m2.

Rodzaj przesłony: markiza bezkasetowa. Poszycie z impregnowanej samoczyszczącej się tkaniny akrylowej, odpornej na wodę i promienie UV. Konstrukcja z aluminium pomalowanego proszkowo na kolor kremowy.

Liczba i wymiary: markiza o szer. 570 cm i wysięgu 350 cm.

Sterowanie: markiza jest duża, więc nie chcieliśmy jej obsługiwać ręczną korbą. Zamówiliśmy elektryczny napęd z pilotem oraz czujnik wiatru.

Montaż: wykonali go fachowcy z firmy, w której zamówiliśmy markizę. Konstrukcję z rurą nawojową przymocowali do betonowego wieńca i słupów na tarasie, używając specjalnych długich dybli. Do podłączenia napędu wykorzystali przewody elektryczne, przygotowane przez nas podczas budowy domu.

Decyzja: dopóki nie zamontowaliśmy markizy cieniującej, termometr na południowo-zachodnim tarasie pokazywał niekiedy nawet 47°C. Nie mogliśmy nawet na chwilę wyjść na taras, choć w połowie jest zadaszony. Firmę zakładającą markizy znaleźliśmy przez znajomych. Ponieważ staramy się kupować tylko dobrej jakości urządzenia, wybraliśmy model z trwałych materiałów. Królują u nas beże i brązy, więc ma właśnie takie kolory.

Podczas formułowania zamówienia, uważnie słuchaliśmy rad fachowców. Polecili nam markizę bezkasetową, argumentując, że bez kasety materiałowe poszycie lepiej odparowuje wilgoć i stale się wietrzy. To nas przekonało, tym bardziej, że "gołą" rurę nawojową schowaliśmy głęboko pod ukośnym okapem dachu. No i oczywiście doradzili czujnik wiatrowy. Koniecznie trzeba go mieć!

Dopiero wysuwając markizę 3,5 metra nad trawnik, udaje się zacienić całą płytę tarasu

Markiza bezkasetowa - rady i przestrogi:

 • Warto zapłacić za dobre i trwałe materiały. Tkanina, mimo upływu 6 lat, nie wypłowiała i nie podarła się. Nadal wygląda jak nowa i nie wymaga czyszczenia. Oprócz umycia ramion konstrukcji, nie wykonujemy żadnych czynności czyszczących i konserwujących. Tak zalecili monterzy.

  Tylko jeden raz musieliśmy skorzystać z serwisu. Prawdopodobnie burza albo przepięcie w sieci zniszczyły elektryczny napęd. Naprawa odbyła się bezzwłocznie i bezpłatnie, w ramach gwarancji. Dopiero niedawno wymieniliśmy baterie w pilocie. W zimie markiza nagle sama rozwinęła się i nie mogliśmy jej później zwinąć pilotem. Baterie, "padając", zainicjowały silnik markizy. Warto mieć zapasowe, żeby w każdym momencie móc uniknąć ręcznej obsługi ciężkiej konstrukcji.

 • Zawsze dokładnie suszymy tkaninę przed zwinięciem, żeby nie zapleśniała. Nie rozwijamy markizy bez potrzeby. Liczymy, że prawidłowo użytkowana, posłuży nam długo i bezawaryjnie. Jesteśmy bardzo zadowoleni, bo dzięki niej już nie uciekamy z tarasu podczas upałów i dłużej cieszymy się latem.

Markiza bezkasetowa - koszty zakupu i montażu:

 • markiza 6300 zł.

Lilianna Jampolska

aktualizacja: 2017-07-28

Dodaj komentarz

Zobacz też:

Zadaj pytanie naszemu ekspertowi
 
Systemy kostek brukowych Libet Mini Trio w nowej wersji Colormix
Systemy kostek brukowych Libet Mini Trio w nowej wersji Colormix Ogromna popularność kostek Via Trio sprawiła, że firma Libet przygotowała ich mniejszy odpowiednik, który pod nazwą Mini Trio uzupełnił ...
Nowa oferta kostki brukowej i płyt tarasowych firmy JADAR
Nowa oferta kostki brukowej i płyt tarasowych firmy JADAR Wśród nowości oferowanych przez firmę JADAR warto zwrócić uwagę na kilka kolekcji, które cieszą się szczególnym zainteresowaniem.
Kostka brukowa Linear Premium
Kostka brukowa Linear Premium Linear Premium to linia kostek brukowych marki Superbruk utrzymanych w nowoczesnej stylistyce. Wyróżnia je piękna satynowa powierzchnia.
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

 • Polecamy również
  Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Budujemy Dom
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Budujemy Dom".
W każdy czwartek otrzymasz darmowy
poradnik budowlany, a w nim:
 • aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
 • porady budowlane,
 • najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl,
 • zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie
  w pełnej wersji.

Czas na wnętrze