Budujemy Dom
Stan surowy / Termoizolacja / Aktualności

Nowa fabryka styropianu Termo Organika w Rypinie

Termo Organika uruchomiła w Rypinie nowy zakład produkcyjny. Fabryka wyposażona jest w nowoczesną, w pełni zautomatyzowaną, bezodpadową  linię do produkcji nowej generacji  pomarańczowych styropianów z pigmentowym filtrem ochronnym.

Nowa fabryka styropianu Termo Organika w RypiniePrzewidywana wielkość produkcji styropianu mieści się na poziomie 300.000 m3 rocznie.  Pomarańczowe styropiany wytwarzane są w unikalnym procesie zbliżonym  do mikroenkapsulacji*. Podczas złożonego procesu produkcyjnego standardowe płyty wzbogacane są m.in. w pigmentowy filtr ochronny.  

Płyty wytworzone w ten sposób mają dodatkowe właściwości fizyko – chemiczne, oczywiście przy zachowaniu zalet tradycyjnego styropianu - mówi Jerzy Pasternak z Termo Organiki –  Produkowany w naszej fabryce pomarańczowy styropian jest bardziej odporny na działanie promieni ultrafioletowych UV,  klej lepiej przylega do jego powierzchni,  a to podnosi trwałość i odporność izolacji budynku.

Ekologiczna produkcja – ekologiczny styropian

Park maszynowy rypińskiej fabryki pozwala  na wytwarzanie ekologicznego styropianu EKO,  w którego skład wchodzą tylko przyjazne środowisku dodatki uniepalniające wykorzystywane do tej pory m.in. w przemyśle tekstylnym, meblowym czy samochodowym.  Ten innowacyjny produkt wyprzedza obowiązujące dziś surowe wymogi w Unii Europejskiej i nie ma żadnego odpowiednika na polskim rynku.

Wszystkie styropiany produkowane w Rypinie wytwarzane są z surowców renomowanych dostawców. Fabryka posiada wszystkie niezbędne zezwolenia z zakresu ochrony środowiska, natomiast sam proces produkcji styropianu jest bezściekowy i bezodpadowy, zatem przyjazny środowisku.

Laboratorium i znak jakości TOQ

Dbając o najwyższą jakość swoich produktów Termo Organika nową fabrykę, tak samo jak pozostałe zakłady produkcyjne, wyposażyła w laboratorium badawczo-kontrolne. Laboratorium w Rypinie bada wszystkie decydujące o  jakości styropianu parametry: współczynnik przewodzenia ciepła, naprężenia ściskające przy 10% odkształceniu, wytrzymałość na zginanie i rozciąganie, wymiary liniowe, reakcję na ogień, nasiąkliwość wodą. Wyspecjalizowani pracownicy na bieżąco kontrolują parametry styropianu, a  zakład produkcyjny opuszcza materiał doskonałej jakości, spełniający wysokie wymagania określone w europejskich normach.

Wszystkie styropiany z rypińskiej fabryki oznaczone zostały znakiem jakości TOQ (Termo Organika Quality). Ten znak jakości  ułatwia klientom wybór styropianu o wysokich parametrach użytkowych oraz sprawdzonej renomie.  TOQ  zaświadcza o tym , że produkt przeszedł wielopoziomową kontrolę prowadzoną zarówno przez producenta, jak i przez zewnętrzne laboratoria Instytutu Techniki Budowlanej.

* Mikroenkapsulacja - Proces powlekania powierzchni rozdrobnionych cząstek jednej substancji przez inną substancję. Materiał powlekający ma zwykle inne własności fizyczne i chemiczne od substancji powlekanej. Proces mikroenkapsulacji prowadzi do wytworzenia produktu kompozytowego - mikrokapsułki, złożonej z rdzenia w powłoce. Średnice mikrokapsułek zawierają się w przedziale od jednego do kilkuset mikrometrów. Mikroenkapsulację stosuje się wtedy, gdy korzystna jest zmiana niektórych właściwości fizycznych gotowego produktu, umożliwiająca jego zastosowanie w określonym przypadku. Zarówno kształty cząstek jak i proporcje ilości powłoki i rdzenia są rozmaite.

 

Firma powiązana: Termo Organika
aktualizacja: 2011-10-17

Dodaj komentarz

Zobacz też:

ISOVER zaprasza do udziału w konkursie fotograficznym
ISOVER zaprasza do udziału w konkursie fotograficznym Producent izolacji marka ISOVER zaprasza klientów indywidualnych i wykonawców do udziału w konkursie fotograficznym "Mój Dom pełen ciepła", ...
Rekorodowe IV Europejskie Forum ETICS w Warszawie
Rekorodowe IV Europejskie Forum ETICS w Warszawie 5 października 2017 r. Warszawa gościła IV Europejskie Forum ETICS, jedno z kluczowych tegorocznych wydarzeń branży budowlanej w Polsce. ...
Politechnika Warszawska oraz Termo Organika razem dla czystego powietrza
Politechnika Warszawska oraz Termo Organika razem dla czystego powietrza 23 października 2017 r. podczas konferencji prasowej w Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej zaprezentowano ...
Najbardziej znane marki
Wełna mineralna - ranking rozpoznawalności firm i produktów
Ocieplenia - ranking rozpoznawalności firm i produktów

Czytaj na tabletach gratis
Czas na Wnętrze Budujemy Dom T3 Młody Technik
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Budujemy Dom
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Budujemy Dom".
W każdy czwartek otrzymasz darmowy
poradnik budowlany, a w nim:
  • aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
  • porady budowlane,
  • najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl,
  • zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie
    w pełnej wersji.

Czas na wnętrze