Budujemy Dom
Wnętrza / Wellness / Artykuły

Niedoskonała wanna z hydromasażem

Po 4 latach używania prostego modelu wanny, wyposażonej tylko w masaż wodny żałujemy, że dodatkowo nie mamy masażu powietrznego i ważnych dla obsługi urządzenia funkcji - mówią Barbara i Zdzisław, Czytelnicy Budujemy Dom

Parametry: dom 170 m2; łazienka 8 m2; wentylacja grawitacyjna; woda z wodociągu, odprowadzenie do kanalizacji; przepływowe podgrzewanie c.w.u.; dwoje użytkowników.

Parametry urządzenia z hydromasażem: wanna z hydromasażem wodnym; jednoosobowa, 160 × 85 × 50 cm, producent Koło; akryl; dysze: 4 na plecy, 2 w nogach, 2 × 3 boczne; sterowanie manualne; dezynfekcja ręczna.

Decyzja: wykańczając dom, w łazience zamontowaliśmy zwykłą wannę. Było to związane z cięciem kosztów pod koniec budowy. Z biegiem czasu brakowało nam jednak możliwości masowania wodą podczas kąpieli. Jak korzystnie takie masaże wpływają na zdrowie, wielokrotnie przekonaliśmy się podczas pobytów w sanatoriach.

Po czterech latach od przeprowadzki zdecydowaliśmy się zamienić wannę na model z hydromasażem. Nie chcieliśmy jednak demolować i przebudowywać nowej jeszcze łazienki, dlatego celowo wybraliśmy urządzenie tego samego producenta, tej samej wielkości co poprzednia, tylko z funkcją masażu wodnego. Chodziło nam o wyjęcie starej wanny i wstawienie nowej w to samo miejsce i w istniejącą obudowę z kafelków. Udało się to zrobić bez kłopotliwego remontu. Instalował ją elektryk z uprawnieniami.

Wanna z hydromasażem wodnym została zamontowana w tej samej obudowie co poprzednia wanna W obudowie wanny, wykonanej z płytek ceramicznych, znajduje się otwór rewizyjny i wentylacyjny Dysze znajdują się tylko na ścianach wanny
Wanna z hydromasażem wodnym została zamontowana w tej samej obudowie co poprzednia wanna W obudowie wanny, wykonanej z płytek ceramicznych, znajduje się otwór rewizyjny i wentylacyjny Dysze znajdują się tylko na ścianach wanny

Rady i przestrogi:

 • Wanna ma sterowanie manualne
  Wanna ma sterowanie manualne
  Wannę kupiliśmy spontanicznie, w hipermarkecie budowlanym, ale obecnie udalibyśmy się do specjalistycznego salonu, by obejrzeć więcej modeli i wariantów wyposażenia.

  Po 4 latach używania prostego modelu wanny, wyposażonej tylko w masaż wodny żałujemy, że dodatkowo nie mamy masażu powietrznego i ważnych dla obsługi urządzenia funkcji. Brakuje automatycznej dezynfekcji i osuszania, podgrzewania wody, chromoterapii (leczenia światłem), poręczy ułatwiającej wychodzenie z wody.

 • Barbara: u córki korzystałam z wanny wyposażonej w większą ilość dysz oraz masaż powietrzny, w lecznicze oświetlenie i siedzisko. Odczułam znaczną różnicę jakości między jej wanną i moją. Decyzja o zakupie wanny z hydromasażem nie może być szybka i nieprzemyślana! Odpowiada mi wielkość mojej wanny, cicha praca pompy oraz rodzaj masażu pleców. Brakuje jednak dysz w dnie.

  Mamy dobrej jakości wodę z wodociągu, która nie zakamienia dysz. Raz w miesiącu dezynfekuję wannę ręcznie. Terapię wodną i aromaterapię stosuję nieregularnie, raz w miesiącu, potem kilka razy w tygodniu, a jeśli jestem zajęta pracą – raz na dwa miesiące. Jednak polecam tego rodzaju urządzenia, ponieważ bardzo relaksują. Korzystam tylko z ciepłych kąpieli, więc odczuwam brak funkcji podgrzewania wody. Przed hydromasażem biorę prysznic w kabinie.

 • Zdzisław: nie mamy zasobnika na c.w.u. przy kotle gazowym i wodę grzejemy przepływowo. Nabieranie wody jest kłopotliwe, ponieważ, płynąc większym strumieniem, ma za niską temperaturę. Napełniamy więc wannę wolniutko, a woda stygnie.

Koszty: wanna z hydromasażem wodnym 2200 zł.; montaż 300 zł.

Lilianna Jampolska

aktualizacja: 2017-07-24

Dodaj komentarz

Zobacz też:

Zadaj pytanie naszemu ekspertowi
 
Sauna ogrodowa TALO
Sauna ogrodowa TALO Chęć obcowania z naturą inspiruje do tego, aby przenieść strefę wellness na zewnątrz. Wrażenie pierwotnego związku z przyrodą potęgują ...
Sauna S1 marki KLAFS z nagrodą: Dobry Design 2016 - nagroda konsumenta
Sauna S1 marki KLAFS z nagrodą: Dobry Design 2016 - nagroda konsumenta Celem prestiżowego plebiscytu "Dobry Design" jest wyłonienie najciekawszych produktów z zakresu wyposażenia i wystroju wnętrz. Siłą przedsięwzięcia ...
Domowa strefa relaksu z minibasenami Sundance Spas
Domowa strefa relaksu z minibasenami Sundance Spas Sundance Spas to amerykańska marka działająca od 1978 r. jako producent luksusowych urządzeń SPA (nazywanych też: jacuzzi, minibaseny). ...
Najbardziej znane marki
Wanny i kabiny z hydromasażem - ranking rozpoznawalności firm i produktów
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

 • Polecamy również
  Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Budujemy Dom
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Budujemy Dom".
W każdy czwartek otrzymasz darmowy
poradnik budowlany, a w nim:
 • aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
 • porady budowlane,
 • najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl,
 • zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie
  w pełnej wersji.

Czas na wnętrze