Budujemy Dom
Stan surowy / Termoizolacja / Aktualności

Naturalnie brązowa... naturalna wełna mineralna nowej generacji

Firma Knauf Insulation – jeden z wiodących i najszybciej rozwijających się producentów materiałów izolacyjnych - wprowadza do sprzedaży naturalną wełnę mineralną nowej generacji, wyprodukowaną przy użyciu innowacyjnej ECOSE® Technology.

Nowa, naturalna wełna mineralna zasadniczo różni się od tradycyjnych materiałów izolacyjnych - jest wytwarzana przy wykorzystaniu opatentowanej, wolnej od formaldehydu technologii łączenia włókien. Innowacyjna technologia bazuje na szybko odnawialnych surowcach zamiast ropopochodnych substancji chemicznych.

Naturalnie brązowa... naturalna wełna mineralna nowej generacji

Wełna mineralna nowej generacji w ECOSE® Technology to wielkie osiągnięcie w zakresie zrównoważonego rozwoju w budownictwie, dzięki wykorzystaniu technologii produkcji wolnej od formaldehydu i fenolu. W porównaniu z tradycyjną wełną mineralną nowe produkty nie tylko zapewniają lepszą jakość powietrza wewnętrznego, ale również poprawiają charakterystykę środowiskową budynków, w których są zastosowane. Dla osób, które chcą mieszkać w zgodzie z naturą, wełna mineralna w ECOSE® Technology jest najlepszym wyborem.

Czym jest ECOSE® Technology?

ECOSE® Technology to innowacyjna, wolna od formaldehydu biotechnologia łączenia włókien, bazująca na naturalnych komponentach, wykorzystująca szybko odnawialne surowce zamiast ropopochodnych substancji chemicznych.
Nowa technologia przyczynia się do obniżenia energii skumulowanej produktu i spełnia wysokie wymagania zrównoważonego rozwoju w budownictwie. ECOSE® Technology jest chroniona wieloma patentami na całym świecie.

Wełna mineralna w ECOSE® Technology wyróżnia się naturalnym wyglądem. W wyniku zastosowania innowacyjnego spoiwa powstaje izolacja o naturalnie brązowym kolorze bez dodatku sztucznych barwników i substancji rozjaśniających. Opakowanie wełny mineralnej nowej generacji w ECOSE® Technology jest transparetne, dzięki czemu widoczna jest naturalna barwa produktu.

Wprowadzenie wełny mineralnej nowej generacji na polski rynek

Firma Knauf Insulation wprowadziła już nową wełnę mineralną na rynek amerykański i brytyjski. W lipcu 2009 r. produkt zostanie wprowadzony w Polsce, jak również innych krajach Europy. – Odbiorcy zareagowali bardzo entuzjastycznie na innowacyjny materiał, nawet w krajach, w których obserwuje się spowolnienie wzrostu w branży budowlanej - mówi Jana Nedasová, Dyrektor Marketingu firmy Knauf Insulation w Europie Wschodniej. - Architekci są pozytywie nastawieni do nowych, przyjaznych dla środowiska materiałów, które zaspokajają rosnące zapotrzebowanie na produkty zgodne z zasadami zrównoważonego rozwoju w budownictwie. Również wykonawcy są zainteresowani nabyciem nowych produktów ze względu na wygodniejszy montaż w porównaniu z tradycyjną szklaną wełna mineralną.

Firma powiązana: Knauf Sp. z o.o.
aktualizacja: 2017-07-11

Dodaj komentarz

Zdaniem naszych Czytelników

No to konkurencja już szykuje pewnie brązowy barwnik ;-) Knauf to światowa marka, produkt pewnie się przyjmie.

Gość OPTYMISTA

13 Lip 2009, 22:26

Oj, się dzieje ktoś w końcu coś innowacyjnego wprowadza na rynek. Gratulacje za innowacje !!!

Gość NATURALNY

13 Lip 2009, 22:03

Chcesz wiedzieć więcej - zajrzyj na Forum.BudujemyDom.pl

Zobacz też:

Fasada Roku 2017 na ostatniej prostej
Fasada Roku 2017 na ostatniej prostej Coraz mniej czasu pozostało architektom, inwestorom i wykonawcom, by stanąć do walki o tytuł Fasady Roku 2017, 10 tys. zł oraz pewne miejsce ...
Konkurs Termo Organiki na amatorski film rozstrzygnięty!
Konkurs Termo Organiki na amatorski film rozstrzygnięty! Ogólnopolski konkurs filmowy "Nakręć się na czarne kropki" organizowany przez Termo Organikę, producenta popularnego styropianu "Dalmatyńczyk", ...
Grupa ROCKWOOL świętuje 80 urodziny
Grupa ROCKWOOL świętuje 80 urodziny W listopadzie 2017 roku upłynęła 80. rocznica powstania firmy ROCKWOOL – światowego lidera w produkcji wełny skalnej, dostawcy produktów, ...
Najbardziej znane marki
Wełna mineralna - ranking rozpoznawalności firm i produktów
Ocieplenia - ranking rozpoznawalności firm i produktów

Czytaj na tabletach gratis
Czas na Wnętrze Budujemy Dom T3 Młody Technik
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Budujemy Dom
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Budujemy Dom".
W każdy czwartek otrzymasz darmowy
poradnik budowlany, a w nim:
  • aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
  • porady budowlane,
  • najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl,
  • zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie
    w pełnej wersji.

Czas na wnętrze