Budujemy Dom

Styropian najtańszy od ponad roku! ARTYKUŁ PROMOCYJNY

Artykuł na: 4-5 minut

Szóstego grudnia Termo Organika obniża po raz kolejny w tym roku cenę styropianów. Lada dzień spodziewać się można spadków cen wyrobów pozostałych producentów. Tym samym cena styropianu grafitowego uzyskuje najniższą wartość od ponad roku. Staje się więc niezwykle atrakcyjna. Patrząc w przyszłość trudno być optymistą. Wzrost cen paliw oraz energii elektrycznej nie wróżą niskich cen materiałów budowlanych w 2019 roku. Być może wartość produktów z polistyrenu spienionego nie wróci już nigdy do tego poziomu.

Styropian najtańszy od ponad roku!

Zmiana cen styropianu w 2018 roku

Rok 2018 zaczął się utrzymaniem dość wysokich cen z jesieni 2017 roku, blisko o 10% większych niż obecnie. Następnie po otwarciu sezonu w kwietniu ceny niespodziewanie złapały tendencję zniżkową.

Maj 2018, zarząd firmy Swisspor zdecydował się na zdobywanie udziału w rynku styropianów grafitowych. Stąd kontynuacje obniżki i promocja od czerwca do sierpnia przede wszystkim na takie produkty grafitowe jak: Swisspor Lambda Plus Fasada 032 - HIT sezonu 2017/18 oraz Swisspor Lambdę White. W ten sposób firma ta utrzymuje pozycję lidera w sprzedaży płyt grafitowych w Polsce. Duża liczba pozytywnych opinii w sieci internet potwierdza jakość styropianów tego producenta.

Termo Organika i Austrotherm zgodnie podnoszą ceny w czerwcu i utrzymują je na tym poziomie aż do końca wakacji. Wtedy na rozpoczęcie sezonu jesiennego zapotrzebowanie na styropian jest tak duże, że wszyscy producenci decydują się na sporą, skokową podwyżkę na początku września.

To, że ceny wywindowano zbyt wysoko widać już w październiku. Termo Organika oraz Austrotherm lecą ostro w dół, Swisspor dokonuje także korekty. Po raz drugi w 2018 roku mamy do czynienia z tendencją spadkową, która trwa aż do końca 2018 roku.

Styropian grafitowy

Od początku pojawienia się na rynku w Polsce produktów z grafitowego polistyrenu zaobserwować można "problemy" z tym rodzajem materiału. Ciemny kolor powoduje znaczne nagrzewanie się płyt podczas montażu, a co za tym idzie duże naprężenia wewnętrzne. Można ich uniknąć w prosty sposób. Zabezpieczając płyty przed promieniowaniem słonecznym siatkami maskującymi. Siatki na rusztowaniach powodują rozproszenie światła i znacznie ułatwiają pracę z tego typu materiałem. Osłony nie są konieczne przy zastosowaniu Swisspor Lambdy White, produktu który już na etapie produkcji zabezpieczony jest wierzchnią białą warstwą EPS.

Tzw. "problemy ze styropianem grafitowym" nie odstraszają fachowców, którzy to w 2018 roku zakupili rekordową ilość tego rodzaju styropianu. Cena styropianu grafitowego jest rekordowo niska. To w tym roku styropian grafitowy 032-033 jest tańszy od styropianu białego o lambdzie 039-038.

Gdy już kupicie styropian grafitowy pamiętajcie o odpowiednim przygotowaniu podłoża, odpowiednim kleju do tego styropianu oraz prawidłowej jego aplikacji na płytę. Dla pewności zakołkuj elewację stosując dyble wraz z zaślepkami. Nie zapominaj o montażu siatek osłonowych na rusztowaniu lub pod okapem. Zyskaj na późniejszych mniejszych kosztach ogrzewania domu. Dokonując zakupów w sklepie internetowym HurtowniaStyropianu.pl zyskujesz bardzo dobre ceny oraz fachową obsługę doradców technicznych z uprawnieniami budowlanymi.

Hurtowniastyropianu.pl - oddziały:


zapraszam na zakupy
mgr inż. Tomasz Lingo
właściciel sklepu internetowego
tel. 513 092 032
HurtowniaStyropianu.pl

aktualizacja: 2018-12-07

Dodaj komentarz

Zadaj pytanie naszemu ekspertowi
 
 
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Wystartowała specjalna edycja programu Mistrzowie Izolacji ISOVER
Wystartowała specjalna edycja programu Mistrzowie Izolacji ISOVER Program partnerski Mistrzowie Izolacji to kolejna inicjatywa ISOVER skierowana do firm wykonawczych. W tym roku marka obchodzi 25-lecie obecności ...
Nowa aplikacja AntySmog od ROCKWOOL
Nowa aplikacja AntySmog od ROCKWOOL Firma ROCKWOOL Polska stworzyła darmową aplikację ROCKWOOL AntySmog, która przeprowadza symulacje korzyści, jakie przynosi ocieplenie domu.
Styczniowe targi BAU 2019 i premiera produktu Schöck Isolink typ TA-S
Styczniowe targi BAU 2019 i premiera produktu Schöck Isolink typ TA-S BAU to światowe targi architektury oraz materiałów i systemów stosowanych w budownictwie. Ich kolejna edycja odbędzie się w dniach 14-19 ...

Na co zwracać uwagę stosując polistyren ekstrudowany XPS?

Podczas stosowania XPS należy pamiętać o kilku podstawowych zasadach:

polecane produkty i technologie

HYDROBEST - system natryskowej izolacji polimocznikowej

Hydrobest to natryskiwana, bezspoinowa folia hydroizolacyjna stosowana w przemyśle. Hydrobest jest dwuskładnikowym polimocznikiem (polyurea) wykorzystywanym głównie jako zabezpieczenie hydroizolacyjne i antykorozyjne. Jest wysoce odporny na przyspieszone starzenie atmosferyczne, termiczne i cechuje się dużą odpornością chemiczną.
Najbardziej znane marki
Wełna mineralna - ranking rozpoznawalności firm i produktów
Ocieplenia - ranking rozpoznawalności firm i produktów

Budujemy Dom 11-12/2018

Tradycyjnie nasze ostatnie wydanie w roku poświęcone jest remontom i modernizacjom. Informacje zawarte w artykułach przydadzą się przede wszystkim...

Tylko 9,95 zł

Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Dom Energooszczędny Vademecum ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Przeczytaj najnowsze wydanie magazynu Budujemy Dom
Magazyn BudujemyDom
Zamów cotygodniowy poradnik
Cotygodniowy poradnik
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany, a w nim:
- aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
- porady budowlane,
- najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl
i odbierz prezent
Odbierz prezent
Zapisz się do bezpłatnego poradnika BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Czas na Wnętrze".