Budujemy Dom

Estetyczne i trwałe wykończenie balkonów i tarasów ARTYKUŁ PROMOCYJNY

Artykuł na: 4-5 minut

Ciężko wyobrazić sobie nowoczesny dom bez jego wizytówki, czyli balkonu lub tarasu. Stanowią one dodatkową powierzchnię, która bez potrzeby opuszczenia budynku pozwala na chwilę oddechu na świeżym powietrzu - będąc jednocześnie miejscem relaksu i tak potrzebnego nam odpoczynku od codziennych spraw. Między innymi to właśnie z tych powodów warto zadbać o ich wygląd i trwałość.

Estetyczne i trwałe wykończenie balkonów i tarasów

Problemy z balkonami i tarasami

Balkon czy taras niszczeje od miejsca najbardziej newralgicznego czyli od krawędzi posadzki. Jak można zauważyć tradycyjnie używane obróbki z wiotkiej blachy nie zdają egzaminu. Blacha w kontakcie z agresywnym środowiskiem jakie tworzy chemia budowlana zaczyna korodować. Białe wykwity pojawiające się na obróbce również nie wpływają korzystnie na estetykę całego budynku, nie mówiąc już o problematycznym montażu i trudnym do właściwego ukształtowania spadku dla spływającej wody.

Nie jesteśmy jednak skazani na ciągłe remonty i nieustające problemy związane z balkonami i tarasami. Z pomocą przychodzą aluminiowe profile okapowe marki Renoplast, które stanowią znacznie lepszą alternatywę dla tradycyjnej obróbki blacharskiej.

Problemy z balkonami i tarasami

Dlaczego warto wybrać profile okapowe?

Profile okapowe dostarczane przez firmę z Żywca są produkowane w całości z aluminium. Odpowiednia sztywność umożliwia szybszy i łatwiejszy montaż w porównaniu do tradycyjnej obróbki. Znacznie łatwiej jest uzyskać również odpowiedni spadek na nierównym podłożu. Co jednak najistotniejsze profile pozwalają właściwie zabezpieczyć czoło balkonu lub tarasu oraz skutecznie odprowadzić wodę poza posadzkę.

Dodatkowe zabezpieczenie stanowi warstwa lakieru nanoszonego proszkowo w profesjonalnej malarni z certyfikatem QUALICOAT. Malowanie proszkowe wpływa korzystnie nie tylko na trwałość samych profili ale również na estetykę balkonu - można je kolorystycznie dopasować do budynku. Oferowane profile okapowe są dostępne w 3 standardowych kolorach: szarym, grafitowym oraz brązowym, jednak na życzenie Klienta profil może zostać wykonany w każdym innym - dowolnym kolorze z palety RAL.

Dlaczego warto wybrać profile okapowe?

Posadzki różnego typu

Duża liczba modeli profili okapowych pozwala na wybranie odpowiedniego modelu do konkretnego rodzaju posadzki, mogą to być: płytki ceramiczne, posadzki żywiczne cienkowarstwowe, tzw "kamienny dywan" lub zdobywające coraz większą popularność posadzki z płyt grubowarstwowych układanych na podkładkach. Każda z nich wymaga zastosowania innego rozwiązania.

Balkony w kształcie łuku

Balkony łukowe niewątpliwie prezentują się bardzo efektownie na tle całego budynku. Wyzwaniem dla wykonawcy może być natomiast ich obróbka. W takim wypadku najlepiej skorzystać z gotowego produktu, który poprzez specjalnie nacięcia dopasowuje się do kształtu łuku (profil łukowy W30) lub wybrać profil wykonywany pod indywidualne zamówienie. Profile pod zamówienie wykonywane są na podstawie szablonu, na którym odwzorowuje się kształt łuku w skali 1:1, takie rozwiązanie jest najprostsze do wykonania oraz niweluje możliwość popełnienia błędu.

Balkony w kształcie łuku

Balkony o niestandardowych kątach

Standardowe kąty w jakich wykonywane są załamania płyty balkonowej wynoszą 90° oraz 135°. Jednak zdarza się, zwłaszcza w starszym budownictwie, że kąt narożnika jest całkowicie inny. Wówczas podobnie jak w przypadku balkonów łukowych na życzenie Klienta firma oferuje wykonanie narożnika w dowolnym kącie wewnętrznym lub zewnętrznym.

Balkony o niestandardowych kątach

 

Jakość przede wszystkim

To na co stawia firma Renoplast od samego początku jest wysoka jakość wykonania. Doświadczenie pokazuje iż na produktach stosowanych na balkonie i tarasie nie warto oszczędzać. Decydując się na zakup należy zwrócić uwagę na opinie Klientów, dokumentację techniczną i gwarancję jako udziela producent.

Najlepszym potwierdzeniem wysokiej jakości profili okapowych oferowanych przez Renoplast jest Europejska ocena techniczna czyli powszechnie znany znak CE. Tutaj warto zwrócić uwagę iż jako jedyny producent profili tego typu może posługiwać się wspomnianym znakiem.

O wysokiej jakości świadczy także 5-letnia gwarancja oraz deklaracja 100% ochrony przed korozją oraz fakt iż profile okapowe są wyrobem budowlanym, wobec spełniają wszystkie wymagania i normy przewidziane dla tego typu wyrobów. Mogą być legalnie sprzedawane i stosowane w budownictwie.

Renoplast - crtyfikaty

Renoplast - 5 lat gwarancji

Logo Renoplast  RENO­PLAST Sp. z o.o.
ul. Fabryczna 14
34-300 Żywiec
tel.: +48 33 863 78 89
tel.: +48 605 336 888
E-mail: biuro@renoplast.pl
E-mail: zamowienia@renoplast.pl
www.renoplast.pl
aktualizacja: 2018-05-18
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Dom Energooszczędny Vademecum ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Budujemy Dom
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Budujemy Dom".
W każdy czwartek otrzymasz darmowy
poradnik budowlany, a w nim:
  • aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
  • porady budowlane,
  • najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl,
  • zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie
    w pełnej wersji.

Czas na wnętrze