Budujemy Dom
Wnętrza / Wellness / Artykuły

Wanna z hydromasażem za 2000 złotych

Uznaliśmy, że za urządzenia z hydromasażem wolimy zapłacić mniej, przetestować i wymienić na nowe, jeśli się zepsują. Nie chcieliśmy na razie przepłacać za te urządzenia - mówią Lidka i Włodek, Czytelnicy Budujemy Dom.

Parametry: dom 350 m2; łazienka 9,6 m2; wentylacja mechaniczna z rekuperacją; woda z wodociągu; szambo; zasobnik c.w.u. 400 l.; 3 użytkowników.

Parametry urządzeń z hydromasażem: kabina masażowo-parowa, narożna, półokrągła; panel sterowania 160 cm z 8 dyszami, deszczownią i słuchawką. Wanna z hydromasażem wodnym i powietrznym; model TLP 631; wymiary 180 x 120 x 66 cm; 10 dysz wodnych, 20 dysz powietrznych; sterowanie elektroniczne; regulacja dysz i natężenia masażu.

Decyzja: kupiliśmy urządzenia przez Internet. Są produkcji chińskiej, ale uznaliśmy że wolimy zapłacić za nie mniej, przetestować i wymienić na nowe, jeśli się zepsują. Nie chcieliśmy na razie przepłacać za te urządzenia.

Wanna z masażem wodnym i powietrznymWanna z masażem wodnym i powietrznym

Rady i przestrogi:

 • Kabina z funkcją łaźni parowej
  Kabina z funkcją łaźni parowej
  Z wanny korzystamy codziennie, kąpiąc w niej synka. Minusem jest brak podgrzewania wody. Zazwyczaj korzystamy z masażu powietrznego, wodny jest dodatkiem. Sami na co dzień wolimy prysznic.

 • Cena wody z wodociągu nie jest wysoka (2,5 zł/m3), ale wywóz ścieków co trzy tygodnie kosztuje nas 270 zł. Z utęsknieniem czekamy na kanalizację!

 • Wanna nie ma funkcji osuszania rur, dlatego dezynfekujemy ją raz w tygodniu. Polecamy pochylone oparcie i zagłówki oraz profilowane dno.

 • Kupując kabinę warto sprawdzić jakość syfonu i materiałów. Niestety, deszczownia, słuchawka, przewody hydrauliczne zepsuły się w ciągu roku. To wina osadów wapiennych w wodzie (nie mamy filtrów) oraz kiepskiej jakości materiałów. Wymieniliśmy je na markowe. Trzeba często usuwać osady z deszczownicy. Radzimy też wymienić syfon na szerszy i solidniejszy, bo te pierwotne szybko się zapychają.

  Przydaje się masażer stóp. Super funkcją jest para i możliwość jej aromatyzowania. Wanna działa bezawaryjnie, tylko raz się zawiesiła. Kabinę prawdopodobnie już niedługo będziemy musieli wymienić! To nie był udany zakup.

Koszty: wanna z hydromasażem i obudową, bez montażu 2000 zł; montaż w cenie wykończenia łazienki; kabina parowo-hydromasażowa 2500 zł; wymiana zepsutych elementów w kabinie – 700 zł.

Lilianna Jampolska

aktualizacja: 2012-04-30

Dodaj komentarz

Zdaniem naszych Czytelników

Przepraszam bardzo ale jakoś nie wierzę w dobrą jakość hydromasażu za 2000,-Za długo tym handluję i wiem że tylko marketowy towar można kupić za te pieniądze

Gość Marek

25 Lip 2013, 06:22

Chcesz wiedzieć więcej - zajrzyj na Forum.BudujemyDom.pl

Zobacz też:

Zadaj pytanie naszemu ekspertowi
 
Sauna ogrodowa TALO
Sauna ogrodowa TALO Chęć obcowania z naturą inspiruje do tego, aby przenieść strefę wellness na zewnątrz. Wrażenie pierwotnego związku z przyrodą potęgują ...
Sauna S1 marki KLAFS z nagrodą: Dobry Design 2016 - nagroda konsumenta
Sauna S1 marki KLAFS z nagrodą: Dobry Design 2016 - nagroda konsumenta Celem prestiżowego plebiscytu "Dobry Design" jest wyłonienie najciekawszych produktów z zakresu wyposażenia i wystroju wnętrz. Siłą przedsięwzięcia ...
Domowa strefa relaksu z minibasenami Sundance Spas
Domowa strefa relaksu z minibasenami Sundance Spas Sundance Spas to amerykańska marka działająca od 1978 r. jako producent luksusowych urządzeń SPA (nazywanych też: jacuzzi, minibaseny). ...
Najbardziej znane marki
Wanny i kabiny z hydromasażem - ranking rozpoznawalności firm i produktów
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

 • Polecamy również
  Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Budujemy Dom
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Budujemy Dom".
W każdy czwartek otrzymasz darmowy
poradnik budowlany, a w nim:
 • aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
 • porady budowlane,
 • najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl,
 • zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie
  w pełnej wersji.

Czas na wnętrze