Budujemy Dom
Wokół domu / Tarasy i balkony / Aktualności

Markizy do szklanych dachów i dużych okien

Szklane dachy nad tarasem i duże okna cieszą się popularnością, ale wymagają ochrony przeciwsłonecznej. Markiza pod szkło 879 oraz markiza pionowa 876 firmy markilux zapewniają teraz jeszcze wyższy komfort w tym zakresie.

Markizy do szklanych dachów i dużych okien

Zastosowane sprężyny gazowe pozwalają lepiej naprężyć poszycie przeciwsłoneczne. Dzięki temu markiza wygląda nie tylko estetyczniej, lecz jej dobrze rozpięte poszycie jest mniej narażone na podmuchy wiatru. Dodatkowo, lepszą stabilność poszycia może zapewnić dostępny w ramach opcji system tracfix. Jest to rodzaj zamka błyskawicznego, który przytrzymuje poszycie markizy równo w prowadnicach. Pod szklanym dachem poszycie jest chronione przed wilgocią i brudem. Szczelnie zamykająca się krawędź silikonowa sprawia, że pył i wilgoć nie pozostają na poszyciu. Dzięki temu poszycie przez długi czas zachowuje piękny wygląd.

Przyjemne wieczory na tarasie zapewni markiza pod szkło z własnym systemem oświetlenia: można wybrać listwę LED lub zdecydować się na smukły kanał świetlny LED. Oba łatwo montuje się pod markizą. Kanał świetlny LED może również pełnić funkcję osobnego źródła światła na ścianie.

Wszystkie kable elektryczne są dobrze schowane w markizie. Nowe modele są seryjnie wyposażone w korbę ze stali nierdzewnej. Oprócz tego do wyboru jest silnik lub silnik zdalnie sterowany. Oferowane są w dyskretnych, ponadczasowych kolorach: biały, srebrny, szarobrązowy i antracytowy metalik. 

Firma powiązana: markilux
aktualizacja: 2017-07-27

Dodaj komentarz

Zobacz też:

Systemy kostek brukowych Libet Mini Trio w nowej wersji Colormix
Systemy kostek brukowych Libet Mini Trio w nowej wersji Colormix Ogromna popularność kostek Via Trio sprawiła, że firma Libet przygotowała ich mniejszy odpowiednik, który pod nazwą Mini Trio uzupełnił ...
Nowa oferta kostki brukowej i płyt tarasowych firmy JADAR
Nowa oferta kostki brukowej i płyt tarasowych firmy JADAR Wśród nowości oferowanych przez firmę JADAR warto zwrócić uwagę na kilka kolekcji, które cieszą się szczególnym zainteresowaniem.
Kostka brukowa Linear Premium
Kostka brukowa Linear Premium Linear Premium to linia kostek brukowych marki Superbruk utrzymanych w nowoczesnej stylistyce. Wyróżnia je piękna satynowa powierzchnia.
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Budujemy Dom
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Budujemy Dom".
W każdy czwartek otrzymasz darmowy
poradnik budowlany, a w nim:
  • aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
  • porady budowlane,
  • najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl,
  • zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie
    w pełnej wersji.

Czas na wnętrze