Budujemy Dom
Stan surowy / Termoizolacja / Aktualności

Styropian Termo Organika ze znakiem jakości TOQ

Artykuł na: 4-5 minut
Termo Organika przedstawiła swój rozbudowany i rygorystyczny system kontroli jakości. To właśnie ten system pozwala największemu polskiemu producentowi styropianu od lat utrzymywać  Rekomendacje Techniczne i Jakości ITB.

Produkty firmy od lat uzyskują pozytywne wyniki w testach jakości na losowo pobieranych z rynku próbkach. Od września wszystkie produkty Termo Organiki oznaczone zostały znakiem TOQ (Termo Organika Quality),  który zaświadcza  o spełnieniu przez styropian Termo Organiki 14 punktów decydujących o jakości finalnego produktu.

 

Właściwości materiałów do izolacji budowlanej są określone i opisywane  przez europejskie normy, w których dokonano m.in. klasyfikacji odmian, określono ich przeznaczenie oraz wymagania.  Niestety, mimo wysokich wymagań normowych na polski rynek wprowadzane są materiały izolacyjne o innych niż deklarowane parametrach. Zaawansowany i niespotykany u innych producentów reżim technologiczny w połączeniu z fachową kontrolą jakości pozwolił firmie wypracować własny, wysoki standard jakościowy.

TOQ - Termo Organika Quality TOQ - Termo Organika Quality

W celu zapewnienia klientom komfortu łatwego i prostego zakupu styropianu o prawdziwych właściwościach Termo Organika opracowała system kontroli jakości i wprowadziła znak jakości TOQ Termo Organika Quality, znacząc nim wszystkie swoje produkty. Znak TOQ wyróżnia produkty Spółki na rynku budowlanym, na którym według szacunków ekspertów może znajdować się znaczna liczba materiałów niespełniających deklarowanych parametrów.

Znak jakości TOQ to nie nagroda, czy laur, to konkretny zestaw czynności kontrolnych i weryfikacji produktu, które pokazują klientowi, w jaki sposób Termo Organika osiąga wyjątkową, powtarzalną jakość swoich produktów – mówi Krzysztof Krzemień z Termo Organiki.- Piramida jakości TOQ pozwala klientowi zrozumieć jakie konkretne kroki podjęła firma, by styropian trafiający do klienta cechowała najwyższa możliwa obecnie do osiągnięcia jakość.

Piramida jakości TOQ

Piramida jakości TOQ opisuje szereg systematycznych działań i procedur kontrolnych,  którymi objęte są wszystkie produkty Termo Organiki. Spełnienie tych wszystkich poziomów  gwarantuje najwyższy osiągalny poziom jakości. Tylko produkty, które przeszły całą skomplikowaną procedurę kontrolną i weryfikację zewnętrzną wyrażoną certyfikatami i rekomendacjami  Instytutu Techniki Budowlanej otrzymują znak jakości TOQ.

Na rynku materiałów budowlanych większość producentów ogranicza kontrole jakości tylko do tych podstawowych, do których zmuszają ich przepisy. To wymagane minimum – podstawa piramidy jakości - najczęściej jednak nie wystarcza, czego dowodem jest mnogość słabych produktów na polskim rynku.

Wszystkie elementy systemu jakości TOQ spełniają w Polsce  produkty Termo Organiki.  Na przykład styropiany Termo Organiki jako jedyne na rynku posiadają rekomendacje techniczne i jakości RTQ Instytutu Techniki Budowlanej (ITB) nieprzerwanie od 2008 r. Co ważne podkreślenia, firma chcąca uzyskać tego typu gwarancje jakości wyraża zgodę na niezapowiedziany zakup dowolnej partii styropianu, w dowolnym miejscu i czasie na terenie kraju, która następnie musi przejść pozytywnie szczegółową kontrolę oraz testy w specjalistycznych laboratoriach ITB.            

