Budujemy Dom
Stan surowy / Termoizolacja / Aktualności

Fabryka Styropianu Arbet obchodzi 20-lecie istnienia

11 czerwca 2011, Darłówko, hotel Jan,  ponad dwustu pracowników Fabryki Styropianu Arbet zjedzie się świętować okrągłą, 20stą rocznicę działania fabryki.

Fabryka Styropianu Arbet obchodzi 20-lecie istnieniaWydarzenie wieńczy 20 lat produkcji styropianu a ARBECIE, dzięki czemu firma została jedną z najbardziej znanych marek w branży producentów materiałów termoizolacyjnych. Swój rozwój i obecną pozycję na rynku Fabryka zawdzięcza wiedzy i doświadczeniu swoich pracowników, strategii produkcji i otwartości na potrzeby rynku.

Po 20 latach konsekwentnych działań w branży termoizolacyjnej, Arbetowi zależy na tym, by uhonorować swoich pracowników, podziękować im za dotychczasową pracę. Wspólna zabawa nie jest niczym nowym, ta jednak będzie mieć szczególnie uroczysty charakter. Prócz rozrywek integracyjnych został przygotowany show w wykonaniu Roberta Rozmusa, wystawa fotograficzna na blokach styropianu, prezentacja historii styropianu w Polsce. Dyrekcja liczy na obecność prezydenta Koszalina, zaproszeni zostali też włodarze miejscowości, których mieszczą się pozostałe 4 fabryki Arbetu.

Historia

Fabryka Styropianu Arbet powstała w Koszalinie – tam została umiejscowiona główna siedziba firmy i tam rozpoczął działalność pierwszy zakład produkcyjny. W kolejnych latach Fabryka uruchamiała dalsze zakłady w różnych miejscach Polski.

W 1994 rozpoczęła produkcję druga fabryka w Golubiu-Dobrzynie (woj. kujawsko-pomorskie). W 1996 roku pod marką Arbetu zaczęła pracować fabryka w Gostyniu (woj. wielkopolskie). 2001 rok to uruchomienie fabryki w Jaśle. Piąta fabryka, w Przodkowie, powstała zaledwie 3 lata temu i jest najbardziej innowacyjnym zakładem Arbetu, a zarazem jedną z najnowocześniejszych fabryk
w Europie.

Pracownicy

W chwili obecnej Arbet zatrudnia ponad 220 osób.  Produkcja styropianu to specyficzna działalność, wymagająca uwagi i dbałości o powtarzalność parametrów. Doświadczenie wielu naszych pracowników, zwłaszcza tych związanych z zakładami a Golubiu-Dobrzyniu i Jaśle, sięga początków historii produkcji styropianu w Polsce. Podczas zbliżających się obchodów jubileuszu istnienia firmy siedmioro pracowników zostanie szczególnie uhonorowanych za wieloletnią pracę dla Arbetu.

W korporacjach podział ról często bywa boleśnie oczywisty: kadra zarządzająca i stanowiska kluczowe są obsadzane przez mężczyzn, stanowiska biurowe i produkcyjne są przeznaczane dla kobiet. Arbet nie różnicuje płac ani sposobu zatrudniania kierując się wiekiem lub płcią pracowników. Warto dodać, że sześć z siedmiu zasłużonych pracowników – to kobiety.

Produkt

Filozofią działania Arbetu jest dostarczanie Klientom produktu najwyższej jakości. To cel, do którego firma dąży od początku swojego istnienia. Prócz dążenia do osiągnięcia powtarzalnych, wysokich parametrów produktu, Arbet jest nastawiony na zapewnienie najlepszego na rynku serwisu dla klienta. Terminowe, szybkie dostawy, doradcze wspieranie kontrahentów przez przedstawicieli handlowych - to atrybuty firmy. Ma tu znaczenie również rozmieszczenie fabryk – dzięki temu, że działamy w pięciu odległych miejscach kraju jesteśmy w stanie być zawsze jak najbliżej klienta.

Parametry produktu wytwarzanego przez firmę ARBET przekraczają wymagania norm. Jakkolwiek produkcja styropianu wydaje się banalnie prosta, osiągnięcie wyrobu najwyższej próby zależne jest od wielu istotnych czynników. Najistotniejszą częścią produkcji jest kontrola jakości i ścisły nadzór technologiczny, co daje nam gwarancję osiągnięcia najlepszego materiału. ARBET opracował własny, wewnętrzny system indywidualnego sterowania jakością. Dzięki niemu zapewniamy   powtarzalność parametrów produktu, niezależną od miejsca produkcji styropianu.

Pod koniec 2004 roku Fabryka Styropianu Arbet uzyskała Certyfikat Systemu Zarządzania Jakością ISO 9001:2000 w zakresie produkcji i projektowania płyt styropianowych do dociepleń w budownictwie. Jednostką certyfikującą była firma TUV Polska.
Wdrożenie systemu zarządzania jakością pozwoliło nam zagwarantować najwyższy standard obsługi naszych partnerów handlowych na terenie całej Europy oraz niezmienną, wysoką jakość produktów.

