Budujemy Dom

Strefa magazynu / Twój dom, Twój styl - poradnik shoppingowy 2016

Kup bieżący numer Kup e-Wydanie Zaprenumeruj e-Prenumerata Na tablety

Styl eko

Można iść do lasu i obejmować drzewa, ale można też zaprosić naturę do domu, by czerpać z jej obecności energię. Trzeba tylko wziąć sobie do serca zasadę, że być eko, znaczy wybierać przedmioty przyjazne nam i środowisku.

Styl eko
Od kiedy tworzywo przestało być nowością i budzić entuzjazm, z mody nie wychodzi styl eko. W dziedzinie aranżacji wnętrz pojęcie to bywa rozumiane powierzchownie, wyłącznie jako zbiór dekoracyjnych motywów nasuwających przyrodnicze skojarzenia. Coraz częściej jest jednak wyrazem naszego głębokiego zainteresowania problemami środowiska. Taka interpretacja mieści w sobie zarówno tęsknotę za zielenią i potrzebę obcowania z naturalnymi materiałami, jak i dążenie do proekologicznego stylu życia. Warto potraktować ten nurt wielowątkowo, wybierając do wykończenia wnętrz materiały nie tylko bliskie naturze, ale także odnawialne. Łącząc meble z tworzyw z odzysku z nowoczesnymi technologiami pozwalającymi oszczędzać wodę i energię, możemy żyć nie tylko modnie, ale i mądrze.

 

Jak przystało na styl bliski naturze i temu, co pierwotne, estetyka eko jest prosta i przyjazna. Drewno w naturalnym kolorze, bez szkodliwych lakierów. Miękkie tkaniny: wełna, bawełna i len. Kolory lasu i ziemi: piaskowe beże, jasne brązy, zielenie. Dekoracje o prostych kształtach naśladujących naturę.

 

Styl eko kocha światło; słońce jest jego wielkim sprzymierzeńcem. Nie powinno go zabraknąć w urządzonym zgodnie z zasadami trendu salonie. Wielkie okna, najlepiej usytuowane na ścianie od południa, pozwolą nam w pasywny sposób wykorzystywać słoneczne ciepło.

fot. Mr Perswall

Dalszy ciąg artykułu w wydaniu papierowym Budujemy Dom - Twój dom, Twój styl - poradnik shoppingowy 2016
Kup ten numer
Wydanie papierowe Wydanie elektroniczne Przejrzyj ten numer

Budujemy Dom - Twój dom, Twój styl - poradnik shoppingowy 2016

Kup ten numer
Wydanie papierowe Wydanie elektroniczne
Pozostałe artykuły
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Dom Energooszczędny Vademecum ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Przeczytaj najnowsze wydanie magazynu Budujemy Dom
Magazyn BudujemyDom
Zamów cotygodniowy poradnik
Cotygodniowy poradnik
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany, a w nim:
- aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
- porady budowlane,
- najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl
i odbierz prezent
Odbierz prezent
Zapisz się do bezpłatnego poradnika BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Czas na Wnętrze".