Budujemy Dom
Wnętrza / Wellness / Artykuły

Mata do kąpieli perełkowych

Słusznie zrobiliśmy, rezygnując z wanny z hydromasażem, a kupując matę do kąpieli perełkowej - mówią Krystyna i Andrzej, Czytelnicy Budujemy Dom.

Parametry: łazienka 9 m2; wentylacja grawitacyjna; woda z wodociągu; odprowadzenie do szamba, a od roku do kanalizacji; zasobnik c.w.u. 200 l; dwoje użytkowników.

Parametry urządzenia z hydromasażem: mata do kąpieli perełkowej z twardego tworzywa sztucznego, Perlamed 9000 CC Super, niemiecka firma dr Frenkel; wymiary 140 × 35 cm; 12 automatycznych programów masażu.

Decyzja: aby móc korzystać z hydromasażu w kabinie prysznicowej lub w wannie, potrzebne jest odpowiednie ciśnienie wody. Pomyśleliśmy o tym dopiero, kiedy kupiliśmy wannę z hydromasażem i fachowcy mieli ją zamontować. Okazało się, że brakuje im części do wanny i musieli na parę dni wstrzymać prace.

W tym czasie rozmawialiśmy ze znajomymi, którzy stanowczo odradzili nam hydromasaż w miejscowości, w której spada ciśnienie wody i nie ma kanalizacji. Rzeczywiście, w okresie podlewania ogrodów ciśnienie w instalacji jest tak niskie, że możemy się ledwie umyć i nie ma mowy o masażu wodnym. Z tego powodu zrezygnowaliśmy z wanny z hydromasażem, a w jej zastępstwie kupiliśmy matę do kąpieli perełkowej.

Ze względów zdrowotnych, mimo wszystko zależało nam na możliwości zażywania masażu pod własnym dachem, a nie tylko w specjalistycznych salonach. Od lat stosujemy różne masaże, bo dodają energii i zdrowia.

Przystawka do masażu stópMatę do hydromasażu, wkładaną do wanny, myje się delikatnymi płynami
Dmuchawa z 12 automatycznymi programami
Przystawka do masażu stópMatę do hydromasażu, wkładaną do wanny, myje się delikatnymi płynamiDmuchawa z 12 automatycznymi programami

Rady i przestrogi:

 • Po falstarcie z kupnem wanny z hydromasażem, a przed kupnem maty do kąpieli perełkowych, zbadaliśmy jakość wody z wodociągu w obawie, czy nie potrzeba będzie jej dodatkowo uzdatniać. Na szczęście, ma świetne parametry, dlatego zdecydowaliśmy się na matę masującą. Kupiliśmy ją od dystrybutora firmy.

 • Krystyna: słusznie zrobiliśmy, rezygnując z wanny z hydromasażem, a kupując matę do kąpieli perełkowej. Zaraz po zakupie korzystałam z niej 2–3 razy w tygodniu. Kąpiele perełkowe mają liczne walory zdrowotne i świetnie mi służyły. Po nasyceniu się kąpielami, coraz rzadziej korzystałam z masażu, a obecnie, ze względu na wiek już w ogóle nie wchodzę do wanny, ponieważ trudno mi pokonać wysokie ścianki. Nie korzystam z maty, jedynie masuję stopy w oddzielnej przystawce. Pielęgnacja maty jest bardzo prosta. Myje się ją delikatnymi płynami i suszy na wieszaku. Bezawaryjnie działa od 2000 r.

 • Andrzej: nie korzystam z wanny, bo zdecydowanie wolę kąpiele pod prysznicem. Hydromasażu używała tylko żona. Prysznic nie ma panelu z hydromasażem, jedynie regulację strumienia wody w słuchawce. Często stosuję strumień uderzeniowy. Obecnie, jeśli ciśnienie w instalacji pozwoli, zamierzamy zlikwidować wannę i kupić kabinę masażowo-parową. Wybierzemy funkcję sauny parowej, ozonator oraz siedzisko. Zadbamy o dobrą jakość kabiny, bo nie chcemy awarii i wymian sprzętu.

Koszty: mata do masażu 3250 zł.

Po kąpieli, matę wyjmuje się z wanny i suszy na wieszakuDodatkowe dysze masujące
Po kąpieli, matę wyjmuje się z wanny i suszy na wieszakuDodatkowe dysze masujące

Lilianna Jampolska

aktualizacja: 2012-07-19

Dodaj komentarz

Zobacz też:

Zadaj pytanie naszemu ekspertowi
 
Sauna ogrodowa TALO
Sauna ogrodowa TALO Chęć obcowania z naturą inspiruje do tego, aby przenieść strefę wellness na zewnątrz. Wrażenie pierwotnego związku z przyrodą potęgują ...
Sauna S1 marki KLAFS z nagrodą: Dobry Design 2016 - nagroda konsumenta
Sauna S1 marki KLAFS z nagrodą: Dobry Design 2016 - nagroda konsumenta Celem prestiżowego plebiscytu "Dobry Design" jest wyłonienie najciekawszych produktów z zakresu wyposażenia i wystroju wnętrz. Siłą przedsięwzięcia ...
Domowa strefa relaksu z minibasenami Sundance Spas
Domowa strefa relaksu z minibasenami Sundance Spas Sundance Spas to amerykańska marka działająca od 1978 r. jako producent luksusowych urządzeń SPA (nazywanych też: jacuzzi, minibaseny). ...
Najbardziej znane marki
Wanny i kabiny z hydromasażem - ranking rozpoznawalności firm i produktów
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

 • Polecamy również
  Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Budujemy Dom
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Budujemy Dom".
W każdy czwartek otrzymasz darmowy
poradnik budowlany, a w nim:
 • aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
 • porady budowlane,
 • najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl,
 • zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie
  w pełnej wersji.

Czas na wnętrze