Budujemy Dom
Wokół domu / Tarasy i balkony / Aktualności

Płyty wet-cast firmy Libet - inspiracje czerpane z natury

Płyty wet-cast firmy Libet - inspiracje czerpane z natury

Wapień, piaskowiec, trawertyn oraz kamienne łupki to skały, które stały się inspiracją do stworzenia czterech kolekcji płyt tarasowych wet-cast z linii Libet Impressio. Venetia, Toscania, Trawertyn oraz Torino, bo o nich mowa, do złudzenia przypominają swoje naturalne odpowiedniki i stylistycznie nawiązują do architektury śródziemnomorskiej.

Pod nazwą Trawertyn kryje się wielkoformatowa płyta (20 x 79,5 x 3–4 cm) o delikatnej, nieregularnej oraz lekko porowatej strukturze. Dzięki smukłej linii oraz zróżnicowanej kolorystyce (bianco, grigio i beige), znakomicie sprawdzi się ona zarówno w nowoczesnych, jak i klasycznych aranżacjach. W kolekcji Toscania Prostokąt znaleźć można trzy płyty o różnej długości (29,6 cm, 44,6 cm, 59,6 cm), grubości 3–4 cm i wysokości 44,6 cm, idealnie nadające się do montażu na rozległych płaszczyznach. Wygląd piaskowca i dwie dostępne tonacje kolorystyczne (ciepła o nazwie siena i chłodna grigio) sprawiają, że produkty z tej serii doskonale wpiszą się w klimat rustykalnego lub antycznego tarasu.

Dopełnieniem prostokątnych płyt jest tożsama pod względem grubości, barwy i faktury kolekcja Toscania Koło, której elementy posłużyć mogą jako oryginalna i funkcjonalna ozdoba nawierzchni. Seria ta zawiera w sobie 7 różnych płyt, pozwalających na ułożenie koła i łuków, a także okalających ich narożników.

Kolejną propozycją wykonaną w tej technologii są eleganckie, pastelowe płyty tarasowe Venetia o wyglądzie inspirowanym naturalną skałą wapienną. Kolekcja Venetia, podobnie jak Toscania, występuje w dwóch wariantach: Prostokąt i Koło, dzięki czemu pozwala na tworzenie ciekawych i niebanalnych kompozycji. Szczególnie efektowny rezultat osiągnąć można poprzez połączenie obu opcji – montując na obrzeżach tarasu płyty prostokątne (o wymiarach 29,6 x 44,6 x 3–4 cm, 44,6 x 44,6 x 3–4 cm cm lub 59,6 x 44,6 x 3–4 cm), a w jego środek wpisując idealne koło.

Delikatne płyty Torino, o kolorze caldo i fakturze nawiązującej od kamiennych łupków, stanowią kolekcję trzech prostokątnych płyt (29,6 x 29 x 6 x 3–4 cm, 44,6 x 29,6 x 3–4 cm, 59,6 x 29,6 x 3–4 cm), pozwalających na tworzenie spójnych, regularnych i niezwykle eleganckich nawierzchni utrzymanych w klasycznym i śródziemnomorskim klimacie.

Płyty wet-cast firmy Libet to doskonały sposób na naturalny, stylowy i funkcjonalny taras. Jeżeli zostaną one precyzyjnie zamontowane, a następnie zabezpieczone preparatem Libet Impregnat, nawierzchnia będzie prezentowała się doskonale i w nienagannym stanie przetrwa wiele lat.

Firma powiązana: Libet
aktualizacja: 2015-07-27

Dodaj komentarz

Zobacz też:

Systemy kostek brukowych Libet Mini Trio w nowej wersji Colormix
Systemy kostek brukowych Libet Mini Trio w nowej wersji Colormix Ogromna popularność kostek Via Trio sprawiła, że firma Libet przygotowała ich mniejszy odpowiednik, który pod nazwą Mini Trio uzupełnił ...
Nowa oferta kostki brukowej i płyt tarasowych firmy JADAR
Nowa oferta kostki brukowej i płyt tarasowych firmy JADAR Wśród nowości oferowanych przez firmę JADAR warto zwrócić uwagę na kilka kolekcji, które cieszą się szczególnym zainteresowaniem.
Kostka brukowa Linear Premium
Kostka brukowa Linear Premium Linear Premium to linia kostek brukowych marki Superbruk utrzymanych w nowoczesnej stylistyce. Wyróżnia je piękna satynowa powierzchnia.
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Budujemy Dom
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Budujemy Dom".
W każdy czwartek otrzymasz darmowy
poradnik budowlany, a w nim:
  • aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
  • porady budowlane,
  • najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl,
  • zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie
    w pełnej wersji.

Czas na wnętrze