-
Maty termoizolacyjne z folią aluminiową sprawdziły się przy remoncie dachu W Internecie przeczytałem, że pod dachem warto zastosować matę izolacyjną ...
-
Czym i kiedy OCIEPLAĆ ŚCIANY zewnętrzne? W zależności od parametrów termoizolacyjnych ścian, ich powierzchni ...
Eliminacja mostków termicznych - więźba
Drewniana więźba dachowa to świetny przykład tego, że materiał powszechnie ...
Jak budować dom by uniknąć mostków termicznych?
Ciepło szuka słabych miejsc w przegrodzie zewnętrznej (mostków termicznych), aby jak najłatwiej wydostać się na zewnątrz budynku. Przez pręt stalowy o powierzchni przekroju 1 cm2 ucieka w ciągu godziny kilkadziesiąt razy więcej ciepła, niż przez taką samą powierzchnię ściany z cegły, nie mówiąc już o ścianie ocieplonej dobrym materiałem izolacyjnym. Mostki cieplne potrafią zepsuć efekty ocieplenia przegród. Przyjrzyjmy się więc, czym są i skąd się biorą.
20 najczęstszych błędów popełnianych podczas ocieplania domu
Aby obniżyć koszty związane z ogrzewaniem domu, zdecydowanie warto zainwestować w jego ocieplenie. Zanim zabierzemy się za szukanie ekipy remontowej, do ocieplenia domu musimy porządnie się przygotować. Oto 20 najczęstszych błędów popełnianych podczas ocieplania domu.
Mostki termiczne - skąd się biorą, gdzie występują i na ile kłopotliwe będą poprawki
W starych domach, budowanych 20 lat temu i dawniej, mostków cieplnych często jest wiele. To efekt niestaranności wykonawców, ale również braku świadomości po stronie projektantów, inwestorów, kierowników budowy. Po prostu mostkami termicznymi nikt się za bardzo nie przejmował. Po latach nie wszystkie da się całkowicie wyeliminować. Jednak i tak wiele można poprawić. Żeby to zrobić, trzeba wiedzieć skąd się biorą, gdzie występują i na ile kłopotliwe będą poprawki.
Eliminacja mostków termicznych - stropy
Stropów pomiędzy ogrzewanymi do zbliżonej temperatury kondygnacjami się nie ociepla, bo nie ma to po prostu sensu. Co innego, jeżeli strop oddziela nieogrzewany strych lub piwnicę albo garaż.
Odnowienie elewacji wraz z ociepleniem ścian - formalności i zakres prac
Rozważając remont elewacji najlepiej od razu uwzględnić wykonanie dodatkowego ocieplenia, a najlepiej szerszego zakresu prac termomodernizacyjnych mających na celu zmniejszenie zapotrzebowania budynku na energię. Oszczędzanie, to nie tylko obwiązujący od lat trend, ale przede wszystkim ograniczenie kosztów ogrzewania budynku, co w naszym klimacie oznacza ok. 6 miesięcy opłat za ciepło.
Na jakie oznaczenia zwracać uwagę, kupując wełnę mineralną?
Wełna mineralna jest bardzo popularnym materiałem izolacyjnym w naszym kraju. Zdecydowanie dominuje przy ocieplaniu poddaszy i ścian szkieletowych. Jednak występuje również w odmianach przeznaczonych do ścian zewnętrznych, podłóg pływających i wielu innych.
Podpowiadamy, co należy wiedzieć, kupując styropian
Styropian to najpopularniejszy materiał ociepleniowy w kraju. Nic więc dziwnego, że producenci oferują go w wielu odmianach, różniących się izolacyjnością cieplną, wytrzymałością, odpornością na zawilgocenie itd. Podpowiadamy, co należy wiedzieć, kupując styropian – jak odszyfrować oznaczenia na opakowaniu i który rodzaj będzie najlepszy do konkretnego zastosowania.
Porównanie styropianu (EPS) i polistyrenu ekstrudowanego (XPS)
Doskonały materiał izolacyjny "do wszystkiego" nie istnieje. Każdy z tych dostępnych na rynku ma swoją specyfikę i sprawdza się najlepiej w nieco innych warunkach. W artykule porównujemy właściwości styropianu EPS i polistyrenu ekstrudowanego XPS.
Ile energii cieplnej ucieka do gruntu?
Wiele osób budujących domy energooszczędne uznaje, że izolacja ścian fundamentowych tylko od zewnątrz jest niewystarczająca. Przedstawiamy możliwości dostępne na rynku budowlanym.
Ile ciepła ucieka przez ściany zewnętrzne i jaki na to wpływ ma ich ocieplenie?
Warto się przyjrzeć ile właściwie ciepła ucieka w domu przez ściany zewnętrzne i jaki na to wpływ ma ich ocieplenie. Z naszego zestawienia wyraźnie widać, że wraz z poprawą ciepłochronności, oszczędności stają się coraz mniej odczuwalne.
Jak ocieplić poddasze?
Większość budujących dom Polaków wybiera taki z poddaszem użytkowym. Mieszkanie na poddaszu może być komfortowe, o ile zostanie ono prawidłowo ocieplone. Niestety, na tym etapie prac łatwo o błędy, za które później trzeba będzie słono zapłacić.
Jak dobrać odpowiedni materiał do ocieplenia domu?
Rola ocieplenia domu jest nie do przecenienia. Dobrze dobrana termoizolacja pozwoli bowiem znacznie obniżyć wydatki na ogrzewanie oraz podniesie komfort mieszkania.
Najczęściej podawana
stawka brutto:
stawka brutto:
Budowa 30 zł
Remont 30 zł
Jednostka miary: m²
Ostatnio zadane pytania na forum
styropian jaki szary czy biały i jaka grubość?
Przygotowanie podłoża pod izolację poziomą ściany
Przebudowa dachu z azbestu
Ostatnie tematy
Ostatnie posty
Najbardziej znane marki
ISOVER Stropmax z tytułem Produkt Roku 2018 dla Budownictwa
Nowatorskie rozwiązanie opracowane przez ISOVER - Stropmax 31 otrzymało tytuł Top Builder ...
Złoty Laur Konsumenta 2018 dla Termo Organiki w dwóch kategoriach
Termo Organika otrzymała najwyższe wyróżnienie "Złoty Laur Konsumenta 2018" w kategoriach ...
Polecamy