Równocześnie z wdrożeniem systemu zarządzania jakością dostosowaliśmy nasze produkty do standardów europejskich, wprowadziliśmy ich oznaczenie znakiem CE, co pozwala na stosowanie naszych płyt styropianowych na całym rynku Wspólnoty Europejskiej.

Społeczności

Fabryka Styropianu ARBET wtapia się w społeczności lokalne, w których działa. Fabryki są blisko klientów, blisko pracowników, blisko miejscowych problemów. Arbet wielokrotnie wspierał inicjatywy non profit, jak na przykład budowę Ośrodka Rehabilitacji i Wypoczynku Dzieci Niepełnosprawnych w Chrząstówku, w pobliżu Przodkowa lub remonty w ośrodku  terapii dla osób z zaburzeniami kompulsywnymi. Akcje na rzecz niszowych działań kulturalnych zostały ujęte w projekt Arbet z Kulturą.

Jak do tej pory firma zaangażowała się we wsparcie działalności Bałtyckiej Szkoły Fotografii, była współorganizatorem objazdowej wystawy fotografii „Portret ze świata”, od lat „termoizoluje” znanych podróżników Romka i Jonasza Zańkę w trakcie ich wypraw po świecie. Novum w tego rodzaju aktywności Fabryki jest podjęcie decyzji o finansowaniu niezależnej twórczości literackiej. Jesienią, dzięki tej inicjatywie, ukazała się najnowsza książka Dariusza Bitnera, refleksyjna proza eseistyczna zatytułowana „Jesień w Szczecinie”.

Wyróżnienia

 • Złoty Kask na III Międzynarodowych Targach Budownictwa Mieszkaniowego Housebuilding'92 w Gdańsku
 • Pierwsza nagroda Ministra GPiB na IV Międzynarodowych Targach Budownictwa Mieszkaniowego Housebuilding'93 w Gdańsku
 • Złoty Kask na IV Międzynarodowej Wystawie Specjalistycznej EUROBUILD'95 w Warszawie 
 • Złoty medal Ministra Budownictwa "Zasłużony dla Budownictwa i Przemysłu Materiałów Budowlanych'96"
 • W 2004 roku pierwsze miejsce wśród najlepszych firm województwa Zachodniopomorskiego w rankingu prowadzonym przez Rzeczpospolitą („Dobra Firma Zachodniopomorska”)."Gazela Biznesu" za 2004 rok. 
 • W roku 2008 tytułu Diament Forbesa, nadawanego najbardziej dynamicznie rozwijającym się polskim przedsiębiorstwom przez prestiżowe wydawnictwo FORBES. Firmy uzyskują tytuł po spełnieniu surowych wymogów, dotyczących parametrów finansowych.
 • W maju 2010 roku Fabryka Styropianu ARBET została wyróżniona tytułem Gepard Biznesu za dynamiczny wzrost wartości rynkowej.
 • Wyróżnienie dla produktu GRAFIT EPS 032, styropianu o podwyższonych parametrach izolacyjnych, podczas 20-tych Międzynarodowych Targów Budowlanych BUD-GRYF oraz 15-tych Targów Energii Konwencjonalnej i Odnawialnej ENERGIA w Szczecinie. Oceny dokonywali pracownicy naukowi z Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego.


Firma powiązana: Arbet
aktualizacja: 2012-12-10

Dodaj komentarz

Zdaniem naszych Czytelników

Kupowałem ten styropian już kilkanaście lat temu to dobrze zrobiony produkt.

animus

05 Cze 2011, 08:09

Chcesz wiedzieć więcej - zajrzyj na Forum.BudujemyDom.pl

Zobacz też:

ISOVER zaprasza do udziału w konkursie fotograficznym
ISOVER zaprasza do udziału w konkursie fotograficznym Producent izolacji marka ISOVER zaprasza klientów indywidualnych i wykonawców do udziału w konkursie fotograficznym "Mój Dom pełen ciepła", ...
Rekorodowe IV Europejskie Forum ETICS w Warszawie
Rekorodowe IV Europejskie Forum ETICS w Warszawie 5 października 2017 r. Warszawa gościła IV Europejskie Forum ETICS, jedno z kluczowych tegorocznych wydarzeń branży budowlanej w Polsce. ...
Politechnika Warszawska oraz Termo Organika razem dla czystego powietrza
Politechnika Warszawska oraz Termo Organika razem dla czystego powietrza 23 października 2017 r. podczas konferencji prasowej w Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej zaprezentowano ...
Najbardziej znane marki
Wełna mineralna - ranking rozpoznawalności firm i produktów
Ocieplenia - ranking rozpoznawalności firm i produktów

Czytaj na tabletach gratis
Czas na Wnętrze Budujemy Dom T3 Młody Technik
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

 • Polecamy również
  Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Budujemy Dom
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Budujemy Dom".
W każdy czwartek otrzymasz darmowy
poradnik budowlany, a w nim:
 • aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
 • porady budowlane,
 • najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl,
 • zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie
  w pełnej wersji.

Czas na wnętrze