Budujemy Dom
Wokół domu / Tarasy i balkony / Aktualności

System płyt tarasowych Maxima wzbogacony o dwie nowe pozycje

System płyt tarasowych Maxima wzbogacony o dwie nowe pozycje

W tym roku do znanych i cenionych płyt tarasowych Maxima i Maxima Trio dołączyły dwie nowe propozycje: płyta Maxima Grande w rozmiarze XL oraz połyskująca drobinkami miki Maxima Lumino.

System Maxima, czyli rodzina eleganckich płyt tarasowych z linii Libet Impressio, wyróżnia się minimalistyczną formą, prostym kształtem i zdecydowaną kolorystyką, dzięki czemu w każdym przypadku umożliwiają zaprojektowanie stylowej i ponadczasowej nawierzchni tarasu. Co więcej, płyty te charakteryzują się dużą odpornością na warunki atmosferyczne, są zabezpieczone przed powstawaniem plam (Anti Liquid System), a do tego można szybko i wygodnie montować je na wspornikach.

Podstawę sztandarowego systemu firmy Libet stanowi kwadratowa płyta Maxima o wymiarach 80 x 80 cm i grubości 8 cm. Dostępna jest ona w trzech odcieniach (pergaminowa biel, popielaty i antracyt). Dopełnieniem płyt Maxima są nowe, szlachetne płyty Maxima Lumino o barwie jasnego antracytu i wymiarach 80 x 80 x 8 cm. Produkt ten zawiera w sobie drobinki miki, która efektownie błyszczy w promieniach słońca i daje tarasowi wyjątkowy szyk. Intrygujący wygląd płyt Maxima Lumino sprawia, że doskonale sprawdzą się one zarówno jako główny element aranżacji, jak i ciekawy detal, uzupełniający kompozycję ułożoną z płyt Maxima.

W skład Systemu Maxima, poza kwadratowymi płytami Maxima i Maxima Lumino, wchodzą elementy prostokątne: Maxima Grande oraz 3 płyty Maxima Trio. Słuszna wielkość płyt Maxima Grande (120 x 40 x 10 cm) pozwala na tworzenie nowoczesnych, geometrycznych nawierzchni, a także umożliwia spójne zestawienie ich z mniejszymi produktami, np. Maxima Trio. W skład tej ostatniej grupy wchodzą trzy elementy o wymiarach 40 x 80 x 8 cm, w tym dwa ozdobione imitacją fugi. Płyty Maxima Trio doskonale prezentują się zarówno w symetrycznych układach, jak i w losowych kompozycjach.

Jeżeli dodać do tego aż trzy warianty kolorystyczne (pergaminowa biel, popielaty i antracyt), które można dowolnie ze sobą zestawiać, to zyskuje się niemal nieograniczone możliwości aranżacyjne. Warto dodać, że uzupełnieniem płyt jest stopień schodowy Maxima, spójny z pozostałymi elementami pod względem faktury i barwy, a także antracytowe obrzeża Kravento Grande i Kravento Alto. Produkty z obu kolekcji sprawdzą się jako obrzegowania tarasów, stopni schodowych, polecane są również przy budowie oczek wodnych i kwietników.

Firma powiązana: Libet
aktualizacja: 2015-09-24

Dodaj komentarz

Zobacz też:

Nowa oferta kostki brukowej i płyt tarasowych firmy JADAR
Nowa oferta kostki brukowej i płyt tarasowych firmy JADAR Wśród nowości oferowanych przez firmę JADAR warto zwrócić uwagę na kilka kolekcji, które cieszą się szczególnym zainteresowaniem.
Kostka brukowa Linear Premium
Kostka brukowa Linear Premium Linear Premium to linia kostek brukowych marki Superbruk utrzymanych w nowoczesnej stylistyce. Wyróżnia je piękna satynowa powierzchnia.
Kosze zlewowe - nowość w ofercie Galeco
Kosze zlewowe - nowość w ofercie Galeco Od sierpnia 2017 r. w ofercie Galeco dostępne są kosze zlewowe ułatwiające odprowadzenie wody z płaskich powierzchni np. tarasów czy balkonów.
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Budujemy Dom
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Budujemy Dom".
W każdy czwartek otrzymasz darmowy
poradnik budowlany, a w nim:
  • aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
  • porady budowlane,
  • najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl,
  • zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie
    w pełnej wersji.

Czas na wnętrze