Budujemy Dom

Balkon lepiej wykończyć od razu...

Artykuł na: 2-3 minuty

Jesteśmy od roku szczęśliwymi posiadaczami domku. Równo z nami budowali się przyjaciele, z którymi uprawialiśmy rodzaj współzawodnictwa: kto osiągnie mniejszym kosztem lepszy efekt, kto mniej da się naciągnąć fachowcom itp.

W naszym domu był zaprojektowany balkon wzdłuż całej ściany szczytowej. Łączył dwie sypialnie na poddaszu i, szczerze mówiąc, na rysunku w katalogu nasuwał nam skojarzenie: „góralicek ci ja”. Nie chcieliśmy domu regionalnego, wiec zgodnie wykreśliliśmy góralicka z projektu, bo wiemy, że to trudny element do budowy. I po co nam balkon, skoro mamy 1500 m2 działki i 26 m2 tarasu?

 

Nasi przyjaciele postanowili inaczej: zostawią balkon nad wykuszem salonu, bo jest ładny i „taki tradycyjny”. Trochę się z nich podśmiewaliśmy, bo po co im ten balkon – same kłopoty. Ale się uparli. Zbudowali go (po naszemu – bez balustrad i w stanie surowym), skończyli budowę i zamieszkali.

 

Po pierwszej „polskiej jesieni” wyrósł im grzyb na wylewce w sypialni (tej z balkonem) i piętro niżej, na suficie w salonie. Na szczęście, podłogę na poddaszu kładli z dużym poślizgiem czasowym. Gdyby nie to, panele poszłyby na śmietnik.

 

Dom, do tzw. stanu deweloperskiego, budowała im firma, droga i porządna. Więc gdzie tkwił błąd? Wyjaśnił im to szef firmy, którego wezwali do reklamacji balkonu. Pokazał, że warstwa izolacji foliowej jest ułożona jak trzeba. Brakuje tylko kołnierza uszczelniającego przy ścianie. Specjalnie go nie układał, bo sami go przecież zapewniali, że zaraz po nim wejdą wykończeniowcy. Zostawił więc wykonanie tego kołnierza glazurnikowi, który miał układać płytki na balkonie. Tymczasem nasi przyjaciele zmienili plany i postanowili wykończyć balkon sezon później, albo kiedy los łaskawy pozwoli.

I tak los łaskawy obdarzył ich grzybem, z którym nie wiadomo co począć.

aktualizacja: 2017-07-05

Dodaj komentarz

Zdaniem naszych Czytelników

Obecnie nie dostanie się odbioru budynku jeżeli balkon nie ma balustrad.

Gość adi

09 Kwi 2014, 08:31

Kołnierz uszczelniaczy na balkonie? Redakcji chyba pomylił się balkon z oknem połaciowym. O "poprawnej" izolacji z folii nie wspomnę. Niech zgadnę 0,2 mm czy może cieńsza?

Gość Maciek

01 Sty 2014, 01:00

no to dziwni ludzie, żeby zostawić balkon bez izolacji.......my mamy taras nieskończony, ale izolacja to podstawa

ewiq0

28 Lip 2011, 18:16

całkiem dobra podpowiedz tylko nie wiedziec dlaczego autorzy opisuja swoja historie jako znajomych :-)

Gość jacek

30 Lip 2009, 20:30

Chcesz wiedzieć więcej - zajrzyj na Forum.BudujemyDom.pl
Markiza z dodatkowym cieniem Schattenplus
Markiza z dodatkowym cieniem Schattenplus Dodatkowy cień "Schattenplus" jest przeciwsłonecznym poszyciem, które daje się dodatkowo opuszczać z przodu na markizie jako zasłona. Markilux ...
Kwadratowe płyty FORZA w ofercie PROBET-DASAG!
Kwadratowe płyty FORZA w ofercie PROBET-DASAG! Oferta firmy PROBET-DASAG, została poszerzona o kwadratowe płyty FORZA, dedykowane obiektom użyteczności publicznej. Wykonane z wysokiej ...
Nawierzchnie ogrodowe Pressbeton® firmy Bautech
Nawierzchnie ogrodowe Pressbeton® firmy Bautech Nawierzchnia podjazdu przed domem bywa narażona na duże obciążenia a także wycieki oleju czy benzyny. PRESSBETON® jest bardzo wytrzymały. ...

Budujemy Dom 11-12/2018

Tradycyjnie nasze ostatnie wydanie w roku poświęcone jest remontom i modernizacjom. Informacje zawarte w artykułach przydadzą się przede wszystkim...

Tylko 9,95 zł

Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Dom Energooszczędny Vademecum ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Przeczytaj najnowsze wydanie magazynu Budujemy Dom
Magazyn BudujemyDom
Zamów cotygodniowy poradnik
Cotygodniowy poradnik
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany, a w nim:
- aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
- porady budowlane,
- najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl
i odbierz prezent
Odbierz prezent
Zapisz się do bezpłatnego poradnika BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Czas na Wnętrze".