Budujemy Dom
Wnętrza / Wellness / Artykuły

Duża wanna z małym zasobnikiem c.w.u.

Z braku doświadczenia, nie dostosowaliśmy wielkości zasobnika c.w.u. do wielkości wanny. To był błąd! Zasobnik ma tylko 80 l i jest za mały dla tak dużej wanny - mówią Asia i Arek, Członkowie Klubu Budujących Dom.

Parametry: dom 150 m2; łazienka 10 m2; wentylacja grawitacyjna; woda z wodociągu, odprowadzenie do szamba (oczekiwanie na kanalizację); zasobnik c.w.u. 10 l; dwoje użytkowników.

Parametry urządzenia z hydromasażem: wanna z hydromasażem wodnym i powietrznym; dwuosobowa, narożna, 145 × 145 cm, producent Victory Spa; akrylowa z obudową; dysze: wodne 12 szt., powietrzne 12 szt.; sterowanie elektroniczne; dezynfekcja ręczna; system osuszania ręczny; bez podgrzewania wody; akcesoria dodatkowe: zagłówki, półka.

Decyzja: wannę z hydromasażem zamontowaliśmy podczas wykańczania domu. Zdecydowaliśmy się na jej zakup z kilku powodów – dla przyjemności i zrelaksowania się po pracy, ale także ze względów zdrowotnych, na przykład rozluźnienia i rozmasowania mięśni po ćwiczeniach. Aby masaż był różnorodny wybraliśmy wannę z funkcją masażu wodnego i powietrznego. Z obu jego rodzajów jesteśmy bardzo zadowoleni.

Dwuosobowa narożna wanna wykorzystywana jest 1–2 razy w tygodniu Wanna ma dwa przydatne zagłówki i półkę
Dwuosobowa narożna wanna wykorzystywana jest 1–2 razy w tygodniu Wanna ma dwa przydatne zagłówki i półkę
Dwanaście dysz wodnych znajduje się w ścianach wanny, a 12 dysz powietrznych w dnie Elektroniczny sterownik
Dwanaście dysz wodnych znajduje się w ścianach wanny, a 12 dysz powietrznych w dnie Elektroniczny sterownik

Rady i przestrogi:

 • Po 8 latach użytkowania wanny z hydromasażem zdecydowanie uważamy, że powinna być w każdym domu, nawet jeśli na co dzień korzysta się ze zwykłego prysznica. Po prostu są dni, kiedy kąpiel w takiej wannie przywraca do życia.

 • Nigdy nie mieliśmy żadnej awarii, ani potrzeby wzywania serwisu, choć wanny nie montował fachowiec z punktu sprzedaży. Wybraliśmy ją z katalogu u przedstawiciela, zajmującego się sprzedażą wyposażenia łazienek, ale zainstalowała ją firma, która wykańczała dom. Mimo to otrzymaliśmy trzyletnią gwarancję.

 • Radzimy wybrać lepiej wyposażony model wanny niż nasza. Z wannami jest odwrotnie niż z dodatkowymi funkcjami w piekarnikach czy pralkach, z których prawie nigdy się nie korzysta. Warto mieć w wannie funkcję automatycznej dezynfekcji i osuszania.

 • Główna zaleta naszej wanny to to, że jest dostatecznie duża dla dwóch osób. Zawsze kąpiemy się w niej razem, najczęściej 1–2 razy w tygodniu. Wanna jest pojemna (350 l), dlatego staramy się oszczędzać wodę, ponieważ ścieki jeszcze odprowadzamy do szamba. Na szczęście, w okolicy już rozpoczęto budowę sieci kanalizacyjnej, a wywóz ścieków z szamba nie jest u nas tak drogi, jak w innych regionach Polski. Za wywóz 10 m3 ścieków płacimy 110 zł, co rocznie daje kwotę 1100 zł.

 • Z braku doświadczenia, nie dostosowaliśmy wielkości zasobnika c.w.u. do wielkości wanny. To był błąd! Zasobnik ma tylko 80 l i jest za mały dla tak dużej wanny. Podczas napełniania wanny wodą, strumień musi być ograniczony, by gazowy kocioł zdążał ją ogrzać. Przydałaby się więc funkcja podgrzewania wody w wannie, ale w 2004 r. nie wiedzieliśmy jeszcze, że jest możliwy taki wariant.

Koszty: wanna bez montażu 7500 zł.; cena montażu w cenie wykańczania domu.

Lilianna Jampolska

aktualizacja: 2017-07-24

Dodaj komentarz

Zdaniem naszych Czytelników

Cytat jaka jest cena takiej wanny W chwili zakupu dokładnie taka jak napisano.Czytać, czytać - nie tylko oglądać obrazki.

Jani_63

06 Gru 2014, 10:07

jaka jest cena takiej wanny

Gość gogola

06 Gru 2014, 04:47

Cytat W naszej firmie zasobnik na CWU do pompy ciepła jest dobierany indywidualnie.Brane pod uwagę są różne parametry. Podstawowy to ilość mieszkańców którzy będą korzystać z CWU tj.30-35 litrów/dobę.Ilość kobiet zamieszkujący, ...

mhtyl

10 Cze 2014, 18:49

Pokaż wszystkie komentarze Chcesz wiedzieć więcej - zajrzyj na Forum.BudujemyDom.pl

Zobacz też:

Zadaj pytanie naszemu ekspertowi
 
Sauna ogrodowa TALO
Sauna ogrodowa TALO Chęć obcowania z naturą inspiruje do tego, aby przenieść strefę wellness na zewnątrz. Wrażenie pierwotnego związku z przyrodą potęgują ...
Sauna S1 marki KLAFS z nagrodą: Dobry Design 2016 - nagroda konsumenta
Sauna S1 marki KLAFS z nagrodą: Dobry Design 2016 - nagroda konsumenta Celem prestiżowego plebiscytu "Dobry Design" jest wyłonienie najciekawszych produktów z zakresu wyposażenia i wystroju wnętrz. Siłą przedsięwzięcia ...
Domowa strefa relaksu z minibasenami Sundance Spas
Domowa strefa relaksu z minibasenami Sundance Spas Sundance Spas to amerykańska marka działająca od 1978 r. jako producent luksusowych urządzeń SPA (nazywanych też: jacuzzi, minibaseny). ...
Najbardziej znane marki
Wanny i kabiny z hydromasażem - ranking rozpoznawalności firm i produktów
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

 • Polecamy również
  Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Budujemy Dom
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Budujemy Dom".
W każdy czwartek otrzymasz darmowy
poradnik budowlany, a w nim:
 • aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
 • porady budowlane,
 • najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl,
 • zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie
  w pełnej wersji.

Czas na wnętrze