Budujemy Dom
Stan surowy / Termoizolacja / Artykuły

Styropian - zmiana cen w 2017 roku ARTYKUŁ PROMOCYJNY

Ceny styropianu na polskim rynku podlegają bardzo dużym wahaniom. Dowodzi tego analiza rynku przeprowadzona w 2017 roku.

Styropian - zmiana cen w 2017 roku

Styropian to najpopularniejszy materiał izolacyjny stosowany w budownictwie. Planując termomodernizację lub ocieplenie budynku warto prześledzić, jak kształtowały się jego ceny na przestrzeni ostatnich miesięcy. Nie daje to co prawda stuprocentowej gwarancji, że trendy będą się powtarzać, niemniej jednak można zyskać wiedzę, dzięki której da się sporo zaoszczędzić.

W analizie wzięto pod uwagę cenę sprzedaży hurtowej (dostawy od 30 m³) flagowych styropianów grafitowych kilku wiodących graczy na polskim rynku:  Austrotherm Fassada Premium, Swisspor Lambda Max Fasada oraz Termo Organika Termonium Plus Fasada.

Porównując średnią cenę sprzedaży styropianu w Polsce w minionych latach warto zwrócić uwagę, iż do tej pory najatrakcyjniejsza oferta pojawiała się w okresie styczeń - luty. Rok 2016 był czasem stabilizacji cen. Wahania nie przekraczały 5%, aż do początków grudnia, gdy niespodziewanie trend przyjął postać wzrostową, wytracając prędkość dopiero w połowie lutego.

Zaplanowanie zakupu w najbardziej korzystnym momencie pozwoli zaoszczędzić znaczne środki. Dość powiedzieć, że analizowanym okresie cena popularnego styropianu grafitowego EPS 031 wahała się w granicach ok. 180-230 zł/m³. Różnica w wydatkach sięgająca blisko 25% ma znaczenie dla każdego inwestora.

Ceny styropianu zależą od wielu czynników - cen ropy, kursu dolara, euro, podaży i popytu na rynku oraz polityki handlowej producentów. Jako fachowcy, zajmujący się tą tematyką na co dzień, wnikliwie obserwujemy trendy i wyciągamy wnioski. Obserwuj trendy na stronie naszego bloga zmiana cen styropianu.

W naszym sklepie dostępne są także profesjonalne, specjalnie dobrane dla naszych klientów materiały potrzebne do montażu płyt, takie jak klej do styropianu, siatka oraz tynk strukturalny. Gwarantujemy najlepsze produkty na elewację oraz dach płaski z gwarancją producenta nawet do 26 lat.

Zapraszam do współpracy
mgr inż. Tomasz Lingo
Właściciel sklepu internetowego
www.HurtowniaStyropianu.pl

aktualizacja: 2017-12-15

Dodaj komentarz

Zdaniem naszych Czytelników

Artykuł promocyjny - wszystko w temacie. Wyciąganie wniosków po analizie cen zaprzyjaźnionych dostawców - producentów.

Gość ....

08 Sty 2018, 15:02

52 minuty temu, Gość Hurtownia Styropianu napisał: No i mamy wyprzedaż styropianów grafitowych w Termo Organice. Nie tylko u tego producenta   53 minuty temu, Gość Hurtownia Styropianu napisał: Raczej taniej już nie będzie. gdybać ...

Takiowaki

08 Sty 2018, 14:00

No i mamy wyprzedaż styropianów grafitowych w Termo Organice. Raczej taniej już nie będzie.

Gość Hurtownia Styropianu

08 Sty 2018, 13:05

Pokaż wszystkie komentarze Chcesz wiedzieć więcej - zajrzyj na Forum.BudujemyDom.pl

Zobacz też:

Zadaj pytanie naszemu ekspertowi
 
Aplikacja ISOVER - pomocne narzędzie dla wykonawcy i inwestora
Aplikacja ISOVER - pomocne narzędzie dla wykonawcy i inwestora Dzięki wielofunkcyjnej aplikacja ISOVER PL profesjonalista - wykonawca, doradca techniczny czy handlowiec - sprawnie dokona obliczeń technicznych, ...
Nowy zakład produkcji płyt styropianowych Styropmin w Zielonej Górze
Nowy zakład produkcji płyt styropianowych Styropmin w Zielonej Górze Styropmin - producent styropianu - uruchomił nowy zakład produkcji płyt styropianowych, który znajduje się w Zielonej Górze na terenie ...
Fasada Roku 2017 na ostatniej prostej
Fasada Roku 2017 na ostatniej prostej Coraz mniej czasu pozostało architektom, inwestorom i wykonawcom, by stanąć do walki o tytuł Fasady Roku 2017, 10 tys. zł oraz pewne miejsce ...
Najbardziej znane marki
Wełna mineralna - ranking rozpoznawalności firm i produktów
Ocieplenia - ranking rozpoznawalności firm i produktów
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Budujemy Dom
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Budujemy Dom".
W każdy czwartek otrzymasz darmowy
poradnik budowlany, a w nim:
  • aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
  • porady budowlane,
  • najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl,
  • zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie
    w pełnej wersji.

Czas na wnętrze