 

Szczegółowy opis piramidy jakości TOQ

 

•    Podstawowa kontrola jakości obowiązująca wszystkie firmy
1. Zakłady produkcyjne posiadają Zakładową Kontrolę Produkcji
2. Produkty zostały przebadane i posiadają aktualne badania typu ITT
3. Produkty posiadają deklaracje zgodności z normą europejską PN EN 13163
4. Produkty znakowane są znakiem CE

•    Własne laboratoria kontrolujące jakość
5.  Fabryki Termo Organiki posiadają kompletnie wyposażone laboratoria
6.  Urządzenia w laboratoriach mają aktualne badania homologacyjne
7. Szef działu kontroli posiada certyfikat kompetencji, wydany przez ITB

•    Certyfikaty i rekomendacje ITB
8.  Produkty Termo Organiki objęte są dobrowolnym certyfikatem zgodności ITB
9. Produkty posiadają rekomendacje techniczne ITB
10. Produkty są wytwarzane wyłącznie z surowców renomowanych producentów

•    Pozytywne rekomendacje ITB – ważne przez co najmniej 3 kolejne lata
11. Produkty spółki objęte są dobrowolną Rekomendacją Techniczną ITB od 5 lat
12. Produkty spółki objęte są dobrowolną Rekomendacją Techniczną i Jakości RTQ ITB od 3 lat
13. Produkty Termo Organiki są pod stałą kontrolą ITB, a badania kontrolne przeprowadzane są na próbkach losowo pobieranych z rynku
14. Produkty Termo Organiki przeszły wszystkie badania kontrolne w ramach RTQ w ostatnich 3 latach

 

Firma powiązana: Termo Organika
aktualizacja: 2011-10-20

Dodaj komentarz

Produkt URSA PUREONE 31 z nagrodą TOPBUILDER 2018
Produkt URSA PUREONE 31 z nagrodą TOPBUILDER 2018 Nagroda TOPBUILDER 2018 to wyróżnienie przyznawane przez redakcję miesięcznika Builder i Kapitułę Wyróżnień TOPBUILDER za najlepsze ...
Jubileusz 15-lecia Stowarzyszenia na Rzecz Systemów Ociepleń
Jubileusz 15-lecia Stowarzyszenia na Rzecz Systemów Ociepleń W roku 2018 Stowarzyszenie na Rzecz Systemów Ociepleń (SSO) obchodzi jubileusz 15-lecia pracy dla polskiej branży ociepleń. Organizacja, ...
ISOVER Stropmax z tytułem Produkt Roku 2018 dla Budownictwa
ISOVER Stropmax z tytułem Produkt Roku 2018 dla Budownictwa Nowatorskie rozwiązanie opracowane przez ISOVER - Stropmax 31 otrzymało tytuł Top Builder 2018 w kategorii "Produkt Roku dla Budownictwa". ...
topowe produkty

HYDROBEST - system natryskowej izolacji polimocznikowej

Hydrobest to natryskiwana, bezspoinowa folia hydroizolacyjna stosowana w przemyśle. Hydrobest jest dwuskładnikowym polimocznikiem (polyurea) wykorzystywanym głównie jako zabezpieczenie hydroizolacyjne i antykorozyjne. Jest wysoce odporny na przyspieszone starzenie atmosferyczne, termiczne i cechuje się dużą odpornością chemiczną.
Najbardziej znane marki
Wełna mineralna - ranking rozpoznawalności firm i produktów
Ocieplenia - ranking rozpoznawalności firm i produktów

Budujemy Dom 5/2018

W majowym miesięczniku publikujemy teksty dotyczące - kominów, tarasów wraz z ich zadaszeniem oraz oświetlenia zewnętrznego. Decydując się na budowę...

Tylko 9,95 zł

Czytaj na tabletach gratis
Czas na Wnętrze Budujemy Dom T3 Młody Technik
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Budujemy Dom
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Budujemy Dom".
W każdy czwartek otrzymasz darmowy
poradnik budowlany, a w nim:
  • aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
  • porady budowlane,
  • najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl,
  • zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie
    w pełnej wersji.

Czas na wnętrze