Budujemy Dom
Stan surowy / Termoizolacja / Topowe produkty

ROCKWOOL: Produkty izolacyjne ze skalnej wełny mineralnej ARTYKUŁ PROMOCYJNY

Skalna wełna ROCKWOOL stosowana jest jako izolacja termiczna, akustyczna oraz ognio­chronna w budownictwie mieszkaniowym, użyteczności publicznej, komercyjnym oraz przemysłowym. Produkty ze skalnej wełny ROCKWOOL służą poprawie parametrów izo­lacyjnych dachów płaskich i skośnych, ścian zewnętrznych i wewnętrznych, podłóg, stro­pów oraz kominków.

ROCKWOOL: Produkty izolacyjne ze skalnej wełny mineralnej

Skalna wełna ROCKWOOL - zalety

Wełna skalna to materiał, który zapewnia komfort termiczny wnętrz przez cały rok. Dobrze zaizolowane ściany zapewniają małe straty ciepła oraz zmniejszenie wydatków na ogrzewanie zimą, a latem zabezpieczają przed przegrzaniem. Dobrze zaizolowane ściany to także stabilność temperatury wewnątrz budyn­ków a ta - przekłada się wprost na odczuwalny komfort termiczny. Wytworzona z naturalnej skały wełna ROCKWOOL nie pali się, nie roz­przestrzenia ognia i wytrzymuje temperatury nawet do 1000°C.

Zastosowanie izolacji z wełny ROCKWOOL, oznacza cenny czas na akcję ratow­niczą, przy jednoczesnej ochronie konstrukcji budynku. Zastosowanie skalnej wełny w budyn­ku pozwala poprawić poziom bezpieczeństwa pożarowego, co ma wpływ z jednej strony na zdrowie jego mieszkańców, z drugiej na trwałość i bezpieczeństwo konstrukcji w sytuacji pożaru.

Rockwool: Produkty izolacyjne ze skalnej wełny mineralnej

Skalna wełna ROCKWOOL nie tylko świetnie izoluje termicznie, lecz także pomaga odizolować się od niechcianych dźwięków, zapewniając komfort akustyczny pomieszczeń. Odpowiednio zastosowana zarówno w przypad­ku ścian zewnętrznych, jak i poddaszy i ścian działowych, pozwala wyciszyć pomieszczenie od niechcianych dźwięków z zewnątrz, dźwięków powstałych wewnątrz od instalacji i urządzeń, jak również od dźwięków generowanych przez człowieka, czyli dźwięków uderzeniowych i powietrznych.

Skalna wełna ROCKWOOL jest odporna na wilgoć. Dzięki właściwościom hydrofobowym (jest trudnozwilżalna, czyli woda spływa po powierzchni wełny, nie wnikając do wnętrza) nie chłonie wilgoci z powietrza (ma znikomą wilgotność sorpcyjną). Ze względu na zaburzoną strukturę włókien, skalna wełna zachowuje trwałość kształtu przy jednoczesnej elastyczności. Dzięki temu w trakcie montażu można ją dobrze wpasować w konstrukcję.

Rockwool: Produkty izolacyjne ze skalnej wełny mineralnej Produkty ROCKWOOL zachowują stabilność wymiarową. Dzięki większej gęstości i mniejszej kompresji zachowują swoją grubość, nie osiadają, nie kurczą się i nie tracą swoich właściwości nawet przy zmiennych warunkach atmosferycznych i po wielu latach użytkowania. Dodatkowo wełna skalna charakteryzuje się bardzo niskim opo­rem dyfuzyjnym - innymi słowy - jest wysoce paroprzepuszczalna. Dzięki temu para wodna może swobodnie wydostawać się z przegrody na zewnątrz budynku. Dlatego wewnętrzne warstwy ścian nie są zawilgocone i nie stanowią pożywki dla rozwoju pleśni i grzybów, zaś konstrukcje (np. drewno poddasza) nie są narażone na zniszcze­nie.

Podczas prac murarskich duże ilości wody zawarte w zaprawach, czy klejach potrzebują czasu na odparowanie. Stosowanie materiału izolacyjnego, który jest wysoce paroprzepusz­czalny pozwala w naturalny sposób odparo­wać wodę nawet po zamontowaniu ocieplenia na ścianie.

Rockwool: Produkty izolacyjne ze skalnej wełny mineralnej

Energooszczędne ocieplenie budynku według Standardu ROCKWOOL
Ocieplenie ścian zewnętrznych
 1. Ściana dwuwarstwowa System ECOROCK FF 25 cm
 2. Ściana szkieletowa SUPERROCK  

Ocieplenie podłogi
 3. Podłoga na gruncie na podkładzie betonowym  STEPROCK HD lub STEPROCK HD4F  15 cm
 4. Podłoga na stropie na podkładzie betonowym  5 cm
 5. Podłoga na gruncie na legarach  SUPERROCK   15 cm
   Ocieplenie poddasza 
 6. Poddasze użytkowe TOPROCK SUPER, SUPERROCK
(dwie warstwy)
i SYSTEM System ROCKTECT
  35 cm
 7. Strop nad poddaszem użytkowym
 8. Dach skośny - izolacja nakrokwiowa TOPROCK SUPER i SUPERROCK,
grubość w zależności
od rozwiązania dachu
   Izolacja akustyczna ścian działowych
 9. Ściana działowa  ROCKSONIC SUPER lub ROCKTON  7-10 cm
     Izolacja akustyczna kominków
 10. Kominek  FIREROCK  2,5-3 cm
Logo Rockwool ROCKWOOL POLSKA Sp z o.o.
ul. Kwiatowa 14, 66-131 Cigacice
Tel. 68 38 50 250
E-mail: rockwool@rockwool.pl
www.rockwool.pl
aktualizacja: 2017-07-20
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Budujemy Dom
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Budujemy Dom".
W każdy czwartek otrzymasz darmowy
poradnik budowlany, a w nim:
  • aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
  • porady budowlane,
  • najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl,
  • zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie
    w pełnej wersji.

Czas na wnętrze