Budujemy Dom
Wnętrza / Wellness / Porady ekspertów

Jaki hydromasaż wybrać?

W wannach z systemami hydromasażu może masować nie tylko woda, ale także powietrze a nawet ultradźwięki.

Masaż powietrzny

Nazywany kąpielą perełkową. Jest łagodny i przeznaczony do ogólnego relaksu. Powietrze, które może być podgrzewane lub nie, wtłacza do wanny dmuchawa. Możliwa jest regulacja natężenia nadmuchu oraz masaż pulsacyjny. Na rynku dostępne są dwa systemy masażu powietrznego. W pierwszym – powietrze wtłaczane jest przez układ rurek i dysz. W drugim – dostaje się do wody z komory zwanej „podwójnym dnem” przez dużą liczbę otworów w dnie wanny. Drugie rozwiązanie jest tańsze, ale ma poważną wadę – „podwójne dno” trudno wysuszyć i zdezynfekować.
masaz_wodno_powietrzny
"Czynnikiem masującym" może być woda zmieszana z powietrzem,
wtedy nasze odczucia będą bardziej intensywne (fot. Pool Spa)

Masaż wodny

Jest bardziej intensywny od powietrznego i doskonale nadaje się na przykład do usprawnienia przeciążonych lub zwiotczałych mięśni. Woda krąży w układzie zamkniętym, a jej obieg jest wymuszony przez pompę. W dnie i ścianach bocznych wanny znajdują się dysze. Strumienie wody są kierowane na konkretne części ciała: plecy, stopy, ramiona. Siłę strumienia i kierunek przepływu można regulować. Odmiany dysz tzw. wirujące przeznaczone są do masażu wybranych partii ciała, na przykład stóp.

Masaż wodno-powietrzny

Uzyskujemy w momencie dołączenia powietrza do wody dopływającej do dyszy. Efektem jest zwiększenie intensywności strumienia, podobnie jak w kranie z perlatorem. Ten rodzaj hydromasażu szczególnie dobrze oddziałuje na skórę poprawiając jej ukrwienie.

Masaż ultradźwiękowy

Specjalne dysze umożliwiają połączenie masażu wodnego z emisją fal ultradźwiękowych. Taki masaż rozgrzewa tkanki i poprawia ich ukrwienie. Poprawia też ich elastyczność, co pomaga w walce z cellulitisem. W wannach wyposażonych w system masażu ultradźwiękami można korzystać z obu masaży jednocześnie albo tylko z masażu wodnego.

Niemożliwe jest natomiast uruchomienie samych ultradźwięków.

Redakcja BD

aktualizacja: 2011-02-08

Dodaj komentarz

Zobacz też:

Zadaj pytanie naszemu ekspertowi
 
Sauna ogrodowa TALO
Sauna ogrodowa TALO Chęć obcowania z naturą inspiruje do tego, aby przenieść strefę wellness na zewnątrz. Wrażenie pierwotnego związku z przyrodą potęgują ...
Sauna S1 marki KLAFS z nagrodą: Dobry Design 2016 - nagroda konsumenta
Sauna S1 marki KLAFS z nagrodą: Dobry Design 2016 - nagroda konsumenta Celem prestiżowego plebiscytu "Dobry Design" jest wyłonienie najciekawszych produktów z zakresu wyposażenia i wystroju wnętrz. Siłą przedsięwzięcia ...
Domowa strefa relaksu z minibasenami Sundance Spas
Domowa strefa relaksu z minibasenami Sundance Spas Sundance Spas to amerykańska marka działająca od 1978 r. jako producent luksusowych urządzeń SPA (nazywanych też: jacuzzi, minibaseny). ...
Najbardziej znane marki
Wanny i kabiny z hydromasażem - ranking rozpoznawalności firm i produktów
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Budujemy Dom
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Budujemy Dom".
W każdy czwartek otrzymasz darmowy
poradnik budowlany, a w nim:
  • aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
  • porady budowlane,
  • najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl,
  • zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie
    w pełnej wersji.

Czas na wnętrze